Bursa Konak Boya Badana Ustası

bursa nilüfer boya badana ustası

Duvarlar evin havasını değiştiren, farklı bir atmosfer oluşmasını sağlayan unsurlardan biridir. Duvarlarda yapılacak ufak değişiklikler dahi eve bambaşka bir hava katar. Genel olarak insanların aklına duvarlar, kirlendiğinde ya da döküldüğünde boyatmak gelse de sağlık açısından da belirli aralıklarla boyatılması gerekir. Bunun için Nilüfer’de Konak boyacı ustası arayabilir ve duvarlarınızı boyatabilirsiniz. Nilüfer Konak boya badana firmamız uygun fiyata sunduğu kaliteli hizmet ile ev boyamada size farklı çözümler sunmaktadır.

Duvarları boyamak için bir usta ile anlaşabileceğiniz gibi kendiniz de boyayabilirsiniz. Konak ev boyama hizmetimiz ile evinize yeni tarz kazandırmada yardımcı oluyoruz. Farklı tasarımları da profesyonel şekilde uygulayan ekibimiz her konuda sorunsuz hizmet sunuyor.

Evini ya da ofisini boyatmak isteyenler kendileri de bu işlemi uygulayabilirler. Ancak daha önceden boya tecrübesi yoksa bir firma ile anlaşmaları daha doğru olacaktır. Yapılacak yanlış işlemler sonrasında yapılacak işin yükünü arttırabilir.

Konak Boya Badana Ustası

Evini kendi boyayacaklar için ilk yapılması gereken boya seçimidir. Boya seçimi yaparken sadece renk beğenmek yeterli değildir. Bulunduğumuz ortamı boyamak için aklınızda bir renk bulunabilir. Ancak boya türünü boyayacağınız ortama göre seçmeniz gerekir. Boya türünü seçerken, duvarlarınızın yapısını da dikkate almalısınız. Özellikle yan duvarlarınız pürüzlü ise parlak boyaları seçmek bu pürüzlerin daha da belirgin hale gelmesine neden olur. Bu nedenle pürüzlü duvarlar için parlak boyalar yerine mat boyaların kullanılması daha doğrudur. Sebebi ise parlak boyaların yansıtma gücü fazla olduğundan kusurlar daha çok göze çarpar. Mat boyalarda ise durum tam tersidir. Yansıtma oranı düşük olduğu için pürüzler görünmez.

Boya seçiminde göz önüne alınması gereken diğer bir nokta da ortamın ne derece kullanıldığıdır. Sık kullanılan ve kirlen riski olan yerlerde silinebilir boya tercihi yapmak sonrasında büyük kolaylık sağlayacaktır. Özellikle evde küçük çocuk var ise silikon bazlı silinebilir boyalar sonrası için rahat temizleme imkanı getirecektir.

Boya tercihinden sonra boyayacak ekipmanları da alınmalıdır. Bunun için aldığınız boyanın özelliklerine de uygun olması önemlidir. Örneğin parlak ve beyaz renkli boyalar için beyaz kıllı rulo gerekliyken, mat ve koyu renkli boyalar için siyah kıllı rulo gerekir.

Boya için alınması gereken malzemeleri sayacak olursak;

 • Boya,
 • Astar boya,
 • Sırık,
 • Merdiven,
 • Akülü vidalama ya da tornavida.
 • Rulo fırça,
 • Kestirme fırça,
 • Merdiven,
 • Boya tavası,
 • Maskeleme bandı,
 • Koruyucu örtü,
 • Macun

Bu saydığımız malzemeler elinizde yoksa Konak boya badana hizmeti veren şirketlerden biri ile anlaşmanız daha iyi olacaktır. Malzemeler için yapılacak masraf ve boyama sırasında çekilecek zahmet yerine, Konak boyacı ustası ile anlaşmanız daha karlı olacaktır.

Konak Boya Badana Firmaları

Boya yapılmadan önce uygulanması gereken bazı işlemler vardır. Bunlar boyanın daha dayanıklı olmasını sağlarken, görüntü açısından da estetik durmasını sağlar. Boya yapmadan önce ilk olarak duvar temizliği yapılmalıdır. Bunun için yumuşak bir temizlik bezi ve spatula kullanılabilir. Temizlik yaparken duvarın zarar görmemesine dikkat edilmelidir. Temizlik işleminden sonra delik varsa alçı ile doldurulmalıdır.

Boyadan önce son yapılacak işlem ise astar boyasıdır. Astar boyası boyanın yüzeye daha iyi yapışmasını ve daha uzun süre duvarda kalmasını sağlar.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir