Bursa Çalı Boya Badana Ustası

bursa boya badana ustası

Çalı ev boyama hizmeti almak isteyenler evini hangi boya türü ile boyatmak istediğine henüz karar verememiş olabilir. Yazımızda boya çeşitlerini, hangi alanlarda kullanılacağını, hangi boyanın hangi malzeme ile uygulanması gerektiği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Boyalar kullanım yerlerine göre 2 gruba ayrılabilir. Bunlar iç cephe ve dış cephe boyalarıdır. İç cephe boyaları kendi içinde de farklı türlere bölünür. Bunlar; Silikon bazlı boyalar, yağlı boya, tavan boyası, kendini temizleyen boyalar ve plastik boya olarak sayılabilir.

Ev boyarken çok önemsenmese de tavan boyası evin havasını değiştiren dekorasyon unsurlarından biridir. Yan duvarlar ile farklı renklerde kombinlenerek modern görünüm elde edilebilir. Tavan boyası içinde çok fazla kimyasal ürün içermez. Bu nedenle en sağlıklı boyalardan biridir. İçinde az kimyasal olması nedeni ile yapışkanlığı azdır. Bu sebeple yan duvarlarda kullanılmaz. Kullanılırsa kir, darbe, su  gibi dış etkenlere maruz kaldığında zarar görür. İyi tavan boyasının özellikleri ise dokunulduğunda ele boyanın çıkmaması, leke bırakmaması, kolay silinebilmesi olarak sayılabilir. İçinde kimyasal olmamasının diğer bir etkisi ise tavan boyasının çabuk bozulmasına neden olmasıdır. Bu nedenle tavan boyası alırken üretim tarihinin eski olmaması gerekir. Tavan boyası yapısı gereği renklendirmeye daha uygundur. Bir kova tavan boyası için birkaç damla renklendirici yeterlidir. Diğer boya türlerinde olduğu gibi tavan boyasına da çok fazla renklendirici katılırsa yapısı bozulur. Kısa sürede akmaya ve renk atmaya başlar.

Çalı Boyacı Ustası

Plastik boyalar en sık tercih edilen iç cephe boyalarından biridir. Her mekan için rahatlıkla kullanılabilir. İçinde slikon bulunması nedeni ile diğer boya türlerine göre daha dayanıklıdır. Plastik boyaların en önemli özelliği nefes alabilmesidir. Nefes alan boyalar duvarda daha uzun süre kalır ve rengini daha uzun süre muhafaza eder. Bu boya türlerinin diğer bir avantajı da kolay uygulanabilmesidir.

Firmamız bünyesinde barındırdığı Çalı boyacı ustası ve yetenekli personeli ile kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Şirketimiz her türden boyayı en doğru şekilde uygulayarak duvarların uzun süre korunmasına ve estetik görünmesini sağlar.

Çalı boya badana firmaları içinde profesyonel bir şekilde hizmet vererek tüm sorunlara hızlı ve pratik çözümler getiriyoruz. Deneyim ve tecrübemiz ile kısa sürede duvar boyama işlemini tamamlayıp anahtar teslim ediyoruz.

Çalı Boya Badana Firmaları

Evi farklı şekilde dekore etmek isteyenler için yağlı boyalar iyi bir seçim olacaktır. Bu boya türü kendi içinde yarı mat, mat ve parlak olarak gruplara ayrılır. Yapısı itibarı ile dayanıklı boyalardır. Yapışkanlık özelliği çok fazladır. Bu nedenle uygulanması kolaydır. Sağlam yapıda olması nedeni ile temizlenmesi diğerlerine göre biraz daha zordur. Özellikle eşyalardan, parke ve kumaştan çıkması çok zordur. Normal bez ile silinerek çıkmaz. Tiner ya da benzin gibi çözücü maddeler kullanılarak sıçradığı yüzeyden çıkartılabilir. Yağlı boyalar koku bırakmaz. Kokuyu da hapsetmez. Bu nedenle alerjik hastalığı olanlar için iyi bir seçimdir. Bunun yanında mutfakta kullanılması büyük fayda sağlar.

Parlak yağlı boyalar ev dekorasyonun da çok sık kullanılır. Farklı renkleri canlı bir şekilde göstermesinden dolayı eve dinamizm katar. Mat türleri de aynı şekilde etkili göründüğünden kullanıldığı mekanı ferah gösterir. Özellikle mavi mat boyalar sakinlik hissi uyandırır.

Çalı boyacı ustası arayan ancak karara varamayanlar için firmamız güvenilir tercihlerden biridir. Çalı ev boyama hizmetimiz ile birçok kişi ile sorunsuz şekilde çalışarak kısa sürede evi teslim ediyoruz. Detaylı bilgi için telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir