Anahtar Teslim Tadilat Bursa

Tadilat; genel manada bir mekânın (ev, ofis, mağaza vb.) farklı nedenlerle yenilenmesi, bakım ve onarım işlemlerinin yapılarak uzun vadeli olarak kullanılmasını sağlayan uygulamalara denir. Genel olarak bulunduğunuz alanlar olan ev, işyeri veya ofislerinizden bir süre sonra sıkılabilir, yenileme yapmak isteyebilir veya ortamınızın alan genişliğini arttırmak için değişiklik yapmak istersiniz. Eski bir alanda bulunmanız gibi bir durum ise güvenlik kaygısı hissi oluşturacağı için özellikle deprem gibi büyük doğal afetlerden korunmak için de mekânlarınızı değiştirmeye itecektir. İster tasarım değişikliği ile estetik katmak, ister alana ferahlık katmak, ister de güvenlik nedenleri ile mekânlarda tadilata gereksinim duyarız. Tadilat için anahtar teslim tadilat Bursa seçeneği tercih edilmelidir. Çünkü profesyonel şekilde yapılmış tadilat, sizi zorlamayacaktır.

Anahtar teslim; genel manasıyla tadilat veya dekorasyon yapılan alandaki malzeme, işçilik, kırım, yıkım ve temizlik gibi A’dan Z’ye tüm işlemlerin yapılarak mal sahibine hazır bir şekilde teslim edilmesidir. Bursa’da Anahtar teslim tadilat işlemleri için firma veya ekip seçiminde projelendirme, fiyat politikası, işçilik maliyeti, malzeme temin etme ve projenin teslim süresi gibi hususlara dikkat edilmeli ve maliyet bu hususların ışığında çıkartılmalıdır. Hizmetlerimiz içerisinde, Anahtar teslim paketleri genelde; kırım yapılıp hafriyat atılması, elektrik tesisatı ve sıhhi tesisatın döşenmesi, asma tavan uygulaması, alçı – boya uygulaması, aydınlatmaların takılması, mobilya işleri, mutfak yenileme, iç kapılar ve ana giriş kapısının değişimi, ev zemininin laminant parke yapılması, banyo ve tuvalet yenilenmesi, duvar kâğıdı yapılması, yer döşemesi, balkon korkuluklarının değişimi, teras – pergole sistemleri uygulaması gibi uygulamaları kapsamaktadır.

bursa anahtar teslim tadilat
bursa anahtar teslim tadilat

Bursa Ev Tadilat Paketleri

Ev tadilatı paketleri, tadilat veya dekorasyon yaptırmak isteyen müşterilere firmalar veya tadilat ekipleri tarafından sunulan ve farklı içeriklere sahip olan paketlerdir. Paket içerikleri genelde sosyoekonomik düzeye göre isimlendirilmektedir. Paket içerikleri karşımızda çoğu firma tarafından ekonomik tadilat paketi, standart tadilat paketi, lüks tadilat paketi ve ultra lüks tadilat paketi olarak sınıflandırılarak karşımıza çıkmaktadır. Bursa mutfak tadilatı için de bu paketlerden birini seçmek uygun olacaktır. Paket seçimi yapılırken maddi durum göz önünde bulundurulmalıdır. Maddi durumunuz nispeten düşük seviyeli ise ekonomik tadilat paketlerini seçebilirsiniz. Ekonomik tadilat paketlerinin içeriği genel olarak; mutfak dolabı değiştirilmesi, mermerit tezgâh yapılması, tezgâh arası seramik yapılması, banyo seramiği (seramik üzeri seramik yapılması), banyo klozet takımı, banyo duşakabin yapılması, banyo dolabı, armatürler, laminant parke yapılması, Amerikan panel kapı yapılması, komple tavan ve duvar boyanması, söküm kırım ve hafriyat işlemleri gibi alanları kapsamaktadır.

Bursa Banyo Tadilatı

Ev tadilatları yapılırken paketlerin içeriği aynı gibi görünse de uygulanan malzeme kalitesi ve uygulama yapılacak alan büyüklüğü gibi konularda farklılık göstermektedir. Ekonomik sınıfın bir üstü normal gelirli aileler için de uygun olan ve en sık tercih edilen paketler Bursa banyo tadilatını da içerisinde barındıran standart paketlerdir. Standart paket içerikleri firmadan firmaya değişse de genel olarak; mutfak dolabı değiştirilmesi, mermerit tezgâh yapılması, tezgâh arası seramik yapılması, banyo lokal su tesisatı yapılması, banyo seramiği (seramik üzeri seramik yapılması), banyo klozet takımı, banyo duşakabin yapılması, banyo dolabı, armatürler, laminant parke yapılması, Amerikan panel kapı yapılması, komple tavan ve duvar boyanması, lokal elektrik tesisatı kontrolü, söküm kırım ve hafriyat işlemleri gibi birçok işlemi kapsamaktadır.

