bursa alçıpan ustası

Bursa Alçıpan, Asma Tavan Uygulama Ustası

Bursa alçıpan, asma tavan uygulama ustası arayan herkes önce alçıpan asma tavanın ne olduğunu, nasıl yapıldığını ve modellerini bilmelidir. Alçıpan asma tavan, karkas sistemi olarak u-c galvaniz profiller veya kutu profil olmak üzere iki farklı şekilde yapılan dekoratif çalışmaları kapsamaktadır. Askı çubukları ile mevcut döşeme yapılacak tavan – asma tavan arasında kesinlikle belirli bir miktarda boşluk bırakılması gerekir. Boşluk bırakılan bu alana elektrik ve diğer tesisatların montajı yapılması lazımdır. Tamamen müşterinin isteğine bağlı olarak tavan arasına ses ve ısı yalıtımı uygulaması da yapılabilir. Tavanlarda ışık bandı ve spot gibi dekoratif uygulamalar kullanılması görüntü güzelliği açısından etkili olacaktır. U-C Galvaniz profilli alçıpan asma tavan uygulaması yapılırken kullanılacak bazı malzemeler vardır. Bu malzemeleri; alçı levha, galvaniz tc profilleri, galvaniz tu profilleri, ekleme parçası, dübel – vida, çelik dübel, askı çubuğu, askı maşası, klips, borazan vida, derz bandı, derz dolgusu, sarf malzeme olarak sıralayabiliriz.

Bursa Alçıpan Işık Bandı

bursa alçıpan ustası
bursa alçıpan ustası

alçıpan ışık bandı nasıl yapılır, alçıpan ışık bandı fiyatları bursa

Bursa alçıpan ışık bandı yapılmasına karar verdiyseniz bu işi yaparken birçok farklı yol seçme ve alçıpan ışık bandı modelleri seçme imkânınız olacaktır. Bu konuda bazı uygulamalar; led ışık bandı ile yapılırken bazıları da spot ışık bandı kullanılmak suretiyle uygulanmaktadır. Işık bandı kullanılmaya karar verildiğinde birçok detaya dikkat edilmesi gerekir. Tavan ile yer arasındaki yükseklik, ışık bandı uygulaması için çok önem arz etmektedir. Tavan yüksekliğinin az olması durumunda ışık bandı yaptırılmamalıdır. Hatta asma tavan bile tercih edilmemelidir. Tavan yüksekliği uygun değilse sonradan alçak tavandan dolayı kasvetli alan sizi daraltacaktır. Alçıpan gizli ışık kullanılması da böyle ortamlarda kötü etki yaparak evinize gelen misafirlerinizin bunu size söylemesi ve sizin de huzursuz olmanıza sebep olacaktır.

Hizmet verdiğimiz mahalle ve bölgeler;

Altınşehi̇r Alçıpan Ustası 23 Nisan Alçıpan Ustası
Balat Alçıpan Ustası Ataevler Alçıpan Ustası
Kükürtlü Alçıpan Ustası Çeki̇rge Alçıpan Ustası
Beşevler Alçıpan Ustası Görükle Alçıpan Ustası
Bademli Alçıpan Ustası Özlüce Alçıpan Ustası
Bursa Alçıpan Ustası Üçevler Alçıpan Ustası
Yıldırım Alçıpan Ustası Mudanya Alçıpan Ustası
Osmangazi Alçıpan Ustası Nilüfer Alçıpan Ustası

 

Alçıpan ışık bandı nasıl yapılır sorusunun cevabını merak edenlere ilk söylenmesi gereken, bu uygulamanın tavanın çok yüksek olması ile güzel görüneceğinin söylenmesidir. Çok yüksek tavan asma tavan için en uygun olan ve ustaların en sevdiği alanlardır. 13 cm den az yapılan asma tavanlarda spot ve benzeri aydınlatmaların kullanılması mümkün olmamaktadır. Alçıpan ışık bandı kullanılacak alanda tavan yüksekliği yeterli düzeydeyse tek merak edilen konu kalıyor. O da alçıpan ışık bandı fiyatları Bursa konusudur. Bu konuda ışık rengine, aydınlatma derecesine göre ve kalitesine göre fiyatlarda farklılık gözlenmektedir.

Bursa Alçıpan Asma Tavan Uygulama

Bursa alçıpan asma tavan uygulama yapılırken belirli bir sıra vardır. Önce tavan kotu belirlenir. Yapılması planlanan tavanın kotu lazer yardımıyla belirlenir ve işaretlenmesi sağlanarak kot alınır. Öncelikle TU profillerin montajı duvara yapılacağından dolayı 1,80 m’ye alçıpan kalınlığı da eklenir ve TU profilin alt kotu hesaplanır. Bu kot, lazer desteği ile birlikte oda içerisine dağıtılır ve Bursa asma tavan TU profillerin sabitlenmesi aşamasına geçilir.

