Bursa ısı yalıtım ve mantolama kredisi

bursa mantolama kredisi

Enerji kaynaklarının kullanımının, yaşam standartlarının artmasına paralel olarak artmasına kaçınılmaz olarak sebep oluyor. Buna karşın enerji kaynaklarının talebe yeterli karşılığı şimdilik verebilse de, yakın gelecekte ciddi sıkıntıların dünya genelinde ortaya çıkması da kaçınılmaz diğer bir gerçek. Yanı sıra kullanım oranının artması, sera gazı salınımının artması, küresel ısınmaya dolaylı katkılar, doğal kaynakların pervasızca kullanılması gibi çeşitli çevresel sorunlar oluşturmasına da neden oluyor. Bu kapsamda konutlarda ve diğer yaşam alanlarında ısı yalıtımı çok büyük önem taşıyor. Bursa konutlar için ısı yalıtımı ve mantolama kredisi kullanımıyla, her daire için 50.000 TL kredi, % 0,99 faizle ve 60 ay vade seçeneğiyle kullanılabilen bir destek olarak faaliyete geçirildi.

Bursa ısı yalıtım kredisi kullanılarak, tüm binalar için ihtiyaç duydukları destek sağlanıyor ve artık her türlü yaşam alanı yalıtıma kavuşuyor. Günümüzde konutların yaklaşık yarısı ısı yalıtımından yoksun. Buna karşın konutlar kullanılan doğalgazın 3’ te 1’ ini kullanıyor. Isı yalıtımı gerçekleştirilmemiş olan konutlarda, yalıtım sayesinde kazanılan kaynak kullanımı % 45 seviyesine kadar yükseliyor. Dolayısıyla tüm yaşam alanlarının yalıtıma kavuşması, doğalgaz tüketiminin de en az % 25 oranında azalması anlamına geliyor.

Bu kazanımla doğaya salınan sera gazının da yarı yarıya azalması söz konusu olacak. Ülkemizin çevreye verdiği zararın yüksek oranda azaltılmasına katkı sağlayacak bu yeni gelişmeyle, aynı zamanda enerjide dışa bağımlılığımızın da büyük oranda düşmesini sağlayacağız.

Bursa ısı yalıtım kredisi

2022 Yılı içerisinde başlayacak olan konutlar için ısı yalıtım kredisi, ısı yalıtımı konusunda son 10 yıldır devam eden seferberliğe yeni bir boyut kazandırdı. Her türlü yapı için getirilen Enerji Kimlik Kartı düzenlemesinin ardından, yeni inşa edilen konutlar için sağlanan ısı yalıtımı amaçlı kredi paketleri bulunuyordu. Ancak artık devlet destekli olarak sunulan, düşük faizli olarak verilecek kredi finansmanı, var olan konutlar tarafından kullanılabilecek. Kamu bankaları tarafından birkaç gün içerisinde verilmeye başlanacak olan kredi, her daire için en yüksek 50.000 TL olarak belirlenmiş durumda. Bursa ısı yalıtım kredisi, Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası aracılığıyla, doğrudan yalıtım firmalarının hesabına ödenecek şekilde yapılacak.

Isı yalıtımı için yapılan sözleşmeye müteakip olarak, kredi finansmanının % 60’ lık bölümü hemen ödenecek. Yalıtım sonrası aşamada alınacak Enerji Kimlik Kartı sonrasında, yalıtımın tamamlandığı belgelenecek ve kalan % 40’ lık bölümde yalıtımı gerçekleştiren kuruluşun hesabına aktarılacak. Bu yöntemle, yalıtımın tamamlanmasının da süratle olması sağlanacak.

Bursa mantolama kredisi

Mantolama uygulamaları, konutların mimari özelliklerine paralel bir şekilde maliyet oluşturan uygulamalardır. Yalıtımın gerçekleştirilmesinden sonraki enerji kullanımı için yapılan harcamaların yaklaşık yarı yarıya düşmesi, aslında kısa sürede harcamanın amortismanının gerçekleşmesini sağlıyor. Ancak ilk maliyetin yekûn oluşturması nedeniyle, mantolama uygulamalarını geciktirmek, genel bir alışkanlık haline gelmiş durumda. Bursa mantolama kredisi kullanacak, potansiyel konut sayısı yoğun olan bir şehir.

