Bursa Bademli Alçıpan Ustası

Bölme duvarlar kullanışlı olmasının yanında yalıtım ogeleri de içerdiğinden zaman içinde ekonomik kazanç elde edilmesini sağlar. Genellikle fazladan oda ve çalışma alanı ihtiyaçlarını karşılamak için tercih edilir. Kullanılacak malzemenin kalitesi ve yapılan işçilik sonrasında ek uygulamara ihtiyaç duyulmasının önüne geçer.

Alçıpan levhalar kolayca monte edilir ve bekleme süresine gerek duyulmadan yerleştirildiği mekanda kullanılabilir. Farklı malzemeden üretilen alçıpan levhaları ses ve ısı yalıtımı konusunda iyi olsa da yetmediği yerlerde ek yalıtım ürünleri de kullanılabilir. En kesin sonuç levhalar arasına izocam yerleştirmektir.

Cam bölmeler yalıtım açısından biraz daha avantajlıdır. Sesi önemli ölçüde keser. Bu da ofislerde çok tercih edilmesinin nedenidir. Bademli bölme duvar firmamız her ortama uygun, kaliteli malzemeler ile bölme duvar uygulamasını tamamlamaktadır.

Bademli Bölme Duvar Ustası

Alçıpan sistemleri estetik görüntüsü ile birçok alanda kullanılan bir iç dekorayson ürünüdür. En büyük avantajı kolay takılıp sökülebilmesidir. Bu yönü ile eski yöntemlere göre zaman kazancı yönünden çok daha uygundur. Özellikle son dönemde sıkça tercih edilmesinin bir numaraları nedenini de estetik görüntüsünün yanında zaman tasarrufu sağlaması da söylenebilir. Piyasada farklı özellikte boyutlarda alçıpan levhaları bulunur. Bunlardan uygun olanları usta tarafından belirlenerek uygulama işlemine geçilir. Alçıpan levhası boyutu ayarlandıktan sonra belirlenen ürünün ihtiyaçlarınızı karşılaması da önemlidir. Farklı alçıpan sistemlerinin birbiri arasında diğerine göre çeşitli artı yönleri vardır.

Genelde iç dekorasyonda kullanılan alçıpanlar 120 cm x 250 cm ölçüsündedir. Kalınlık olarak da sıklıkla 1,25 cm kullanılır. Bunun dışında farklı ölçülere sahip levhalar da mevcuttur. Mekanın yapısına göre diğerleri de tercih edilebilir. Örneğin kalınlık bakımından 6-18 mm olan levhalar da vardır. Genişlik olarak ise 120 -125 cm uzunluğu ise 200-450 cm aralıklarında alçıpan levhalar bulunmaktadır.

Beyaz (fx), Suya dayanıklı (wr),  yangına dayanıklı (fr), darbeye karşı dayanımı artırılmış  ve akustik gibi çeşitleri vardır.

Beyaz (fx) alçıpanlar oda içlerinde duvar ve tavanda, suya dayanıklı (wr) banyo-wc gibi ıslak mahallerin duvar ve tavanlarında, yangına dayanıklı (fr) yangın zonunun olduğu mahallerde sıklıkla kullanılır.

Bademli Alçıpan Işık Bandı

Bu her ne kadar kolay olsa da uzman kişiler ile çalışmak asma tavan yapımı için daha doğrudur. Bademli asma tavan firması olarak bünyemizde çalışan ustalar ve yardımcı ekibimiz son derece tecrübeli ve bilgilidir.

Daha sonra anlaşılan kişi tavana u profillerini uygun şekilde monteler. Burada asma tavan için gerekli yol çizilir. Tavana daha önceden konumlandırılan u profilleri daha önceden ayarlanan hatta sabitlenir. Belirlenen modele göre ölçüler alınır ve bundan sonraki işlemler sürdürülür. Sabitleme de dikkat edilmesi gereken nokta ise vidalar arasındaki boşluktur. Her vida arasında 60 cm boşluk bırakılması gerekir. Ana profiller duvar yüzeyine sabitlenir. Sonrasında gerekli güvenlik kontrolleri yapılarak asma tavan yerleştirilir.

Tüm bu işlemleri zahmetsiz şekilde tamamlamak ve Bademli asma tavan yaptırmak istiyorsanız firmamız profesyonel biçimde, uygun fiyata tüm işlerinizi sorunsuz yerine getirmektedir.