Bursa 23 Nisan Boya Badana Ustası

bursa boya badana ustası

23 Nisan boya badana yaptırmadan önce sadece renk seçimi değil, boyatacağınız odayı kullanım şekline göre boya tercihi de yapmanız gerekir. Gerek ev, gerekse de çalışma alanlarını boyatmak öncesi ve sonrası ile zaman ve masraf kaybına yol açar. Bu sebeple sık sık aynı işlemi tekrarlamak istemiyorsanız mekana uygun boya türlerinden birini seçmelisiniz.

En sık yapılan hatalardan biri boya yaptırırken sadece renk seçimi yapmaktır. Ancak boya yapılacak yer sık kirlenen ve yoğun kullanılan bir yer ise silinebilir kaliteli bir malzeme tercih edilmelidir. Aksi durumda kısa sürede tekrar boya badana ihtiyacı duyulabilir.

Her boya silinmeye ve temizlenmeye uygun olmadığı için kaliteye dikkat edilmesi gerekir. Silindiğinde rengi atan duvarlar estetik açıdan evin havasını olumsuz yönde etkiler. Silinebilir boyalar diğer boya türlerine göre hem daha dayanıklı hem de silindiğinde deforme olmayan boyalardır. Bu nedenle günümüzde iç cephede en sık tercih edilen türdür. Bu tür boyaların diğer bir artı yönü ise leke ve toz tutmamalarıdır. Bursa’da boyacı ustası seçmeden önce evinizde hangi tür bir boya istediğinizi belirlemeniz daha doğrudur. Konuyla ilgili bilginiz yok ise ustalarımız bu konuda size yardımcı olacaktır. Peki, silinebilir boyaların özellikleri nelerdir?

Bursa 23 Nisan Boya Badana Ustası

Silinebilir boyaların özellikleri nedir? En kaliteli silinebilir boya hangisidir? Şeklinde sorular müşteriler tarafından sık merak edilen konulardan biridir. Bursa 23 Nisan ev boyama hizmetimizde tüm merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz soruların cevaplarını iş başlamadan önce yaptığımız görüşmede cevaplıyoruz. Kurumsal yapıda hizmet sunan firmamız müşteri memnuniyetini sağlamak amacı ile her zaman kaliteli malzemeler kullanmaktadır.

Silinebilir boyanın yapısında genelde silikon bulunur. Silikonlu boyalarda suyu hapsetmez ve uzun süre duvarda kalabilir. Kaliteli şekilde üretilen boyalar silindiğinde renk atmaz veya dökülmez. Silinebilir boyaların avantajlarını sayacak olursak; duvarda uzun süre kalması ve suya dayanıklı olması, özellikle sık kullanılan alanlarda kolay temizleme imkanı vermesi, silinme sonrasında veya zaman içinde çatlama veya kabarcık yapmaması, el izi, su lekesi, boya lekesi veya kalem izi gibi kirlerin kolay çıkması diyebiliriz.

23 Nisan boya badana yaptırmak isteyenler için firmamız profesyonel şekilde hizmet vermektedir. İhtiyaçlarınıza yönelik pratik çözümler sunarak kısa sürede anahtar teslim etmekteyiz.

Bursa 23 Nisan Ev Boyama

Silinebilir boya suya ve dış etkenlere dayanıklıdır. Bu nedenle diğer boya türlerine göre biraz daha maliyetlidir. Ancak kaliteli ürün kullanmak uzun dönemde kar getirir. Duvarı boyattıktan kısa süre sonra tekrar boyamaya ihtiyaç duyması ekonomik olarak daha çok zarar getirir.

Silinebilir boya tercihi bu noktada ekonomik olarak kazanç sağlar. Boya duvarda uzun süre kalacağı için tekrar tekrar boya badana gerektirmez. Silinebilir boyalar çoğu noktada avantaj sağlar. Ancak yine de duvarları silerken dikkat edilmesi gereken durumlar vardır.

Öncelikle duvardaki kirler tek seferde silinemeyecek kadar derine işlemişse yumuşatma işleminin yapılması büyük kolaylık sağlar. Ayrıca yumuşatma işlemi duvarın zarar görmesini de engeller. Bu nedenle silme işlemine başlamadan önce buharla kiri yumuşatmak güzel bir yöntemdir. Kir yumuşadıktan sonra duvarın yapısına zarar vermeyecek temizleme malzemeleri seçilmelidir. Sert cisimler ile duvarı silmek boyanın kalkmasına veya dökülmesine neden olabilir. Duvar silmek için yumuşak temizleme bezleri iyi bir tercihtir.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir