Bursa Hamitler Boya Badana Ustası

bursa Osmangazi boya badana ustası

Hamitler boyacı ustası olarak bünyemizde görev alan tüm personellerimiz profesyonel bir şekilde çalışmaktadır. İş öncesi ve iş sırasında sürekli iletişimde kalarak bilgilendirme yapar ve kısa sürede eksiksiz bir şekilde boyama işini tamamlar. Hamitler ev boyama hizmeti almak isteyenler güvenle firmamızı tercih edebilir ve uygun fiyata kaliteli hizmet alabilirler. Ustalarımız ile iş öncesi görüşmede evin sorunları dile getirilirse ona göre özel olarak çalışma planı hazırlanır ve doğru uygulama yapılarak uzun süreli duvarların korunması sağlanır.

Özellikle nemli bölgelerde sık görülen sorunlardan biri duvar küfüdür. İklime bağlı olarak gelişen küfler estetik açıdan duvarların kötü görünmesine neden olur. Kötü görünmesinin dışında küflü duvarlar sağlık açından da olumsuzluk yaratır. Günün en çok vakit geçirilen yeri ev olduğundan uzun süreli küf solumak sağlık sorunlarına yol açabilir. Hamitler ev boyama hizmetimiz ile küflü duvarları boyayarak evinizde sağlıklı bir şekilde nefes almanıza yardımcı oluyoruz. İşinde uzman ekiplerimiz küfün nedenini kısa sürede tespit ederek en uygun boya türü ile küflü duvarları kapatarak anahtar teslim etmektedir.

Yukarıda belirttiğimiz iklim nedenlerine bağlı olarak görülen küflerin sebebi yalıtım yetersizliğidir. Özellikle dış cephe yalıtımının kalitesiz olması, nemli iklimlerde küfe neden olur. Yalıtımın kötü olması bina içinden gelebilecek etkenlerinde önünü açar. Binada yaşanan su sızıntısı, nem, dairenin buhar altında kalması gibi nedenler de küfe sebebiyet verir.

Hamitler Boya Badana Ustası

Küf oluşumunu engellemek mümkündür. Bunun için farklı yöntemler izlenebilir. İlk olarak tesisatta olan sorunların giderilmesi önemlidir. Duvarda ne kadar işlem yapılırsa yapılsın su sızıntıları devam ettiği müddetçe duavrlar küflenir. Bu nedenle Hamitler boyacı ustası ile anlaşmadan önce ilk olarak küfün nedeni tam olarak belirlenmelidir.

Küfler çoğunlukla banyo – tuvalet, pencere kenarları ve mutfakta görülür. Banyo sürekli buhar altında kaldığından duvarlar buharı hapseder. Zaman içinde duvarda biriken buhar küfe neden olur. Mutfakta da aynı durum geçerlidir. Yemek pişirirken çıkan buharlar duvar tarafından emilir ve uzun vadede küfe neden olur. Bu tür iç etkenlere bağlı olarak görülen küfler, küf önleyici boya ile kapatılabilir.

Küf önleyici boyalar özel olarak üretilir. İçinde bulundurduğu malzemeler sayesinde duvarın arkasından gelebilecek nemin ön yüzeye geçmesini engeller. Buharın emilmesinin önüne geçer. Böylece duvarlar daha uzun süre sağlıklı kalır. Küf önleyici boyalar genelde plastik ve su bazlı boyalardır. Su bazlı ve plastik boyalar yapısı gereği dayanıklıdır. Ayrıca kolay silinebilir.

Hamitler Boya Badana Firmaları

Hamitler ev boyama hizmetimiz ile evinizde oluşan küf sorununa pratik çözümler getiriyoruz. Uzun süreleri koruma ile evinizin güzel ve sağlıklı olmasına yardımcı oluyoruz.

Küf boyası kullanmadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlardan ilki temizliktir. Boya  sürülmeden önce yüzey iyice temizlenmelidir. Temizleme işlemi güzel yapılmaz veya hiç yapılmazsa küfe neden olan bakteriler orada kalacağından yapılacak boyanın etkisi azalır. Temizlikte kullanmak için çamaşır suyu tercih edilebilir. Çamaşır suyunu, bulaşık deterjanı ile karıştırıp küflü bölge silinebilir. Bulaşık deterjanı yerine çamaşır suyunu seyreltmek için normal su da kullanılabilir.

Temizlikten sonra yapılması gereken işlem ise zımparalamadır. Zımpara işlemi ile boya yüzeye daha iyi yapışır ve kusursuz bir görüntü oluşmasını sağlar. Zımpara sonucunda duvarda boşluk, delik veya dökülmüş bir yer var ise alçı ile kapatılmalıdır.

Bunların dışında son olarak yapılması gereken işlem astar çekmektir. Astarın sadece küf önleyici boyalarda değil, diğer boyama işlemlerinden öncede mutlaka uygulaması gerekir. Astar sayesinde boya duvara daha iyi yapışacağından uzun ömürlü olur. Ayrıca astarın koruyucu özelliği de vardır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir