Bursa Özlüce Boya Badana Ustası

Bursa Özlüce Boya Badana Ustası

Ev en çok zaman geçirdiğimiz alan olduğu için dekorasyonu da önemlidir.  Dekorasyon sizin tarzına uygun, kendinizi rahat hissedebileceğiniz şekilde dizayn edilmelidir. Bunun için  kullanılabilecek farklı boya seçenekleri vardır. Boya seçimi yaparken dikkate alınması gereken nokta evin hangi bölümünde boya yapılacağıdır. Kullanılacağınız alana göre boya renk ve tonu belirlenmelidir. Özlüce boyacı ustası seçmeden önce bunlara dikkat etmelisiniz. Konuyla ilgili bilgi almak için ustalarımız ile iş öncesi yapacağınız görüşmede sorularınızı sorabilirsiniz.

Bazı boyaların yapısı kolay temizlenebilmeye müsaittir. Bazı boyalar ise türleri estetik olarak daha öne çıksa da kiri ve lekeyi tutar, diğerlerine göre temizlik işlemi de daha zordur. Bu tür boyaların kolay kirlenebilecek alanlarda kullanılmaması gerekir.

Örneğin mutfak için estetik ama zor silinen bir boya tercih etmek hem duvarın kısa sürede pis görünmesine hem de bir süre sonra lekelerin silinemeyecek kadar derine işlemesine neden olur. Bu nedenle mutfakla silikonlu, su bazlı boyaların tercih edilmesi daha uygundur. Mat ve parlak renkteki silikon boyalar artı olarak estetik bir görünüm de oluşturur.

Özlüce Boya Badana Ustası

Dış cephe boyaları iç cephe boyalarına göre basit yapıdadır. İklim gibi dış etkenlere maruz kaldığından yapısının daha sağlam olması ilk önceliktir. Dış cephe boyalarının da kendi içinde farklı türleri vardır. Genel olarak aynı yapıdadırlar. Ancak bazılarının içine farklı maddeler karıştırılarak uzun süre dış cephede kalması amaçlanır. Özlüce boya badana hizmetimiz ile profesyonel bir şekilde kaliteli malzemeler ile boyacılık işlemlerini yapıyoruz. Ekibimiz dış ve iç cephe boyamadaki tecrübesi ile güvenli bir şekilde boyama işini tamamlıyoruz.

Dış cephe boyaları her ne kadar basit yapıda da olsa uygulaması profesyonellik gerektirir. Baştan savma yapılan dış cephe boyaları bir süre sonra dökülebilir. Bu nedenle iç cephe boyacılığında gösterilen titizlik dış cephede de gösterilmelidir.

Dış cephe boyası aynı zamanda yalıtıma yardımcı olur. İklim koşullarına bağlı olarak yıpranmaya daha müsaittirler. Kaliteli malzemeler ile profesyonel şekilde yapılan dış cephe boyaları binanın hem estetik açıdan iyi görünmesine hem de çevre ile uyumlu olmasını sağlar. Özlüce boya badana ve Özlüce ev boyama hizmetimiz ile profesyonel bir şekilde tüm boyacılık işlerini tamamlıyoruz. İşinde uzman ekibimiz ile gerekli planlamayı çalışma öncesi yaparak kısa sürede anahtar teslimi yapıyoruz.

Özlüce Boya Badana Firmaları

Dış cephe boyası tercih ederken bazı özelliklerine dikkat etmek gerekir. Bunlardan en önemlisi suya karşı dayanıklı olmasıdır. Boyanın su iticiliğinin olması hem boyama esnasında ustaya kolaylık sağlar hem de sonrasında hava koşullarına bağlı olarak gelebilecek zararları engeller. Özellikle yağmur ve kar gibi doğa olaylarında dış cephe çok fazla suya maruz kalacağından su iticiliği göstermesi iki kat daha önemlidir.

Yaşadığınız bölgenin iklimi göz önüne alınmalıdır. Çok sık yağmur yağan bir yer ise mutlaka suya dayanıklı bir boya türü seçilmesi gerekir. Bu tür bölgelerde genelde silikonlu boya tercih edilir. Silikonlu boya suya karşı dayanıklı ve nem, rüzgar gibi dış etkenlere karşı dirençlidir.

İç cephede olduğunu gibi dış cephede de nefes alabilen boyalar kullanılmalıdır. İç cephede nefes alabilen boyalar sağlık açısından ne kadar önemli ise dış cephede de aynı oranda önemlidir. Ayrıca nefes alan boyalar küf yapmaz ve su hapsetmez. Bu da duvarın zarar görmesini engeller.

Dış cephe boyalarında aranan diğer bir özellik de kapatıcı olmasıdır.  Kusursuz bir görüntü için boyanın kapatıcı olması şarttır. Tek seferde olmasa dahi ikinci katta yüzeye iyi şekilde yapışmalıdır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir