Bursa Kayapa Boya Badana Ustası

Bursa Kayapa Boya Badana Ustası

Duvar boyatmak için farklı nedenleriniz olabilir. Bazen ev dekorasyonunu değiştirmek için duvar boyatırken bazen de kirlendiği ya da döküldüğü için boya yaptırmak isteyebilirsiniz. Her iki durumda da evin havası olumlu yönde değişir. Boyanan duvarlar hem daha sağlıklı olurken hem de estetik açıdan güzel görünmeye başlar.

Evinizi boyatmak için Kayapa boyacı ustalarından bir tanesi ile anlaşabilir ve profesyonel şekilde duvarlarınızı boyatabilirsiniz. Kayapa ev boyama hizmeti veren firmamız, evinizin havasını değiştirme konusunda yenilikçi çözümleri ekonomik fiyata sunmaktadır.

Bir usta ile anlaşmak yerine duvarlarını kendi boyamak isteyenler de olabilir. Daha önceden duvar boyamış olanlar gerekli malzemeleri aldığında fazla zorluk çekmeden boya işlemini tamamlayabilirler. Ancak ilk kez boya yapacak olanlar başlangıçta istedikleri görüntüye ulaşmada problem yaşayabilirler.

Boya badanada tecrübe önemlidir. Bu nedenle ilk kez boya yapacak olanlar kusursuz görünümü elde etmekte güçlük çekebilir.  Sadece boyama sırasında değil öncesinde yapılacak hazırlıkların da özenli yapılması gerekir. Özellikle eşyalı evde boya yapacak olanların eşyalarını mümkünse odadan çıkarmaları boya sırasında bunların zarar görmesini engeller. Eşyalar çıkarılmayacak kadar büyük veya çıkaracak yeriniz yok ise odanın ortasına toplanarak üzerine naylon da örtülebilir.

Kayapa Boya Badana Ustası

Eşyalar dışında tavan boyası yapacak olanların avizeleri sökmesinde de fayda vardır. Sigortaları kapattıktan sonra avizeleri sökerek boya kuruduktan sonra takabilirsiniz. Avize dışında prizleri boyamamak için çıkarılması önemlidir. Prizleri çıkarmak istemiyorsanız üzerini koruyucu bantla kapatabilirsiniz.

Daha önceden boya badana yapmadıysanız bazı boya malzemelerini almalısınız. Malzemeleri almadan önce hangi boya türünü kullanacağınızı belirlemeniz, doğru malzeme seçimi konusunda yardımcı olacaktır. Yanlış rulo ve fırça ile yapılan boyalar tam olarak istenen görüntüyü vermeyebilir. Ev duvarlarını ve tavanı boyamak için gerekli malzemeler;

  • Boya
  • Boya tavası
  • Maskeleme bandı
  • Koruyucu örtü
  • Astar
  • Boya rulosu
  • Boya fırçası (kestirme fırça)
  • Sırık

Maskeleme bandı atlansa da ciddi şekilde işinizi kolaylaştırır. Prizlerin üstü, kapı menteşeleri, tavan ile yan duvarların birleştiği noktalar için boyama sırasında büyük fayda sağlar. Prizlerin, süpürgeliklerin ve kapı menteşelerinin üzerine maskeleme bandı ile kapatmanız halinde hem daha rahat çalışmış olursunuz hem de bunlara boya sıçramasını engellersiniz. Maskeleme bandı koruyucu olmasının dışında kolaylıkla yapıştığı yerde çıkartılabilir. Bu nedenle çalıştığınız yere zarar vermeden yapıştırdığınız yerden çıkartabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Keşif Hizmeti.Tüm tadilat talepleriniz için yerinde ücretsiz keşif hizmeti veriyoruz!

ASYA Yapı Dekorasyon tecrübeli ustaları ve mesleki birikimi ile A'dan Z'ye tüm tadilat taleplerinizi karşılıyor.