Komple Ev Tadilatı Maliyet Hesaplaması 2022

Genel olarak komple ev tadilatı maliyet hesaplaması 2022 yılına baktığımızda farklı farklı yüzlerce firmanın farklı hesaplamalar çıkardığını görmekteyiz. İnsanlar, yaşamlarının çoğunu geçirdikleri mekânları tadilata sokmak veya yeniden dekore etmek istemektedir. Bunun içinde tadilat firmalarından veya ekiplerinden destek isterler. Bu ekipler de bazen estetik bir dekorasyon amaçlı bazen de yıkılmış, tahrip olmuş alanları yenilemek için tadilata girişirler. Tadilatlar, bazen belli bir bölüme yönelik olurken bazen de komple tadilat şeklinde yapılmaktadır. Bu durum evden eve farklılık göstermektedir. İnsanlar, evlerinin farklı bölümlerinden sıkılmaktadır. Sıkıldıkları bu bölümlerin, kendi düşünce ve tarzlarına göre dekorlarının değiştirilmesini talep edebilirler.

Günümüz pandemi şartları da insanları değişime itmektedir. Değişen dünya düzeni ve modern çağ nedeniyle insanlar da bu değişime açık olmaktadır. Bazen de bunun dışında tamamen eskiyen, yıkılan veya tahrip olan yerlerin yenilenmesi için tadilat yapılır. İnsanlar, bu tadilat işlemlerini kendileri de yapabilmektedir. Ama tabii ki de ekipman olmadan bu ağır yükün altından kalkmak kolay olmamaktadır. Bu yüzden de insanlar, işlerini profesyonel bir ekibe teslim etme yolunu tercih etmektedir ya da bu konuda deneyimli firmalara başvurmaktadır. Tadilat yaptırırken genel olarak komple tadilat tercih edilmektedir. Bu tercihin sayabileceğimiz birçok avantajı vardır. Sayabileceğimiz ilk avantajı, evlerin daha çağdaş bir görünüme dönüşmesi ve daha kullanışlı bir duruma gelmesidir. Komple tadilatın diğer avantajları da; evlerde oluşmuş yıpranma ve hasarların giderilmesi, evlerin estetik bir görünüm kazanması ve evlerin uzun yıllarca kullanılabilecek duruma gelmesi olarak sıralanabilir.

bursa anahtar teslim tadilat hesaplama
bursa anahtar teslim tadilat hesaplama

Anahtar Teslim Ev Tadilatı Ne Kadar Tutar

Ev tadilatı konusunda sıkça sorulan sorulardan biri de anahtar teslim ev tadilatı ne kadar tutar sorusudur. Ev tadilatını insanlar yeni ev aldığında veya evini satmaya karar verdiğinde evinin değerinin artmasını istediği zaman tercih etmektedir. Evde tadilat yaptırırken bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Bu konuda en çok dikkat edilmesi gereken husus, ihtiyaçları önceden belirlemektir. Bunu yapmanız tadilat planlamalarınızı iyi yönetmenize, süreç içerisinde eksik olan yerleri bulabilmenize olanak sağlayacaktır. Bursa ev yenileme yapılacak alan belirlenince, eşyalar vakit kaybetmeden toplanmalıdır. Bu sayede daha düzenli ve kolay bir iş çıkarılmış olur. Tadilat başladıktan sonra da temizlik yapılarak ilerlenmelidir. Bu şekilde kaliteli bir işçilik yapılmış olur.

Tadilatı yapan ustalarla görüşerek sizin istediklerinizle aynı doğrultuda ilerlemelerini sağlayabilirsiniz. Bursa ev tadilat fiyatlarından bahsetmeden önce ev tadilatı çeşitlerini; komple (anahtar teslim) ev tadilatları, alçıpan, asma tavan tadilatları, seramik döşeme tadilatları, dış cephe mantolama tadilatları, boya badana tadilatları, laminant parke döşemesi tadilatları ve kapı – pencere tadilatları olarak saymamız gerekir. En çok tadilat hizmeti verilen alanlar bu alanlardır. Bu alanlar başlıca alanlar olmakla birlikte; müşterinin keyfine göre de birçok farklı tadilat fikri ve alanı ortaya çıkabilir. Genel olarak 2021 yılında ev tadilatı fiyatları, içerik yapısına göre farklılıklar oluşturmaktadır.

Komple ev tadilatlarının fiyatları, 2+1 evler için 80 bin TL ile 170 bin TL arasında farklılaşmaktadır. 3+1 evler için ise 130 bin TL ile 210 bin TL arasında değişmektedir. Parça parça tadilat düşünülecek olursa; bölme duvar ve asma tavanların metrekare fiyatı 175 TL, dış cephe montajı metrekare fiyatları ise 140-190 TL civarlarındadır. Seramik döşeme metrekare fiyatları da 55 TL ile 75 TL arasında değişen fiyatlara sahiptir. Bursa boya badana fiyatları metrekare başına ortalama 60-90 TL ve laminant parke döşeme metrekare fiyatları 110- 165 TL arasında bir yelpazeye sahiptir.

Mutfağınızı yenilemek isterseniz buradan mutfak yenileme maliyet hesaplama aracını kullanamabilirsiniz.