Standart tadilat paketi, her ne kadar ekonomik tadilat paketi içeriğine benzese de metre tül farklılıkları, kullanılan malzeme değişimleri ve yeni eklenen tadilat içerikleriyle ekonomik tadilat paketinden ayrışmakta ve üst seviyede durmaktadır. Evim veya işyerim, ofisim daha estetik görünsün ve standart şeyler olmasın daha lüks bir tadilat ve dekorasyon istiyorum diyen ev ve işyeri sahiplerinin başvuracağı paket standart paketin bir üst sürümü olan lüks paket olacaktır. Lüks paketler içeriğinde genel olarak; mutfak dolabı değiştirilmesi, mermerit tezgâh yapılması, tezgâh arası seramik yapılması, banyo seramiği (seramik üzeri seramik yapılması), banyo klozet takımı, banyo duşakabin yapılması, banyo dolabı, armatürler, tuvalet seramiği (seramik üstü seramik yapılması) gibi işlemleri kapsamaktadır.

Bursa Ev Yenileme

Lüks tadilat paketi aynı zamanda tuvaletin armatürleri, laminant parke yapılması, Amerikan panel kapı yapılması, komple tavan ve duvar boyanması, tüm evin elektrik tesisatının yenilenmesi, tüm evin su tesisatının yenilenmesi, söküm kırım ve hafriyat işlemleri gibi işlemleri kapsamaktadır. Bursa ev yenileme yapmak isteyen ev sahipleri, en gösterişli olan ultra lüks ev tadilatı paketini tercih etmektedir. Ultra lüks ev tadilatı paketi; ek olarak granit veya çimstone tezgâh yapılması, koridor ve mutfak tabanı granit ya da seramik döşeme, çelik kapının değiştirilmesi, MDF lake kapı yapılması, pencere balkon kapılarının PVC yapılması işlemlerini içerirken ek özellikler de sunmaktadır.

 

Komple Ev Tadilatı Ne Kadar Tutar 2023

Komple ev tadilatı yaptırmak isteyen insanlar, anahtar teslim tadilat firmalarını tercih etmektedir. Firmalarla görüşme yapan ev sahiplerinin ilk sorduğu soru, komple ev tadilatı ne kadar tutar sorusu olmaktadır. Ev tadilatı yapılmadan önce, yapılırken ve yapıldıktan sonra belirli bir sıra takip edilmelidir. Bursa’da Anahtar teslim tadilat yaptırmak isteyen insanlar; ev tadilatı öncesinde, ön proje yaptırmalı ve kabul ederlerse uygulama projesi hazırlatmalıdır. Bu aşamadan sonra can alıcı nokta olan maliyet hesaplanmalıdır. Arkasından sunum izlenmeli, beğenilirse ve kabul edilirse sözleşme imzalanmalıdır. Uygulama yapmadan önce dikkat edilmesi gereken son konu ise sürecin programlanmasıdır. Çünkü plansız yapılan işler, ev sahiplerini mağdur etmektedir.

Bursa Ev Yenileme Maliyeti

Bursa ev yenileme maliyetlerini iyi hesaplayabilmek için ev tadilatı aşamasında hangi işlemlerin uygulandığını iyi bilmek gerekir. Uygulama kırım işlemiyle başlar. Kırım sonucunda çıkan pislikler atıldıktan sonra elektrik ve tesisat döşemesi ile doğalgaz tesisatı döşemesi yapılır. Şap atılması veya sıva yapılması gereken yerler varsa bu işlemler yerine getirilir. Daha sonra fayans ve seramik döşemeleri yapılır. Asma tavan uygulanır. Alçı ve boya uygulamaları yapılır. Aydınlatmalar takılır. Mobilya işleri ve ardından duvar kâğıdı döşemesi yapılır. Laminant parke döşemesi yapılır. Balkon korkuluklarının değişimi ile işlem sonlandırılır. Uygulama sonrasında; zamanında ve sorunsuz tadilat yapılıp yapılmadığı, gerekli testlerin yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir ve ev, estetik bir şekilde teslim alınmalıdır.

