Bursa İşyeri Tadilatı

Bursa işyeri tadilatı denildiğinde uzun soluklu bir süreçten bahsettiğimizi söyleyebiliriz. Çünkü işyeri ve ofis tadilatları, ihtiyaca yönelik yapılmaktadır. Sürecin dekoratif tarafı da her ne kadar güçlü olsa da, önemli olan projedeki mekanları doğru şekilde kullanabilmektir. Bu kapsamda iş yeriniz için güçlü bir intiba merkeze oturtulmaktadır.

Biliyorsunuz ki artık pazarlamanın ve ilk izlenimin çok önemli olduğu bir evrenin sınırlarındayız. İçerikten, detaylardan çok daha hızlı mesajlara ihtiyaç duyuyoruz. Bugün baktığımızda, güçlü fast food markaları, kullandıkları renk unsurlarına dahi dikkat etmektedir. Psikoloji, sosyoloji, mimarlık gibi disiplinlerin bir karışımı olarak dekorasyon unsurlarını okuyabilmemiz mümkün olmaktadır.

Aynı durum esasında sektör ve alanı fark etmeksizin tüm işyerleri için geçerlidir. Güçlü bir izlenim ve müşteriye içeriği, içerik ile ilgili detay vermeksizin güçlü bir şekilde aktarabilme becerisi değer kazanmıştır. Dolayısıyla Bursa işyeri tadilatı esasında müşteriye ilk izlenimi güçlü bırakabilme noktasındaki ofisinizin vitrinine yaptığınız yatırımdır.

Bursa İşyeri Tadilatı Firması

Bursa işyeri tadilat firması seçimi ile birlikte bazı konularda önceden fikir sahibi olmak önemlidir. Neler istediğinizi belirlemeniz açısından ön bir okuma yapmanız da yine aynı şekilde sürece katkı sağlamaktadır.

Tadilat firmalarıyla yapacağınız görüşmelerde ilk süreç keşif sürecidir. Taleplerinize yönelik belirlenen şematik çizimler bu esnada yapılmaktadır. Firmalar keşif süreçlerinin akabinde iç mimarlarıyla birlikte daha derli toplu bir proje çizimine geçiş yapmaktadır.

Çizimlerle birlikte müşteriye sunulan projelerden bir tanesi belirlenmektedir. Alanın kullanımını tanımlayacak plan proje çizimleri ilk sırada gelmektedir. Daha sonrasında bu alanlara yönelik 3D modelleme süreci de vardır.

Somut olarak taslak çalışmaların gerçeğe yansıtılması, müşterilerin taleplerini daha doğru bir biçimde inceleyebilmesini sağlamaktadır. Kafalarında tasarladıkları projelerin ne kadar başarılı bir şekilde haya geçirilmiş olduğunu görebilmektedirler.

Bursa İş yeri Tadilatı
Bursa toplantı odası tasarımı
Bursa İş yeri Tadilatı
Bursa makam odası tasarımı
Bursa İş yeri Tadilatı
Bursa İş yeri yenileme
Bursa İş yeri Tadilatı
Bursa iş yeri dekorasyonu
Bursa İş yeri Tadilatı
Bursa ofis Tadilatı

Bursa İşyeri Tadilat Fiyatları Nasıl?

Bursa işyeri tadilat fiyatları plan ve projenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Bununla birlikte, yıkım ve tadilatın büyüklüğü de önemlidir. Mesela ciddi tesisat düzenlemesi yapılacak mı? Boya badana çalışmaları ne kadar sürecek? Zemin ve parke yenilenecek mi? Duvarlar yıkılacak mı? Şeklinde yanıtlanması gereken çok sayıda elzem soru işareti ile de karşılaşmaktayız.

Bu kapsamda, Bursa işyeri tadilat firması ile yapacağınız görüşmelerde fiyat teklifi de alabilmektesiniz. Çünkü zaten keşif ve projenin modellenmesi sürecinden sonrasında hangi duvarların yıkılacağına değin her aşama belirlenmiş olacaktır. Böylece müşterilere daha net bir şekilde fiyat teklifleri de yapılabilmektedir.

İşyeri tadilatının yanı sıra özel dekorasyon hizmetleri de alabilirsiniz. Ve bu, vitrininizi güçlü kılmak için gerekli olan başlıklardan bir tanesidir. Ancak bütçenizin biraz daha geniş olması gerekmektedir. Çünkü dekorasyon hizmetleri de başlı başına keşif, araştırma ve modelleme üzerine kuruludur. Her ne kadar kullanılan malzemeler ve işçilik ekonomik olsa da, düşünce ve planlama süreçleri sebebiyle ekstra maliyet kalemi oluşturmaktadır.

Bursa İşyeri Tadilatı Ne Kadar Sürüyor?

Bursa işyeri tadilat hizmetleri, küçük çaplı projelerden daha büyük çaplı projelere göre şu şekilde bir zaman çizelgesi sunmaktadır:

  • Homeoffice sahibiyseniz 1 hafta içerisinde
  • Eğer plaza ofisiniz varsa 2 hafta içerisinde
  • Daha geniş çaplı (Showroom, galeri vb) ancak düşük katlı olan projelerde 1 ila 1.5 ay içerisinde
  • Restoran, lokanta gibi daha büyük ve detaylı çalışmalardaysa, en az 2 aylık bir proje kapsamından bahsedebilmekteyiz.

Ancak yine de bu rakamlar değişmeye çok müsaittir. Çünkü projelerin büyüklüğünü zaten doğrudan işçiliğin boyutu da belirlemektedir. Dolayısıyla da küçük bir ofiste yapılacak büyük çaplı değişimler de bazen 2 ay kadar süreler talep edebilmektedir.