Banyo Yenileme Maliyeti

Banyo yenileme maliyeti, tadilat konusunda en büyük kalemlerden biridir. Banyolar, insanların günün stres ve yorgunluğunu atmaları için en uygun mekânlardır. Bu yüzden banyoların rahat ve işlevsel olması gerekmektedir. Bu şekilde bir banyo size de huzur verecektir. Banyolar, geçmişten bu yana hem dekorasyon hem kullanış hem görüntü hem de pratiklik anlamında farklılaşarak günümüze kadar gelmiştir. Bu değişimde dönemlerin tarihi ve kültürel gelişmeleri oldukça rol oynamıştır. Örnek vermek gerekirse çok eski çağlarda banyo yapmanın yasaklandığı bir dönem vardır. Bu sebeple banyo ile ilgili bir görüntü de yoktur. Fakat günümüzde insanların yoğun işlerde çalışması ve kimilerinin ağır işler de çalışmasının yarattığı stres ve yorgunluk, onları biraz vakit ayırarak duş almaya ve bu sayede de kafalarını boşaltmaya ve yorgunluklarını atmalarına itmektedir. Bu yüzden de tasarım ürünleri de farklılaşarak insanları rahatlatmaya yönelik tasarımlar ortaya çıkmıştır. Bursa banyo tadilat fiyatları da en merak edilen konulardandır.

bursa banyo yenileme fiyat hesaplama
bursa banyo yenileme fiyat hesaplama

Teknoloji ile birlikte şık ve bir o kadar da göze hoş gelen banyo tasarımları da ortaya çıkmıştır. Bursa banyo yenileme fiyatlarını merak edenlerin son zamanlarda cebini yakmaya başlayan tasarım ürünleri de camlardır. Hem sağlık açısından hem şık görüntü sunması açısından cam tasarımlar banyoda tercih edilmektedir. Farklı olan cam küvet tasarımını daha da farklılaştırmak isteyen insanlar, küvetin zemin döşemesine de mozaik taş vb. dizayn malzemeleri kullanabilirler. Ayrıca çok şık duş kabinleri de günümüzde üretilmektedir. Bu duş kabinlerini de tercih ederek daha nezih bir banyoya sahip olabilirsiniz. Banyonuzda duvarlar ve tabanlarınız arasında zıtlık oluşturarak veya benzer renk tonlarını kullanarak oldukça güzel bir uyum ve görüntü oluşturabilirsiniz. Bunu da Bursa fayans döşeme esnasında ustanızla görüşerek yapabilirsiniz. Son zamanlarda da tasarımın gözde malzemesi ahşap banyolardır. Estetik bir görünüme sahip olan ahşap banyolarla kendinizi doğal ve huzurlu bir ortamda hissedeceksiniz.

 

Mutfak Yenileme Maliyeti

Komple mutfak yenileme maliyeti, oldukça fazla olduğu için akıllıca seçimler ve planlama yapmak maliyeti düşürebilir. Profesyonel bir ekibin desteği sayesinde bu isteklerinizi daha kolay yerine getirebilirsiniz.  Mutfak yenileme fiyatları Bursa konusunu merak ediyorsanız öncelikle tadilat ve yenileme yapılırken dikkat edilecek hususları bilmeniz gerekmektedir. Çünkü mutfak tadilat ve yenileme fiyatları; mutfak alanının metrekaresine, tarzınıza, seçilen malzemenin kalitesine göre de şekillenmektedir. Mutfak tadilatı belli bir sürece yayılır ve mutfakta yapılacak değişikliklerin stilinden boyutuna kadar birçok etken bu süreci belirler. Mutfağınızı yenilemeden önce güzel bir bütçe planlaması yapmalısınız.

bursa mutfak yenileme fiyat hesaplama
bursa mutfak yenileme fiyat hesaplama

Bütçe planlamasını yaparken kırım ve söküm maliyetleri, sıva maliyeti, alçı ve boya maliyeti, elektrik tesisat maliyeti, sıhhi tesisat maliyeti, tezgâh mermeri maliyeti, mutfak dolabı değiştirme, tezgâh arası fayans yenileme maliyeti, taban döşeme maliyeti, bataryaların değişimi maliyeti, aydınlatma maliyeti, kapı kolu değişimi maliyeti gibi tüm kalemleri düşünmek gerekir. Bu kalemlerden sadece mutfak dolabı fiyatları Bursa seçeneğini kullanarak mutfak dolabı yenileme seçeneğini seçebileceğiniz gibi komple mutfak tadilatını da tercih edebilirsiniz. Mutfak yenilemesi yaparken, sıfırdan A’dan Z’ye komple mutfak tadilatı yapımı da isteyebilirsiniz ve bu sayede bir bütün olarak mutfağınızı dizayn ederek işlerinize kolaylık katabilirsiniz. Özellikle çok yıpranan ve artık çatlayıp paslanarak bakıma muhtaç hale gelen Bursa mutfak tezgahı yenilemesi yapılmalıdır. Mutfak tezgâhı yenilemesi yapılırken mermer renkleri güzel seçilmelidir. Bu seçim yapılırken duvar renkleriyle zıtlık oluşturacak ve taban seramik veya laminant parke döşemesi renkleriyle uyumlu olacak nitelikte renk ve desenler tercih edilmelidir.