Uygulama aşamaları bu şekilde olan ev tadilatının fiyatları da en az içeriği kadar önemlidir. Bursa tadilat fiyatları, seçilen paketlerin içeriğine göre ve sizlerin isteklerine göre değişmektedir. Ama ortalama bir fiyat listesi çıkarmak gerekirse şöyle listeleyebiliriz. Ekonomik tadilat paketleri, genel olarak 120.000 ₺ ile 200.000 ₺ arasında değişmektedir. Standart tadilat paketleri, genelde 130.000 ₺ ile 400.000 ₺ arasında değişmektedir. Lüks tadilat paketleri, genelde 300.000 ₺ ile 750.000 ₺ arasında değişmektedir. Ultra lüks tadilat paketleri ise 750.000 ₺ ile 1.000.000 ₺ aralığında değişen fiyatlara sahiptir.

 

Bursa’da Anahtar Teslim Ev Tadilat Fiyatları

Fiyatlar tahmini fiyat aralıklarıdır. Net fiyatlar için mutlaka keşif yaptırmalısınız.

Bursa 3+1 daire anahtar teslim tadilat fiyatı 200.000 – 350.000 TL Arasında değişmektedir.
Bursa 2+1 daire anahtar teslim tadilat fiyatı 150.000 – 250.000 TL Arasında değişmektedir.
Bursa 1+1 daire anahtar teslim tadilat fiyatı 100.000 – 150.000 TL Arasında değişmektedir.
Bursa Mutfak Tadilatı 60.000 – 90.000 TL Arasında değişmektedir.
Bursa Banyo Tadilatı 45.000 – 75.000 TL Arasında değişmektedir.

 

Ev tadilatları, hem tadilat yapan usta açısından hem de ev sahibi açısından oldukça zor bir süreçtir. Yeni baştan yapmak, her zaman yenilemekten daha kolay ve daha az maliyetlidir. Ev tadilat masrafları da yeni bir iş yaptırmaktan daha maliyetlidir. Ev tadilatı denildiği zaman ilk akla gelen mutfak yenilemedir. Mutfak yenileme içerisinde sıhhi tesisat değişimi, tezgâh değişimi, tezgâh arası fayans yenilenmesi, mutfak dolaplarının değişimi, mutfak kapılarının yenilenmesi, duvarların ve tavanın alçı ve boya işlemlerinden geçmesi, taban döşemesinin yenilenmesi ve kırım işlemleri yer almaktadır. Bu kadar fazlaca alanın yenilenmesi de bursa mutfak yenileme fiyatlarının artmasına sebep olacaktır.

Ev tadilat masraflarının en büyük kalemlerinden biri de banyo yenileme maliyetidir. Banyo yenilemesi yaparken ıslak zeminlerde bulunan seramikler eğer sağlamsa, kırım yapmadan direkt olarak üzerine zemin ve duvar olmak üzere yeniden döşeme yapılır. Fakat bu işlemde eski zeminler üzerine pürüzlendirici kullanılmalıdır. Ayrıca yapılan işte 1.sınıf seramik kullanılması, her ne kadar bursa banyo yenilememaliyetini yükseltiyor gibi görünse de, uzun yıllar kullanılacağı için maliyeti düşürmektedir. Döşeme işleminin ardından banyonuzda uygun yere rezervuarlı klozet takımı yapılır. Son işlem olarak da banyo dolabı ve duşa kabin takılır. Tesisat da kontrol edilerek banyo yenilemesi tamamlanır.

Bursa Ev Tadilatı

Bursa ev tadilat yaptırmak isteyen insanlar, tadilat masraflarını etkileyen iki ana faktörü de bilmelidir. Yapılacak mekânın içeriği ve mekânın metrekaresi… Mekânın içeriği, ana etkendir. Örneğin, asma tavan kullanılacak mı? sıvanacak alanlar var mı? şap atılacak mı? kırım yapılacak mı? duvarların boyanmaya ihtiyacı var mı? gibi sorular hepsi direkt olarak ev tadilat masrafını etkileyen konulardır. İkinci etken ise, tadilat yapılacak alanın metrekaresidir. Burada sadece alan metrekaresi arttıkça fiyat artacaktır demek doğru olmayacaktır. Bunun yanında metrekarenin küçülmesi de masrafı arttırabilir. Çünkü metrekare azaldıkça alanda çalışma yapmak zorlaşacaktır, bu da işçilik masrafınızı arttıracaktır.