Bursa Üçevler Alçıpan Ustası

Bölme duvar fazladan oda ihtiyacını karşılamak için tercih edilebilecek en uygun uygulamalardan biridir. Dekorasyon piyasası bu kadar gelişmeden önce sıva ve tuğla ile bölme duvar yapıldığından hem estetik açıdan hem de sağlık açısından zahmetli hale gelirdi. Üstelik normal duvar malzemelerinden yapılması nedeni ile düzenli şekilde boya ve tadilatı da yapılırdı. Ancak günümüzde gelişen teknolojiler ile bölme duvar yapmak daha kolay hale geldi. Farklı malzemeler ile kolaylıkla kurulan bölme duavrlar hem evlerde hem de ofiste kullanılabilir. Ofis ve ev için farklı bölme duvar seçenekleri vardır. Bunlardan uygun olanı seçilerek kısa sürede bölme işlemi yapılır. Üçevler bölme duvar firması olarak bu noktada uzman ekibimiz ile destek olmaktayız. Bölme duvar hakkında bilginiz yoksa ustalarımız gerekli bilgileri vererek en doğru seçimi yapmanızı sağlar. Peki, bölme duvar modeli seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Üçevler Bölme Duvar Ustası

Üçevler alçıpan ustası arıyorsanız, bölme duvar yaptırmadan önce model dışında bazı noktalara da dikakt etmelisiniz. Bölme duvar modeli seçmeden önce ilk başta kullanılacak malzemenin iyi şekilde ısı ve ses izolasyonu yaptığına emin olmanız uzun vade ekonomik kazanç getirecektir. Malzeme kalitesi ısı ve ses yalıtımında ana etkendir. Kaliteli malzemeler bölme duvarın zaman içinde deforme olmasının önüne geçer. Bu durumun yalıtım konusunda da geçerlidir.

Ancak bazı alçıpan sistemlerinde, ürün kalitesinden bağımsız olarak tek başına ses ve ısı yalıtımı için yeterli gelmeyebilir. Yaşadığınız alanın iklim şartları, diğer odaların kullanımına bağlı olarak gelişecek ısı farkları alçıpan sistemin malzemesinin sahip olduğu yalıtımın üzerinde olabilir. Aynı durum ses için de geçerlidir. Özellikle ses kaydı alınan stüdyolarda alçıpan sistemin kendi başına yaptığı ses yalıtımı düşük kalabilir.

Bu sebepden dolayı bazı alçıpan sistemleri için ekstradan yalıtım malzemesi kullanılması gerekir. Bölme duvarın içine yalıtım malzemeleri kolaylıkla ustalar tarafından yerleştirirlebilir. Yalıtım için farklı türde ve kalitede yalıtım malzemeleri tercih edilebilir. Kalite arttıkta maaliyet artsada kullanışlı olduğundan uzun vadede ekonomik kazanç sağlar.

Yalıtımı sağlamanın en kesin yolu bölme duvar içini kaplayacak bir izocam kullanmaktır. Üçevler bölme duvar hizmetimizde sonrasında ses ve ısı konusunda sorun yaşamamanız için gerekli tüm işlemleri eksiksiz şekilde yapmaktayız. Firmamızda görev yapan Üçevler alçıpan ustası ve ekibimiz müşteri memnuniyetini sağlamak için en ince detayları bile düşünerek işini titiz bir şekilde tamamlamaktadır.

Üçevler Alçıpan Işık Bandı

Işık bantları modern mimarinin iç dekorasyonda kullandığı bir uygulamadır. Ortamın istenilen şekilde aydınlatılmasını sağlar. Aydınlatma şiddeti ayarlanabilir. Böylece dinamik ve canlı bir ambiyans yaratabileceğiniz gibi rahat ve loş bir ortam havası da elde edebilirsiniz. Alçıpan ışık bantları kartonpiyer ve tonoz arasına konulur ve buradan asma tavanın istenilen noktası veya tamamı aydınlatılır. Aydınlatma için çeşitli yöntemler kullanıalbilir. Renk seçimi istenilen şekilde yapılabilir. Bunun için asma tavanı yapacak ustaya istediğiniz şekilde aydınlatma ve renk bilgisini söylemeniz yeterli. Üçevler asma tavan firmamız ile en modern şekilde asma tavan yapıyoruz. Işık bantları ve spot ışıklar ile istediğiniz ambiyansı yakalamanıza yardımcı oluyoruz.