Tavan U profilleri (TU28) dübel – vida – pul desteğiyle kotu alınan tavana 60 cm aralıklarla sabitlenir. Bursa alçıpan tavan yapılırken çelik dübel ve askı çubuklarının montajı yapılır. A ekseni boyunca 90 cm aralıklarla, B ekseni boyunca genellikle 90 veya 110 cm aralıklarla dübel gelecek şekilde tavana dübel yerleri işaretlenir ve delinir. Çelik dübelin tavana askı çubukları ile birlikte sabitlenmesi sağlanır. Bu aşamadan sonra ana taşıyıcı ve tc galvaniz profillerin montajı yapılır. Tavan C profilleri ölçüsüne göre kesilir. Klipsli askı maşası tavan C profilin içerisine yerleştirilir. Askı çubuğunun fazla kısmı bükülür. Bursa dekoratif tavan uygulaması yapılırken sıradaki aşama, ara taşıyıcı tc galvaniz profillerin montajıdır. Gerekli yükseklik ayarının yapılmasının ardından tali tavan C galvaniz profilleri, ana tavan C taşıyıcı profillere klipslerle monte edilir. Klipslerin uç kısmı kıvrılır ve profil sabitlenir. Aralıkları metre ile kontrol edilir.

Bursa tavan kaplama yapılırken alçıpanların vidalaması bir sonraki aşamadır. 30 cm aralıklar ile yerleştirilen alçıpanlar, galvaniz profillere matkap ucu ile vidalanır. Dikkat edilmesi gereken nokta yan yana gelen levhalarda şaşırtmalı montaj uygulanmasının gerektiğidir. Yalıtım amaçlı olarak tamamen müşterinin isteği doğrultusunda taşyünü yerleştirilebilir veya dizayn amaçlı farklı asma tavan modelleri de uygulanabilir. Yapışkanlı derz bandı ile alçıpan levhaların ek yerleri bantlanarak derz bandı ve vidaların üzerine derz dolgu alçısı uygulanır. Alçıpan imalatının ardından Bursa asma tavan fiyatları da merak edilse de net bir fiyat söylenmemektedir. Farklı paritelere göre fiyat da değişmektedir.

Bursa Alçıpan Bölme Duvar 

Bursa bölme duvar yaptırmadan önce uygulanacak alanın yapısına göre, kullanım amacına göre doğru alçıpan panel seçilmeli ve ölçüleri doğru alınmalıdır. Bursa bölme duvar normal duvarlarda olduğu gibi zeminden başlanılır. Zemine gelecek olan iskelet parçanın ölçüsü alınır ve bu ölçü çerçevesinde iskelet kesimi sağlanır. İskelet kesildikten sonra matkap uçlarıyla delinir. Daha sonra dübeller takılır ve zemin iskeleti üzerine oturtularak bu parça çok sağlam bir şekilde sabitlenir. Bu parçanın çok iyi sabitlenmesi saha sonra uygulanacak işlemler açısından önemlidir. Alçıpan tavan uygulamasından farklı olarak bu işlemin hemen ardından alçıpan duvar panelin yaslanacağı alana iskelet takılmaktadır.

Alçıpan ofis bölme işlemi yapılırken de aynen bu işlemler uygulanır. İskelet yerine yerleştirilip sabitlenmesi sağlandıktan sonra dış profilin ara kısımlarına destek profilleri atılır. Bu işlemden sonra planlanan alçıpan paneller bu iskeletin üzerine vida yardımıyla sabitlenir. Alçıpan montaj işlemi bittikten sonra saten perde alçısı ile metal köşe profillerinin yerleştirilmesi gerekmektedir. Bölme duvar modelleri Bursa çeşitlilik çok fazladır, burada önemli olan müşterinin istekleri ve evin uygunluk durumudur. İki alçıpan arası, diğer alçıpan birleşim yerleri ve çivilerin üzerinden de saten alçı ile düzeltme işlemi yapılır. Kuvvetlendirici alçılar çekildikten sonra kurutulmaya bırakılır. Alçıpan oda bölme işleminde bu aşama sonrasında bu duvar üzerine komple iki kat saten alçı çekilir. Zımparalama işlemi yapılır. Duvar boyandıktan sonra da ev sahibine rahatlıkla teslim edilebilir. Bölme duvar fiyatları da ustanın işçilik ücretine göre farklılık göstermektedir.

 

Alçıpan Modelleri

Alçıpan modelleri Bursa ve asma tavan modelleri; ev, iş yeri, mağaza, restoran gibi mekânların tavanlarında, istenilen duruma göre farklılık göstermektedir. Dekorasyonun en önemli unsurlarından birisidir. Düz beyaz bir tavan, insanlar üzerinde bir etki bırakmaz. İçerisinde yaşadığımız mekânlarda nasıl duvarların dizayn bizim için önemli ise tavanları da dekore etmeye özen göstermeliyiz. Düz ve sıkıcı bir tavan yerine sizin tarzınızı yansıtacak, mekânı şık gösterecek ve evdeki diğer malzemelerle uyum sağlayacak farklı tasarımlar bulunmaktadır.

Salonlar, evlerin en çok kullanılan alanlarından birisi olduğu için hem kullanışlı hem estetik alçıpan TV ünitesi modellerinden birini seçmemiz uygun olacaktır. Orta kısmı havuz şeklinde olacak şekilde alçıpan alın, ışık bandı ve spotlarla birlikte zarif ve şık bir tasarım oluşturulabilir. Ayrıca duvar, tavan ve mobilyaların birbiri ile uyumlu olduğu, sade bir tasarım da göze hoş gelecektir. Tavanda geometrik detaylar, farklı renklerde alçıpan ışık bandı modelleri veya led ışıklar ile birlikte modern ve gösterişli bir görünüm sağlanabilir.