Hazırlanan yeni Konutlarda Isı Yalıtım Kredisi Paketi, Bursa genelinde ısı yalıtımıyla ilgili taleplerinde patlama oluşturmasına neden olacak. Sağlanacak devlet destekli kredi finansmanı sonrasında yeni yasal düzenlemeler yoluyla, konutların yalıtım karneleri de denetlenecek. Oluşacak yoğunluktan etkilenmemek için, ısı yalıtımına ihtiyaç duyan konutların süratli şekilde kredi başvurularını yapmaları önemli bir konu olarak öne çıkıyor.  

Bursa kredili mantolama yapan firmalar

Bursa’ nın yapılaşmasının büyük bölümünün ısı yalıtımından yoksun olması, bu yeni dönemde süratle dönüşümün gerçekleşmesini gerektirecek. Bursa kredili mantolama yapan firmalar açısından da gerekli yetkinliği sağlayan kuruluş sıkıntısının olduğu bir şehir. Sektörde uzun yıllardır başarıyla sayısız proje gerçekleştiren kuruluşumuz, kamu bankalarının sağladığı kredi karşılığı ısı yalıtımı yapabilme potansiyeline sahip az sayıda firmadan biri durumunda. Söz konusu kredi destek paketinin açılanmasıyla birlikte, Bursa’ da kredi karşılığında ısı yalıtımı yapacak firma arayışları da hız kazandı.

Konutların mimari özelliklerine göre ileri mühendislik kullanılarak yapılması gereken ısı yalıtımı uygulamalarının, planlama ve projelendirme aşaması da büyük bir öneme sahiptir. Yapıların tüm özelliklerinin tespitiyle, sağlıklı bir şekilde taşıyabileceği yük, statik hesaplamalar, hangi mantolama yönteminin kullanılması gerektiğinin tespiti öncelikli konudur. Projelendirme aşamasında, tüm yalıtım sürecinin planlanması da gerçekleştirilir. Bursa kredili mantolama yapan firmalar arasında yer alan kuruluşumuz, uygulamanın her aşamasını profesyonel bir yaklaşımla gerçekleştirir. Alanında uzman ve deneyimli teknik personellere sahip olan kuruluşumuz, ayrıntılı şekilde planlamış olan projeyi süratli şekilde tamamlama potansiyeline sahiptir.

Bursa mantolama firmaları

Konutlarda ısı yalıtımının çağımızın standartlarına uygun olarak gerçekleştirilmesi, bireyselden toplumsala uzanan katma değerler oluşturur. Enerji fiyatlarında yaşanan yükselişler, sadece ısınmak ya da serinlemek amacıyla farklı enerji kaynaklarını tüketmeyi bir lüks haline dönüştürdü. Yaz aylarında serinlemek amacıyla kullandığımız iklimleme cihazlarının tükettiği elektrik, kış aylarında ısınmak amacıyla tükettiğimiz doğalgaz başta olmak üzere diğer yakıt türleri bütçelerde giderek daha ağır yükler oluşturuyor. Bursa mantolama firmaları, enerji tüketiminizi yarı yarıya düşürecek uygulamalarla ısı yalıtımına sahip olmanızı sağlıyor. Yaz aylarında kullandığınız elektrik, kış aylarında kullandığınız doğalgaz ve diğer yakıt türlerinin, yaklaşık yarı yarıya azalması, aynı zamanda aylık olarak bütçelerdeki yüklerinde azalması anlamına geliyor.

Ülkemizin enerji de dışa bağımlılığının da büyük oranda düşmesiyle birlikte, ülke ekonomisinde oluşan katma değer çok büyük bir orana yükseliyor. Bu kaynağın toplumsal amaçlarla farklı yatırım alanlarında değerlendirilmesi, ülke geleceği açısından önemli rol oynaması anlamına geliyor. Aynı zamanda daha az enerji tüketimi, daha az doğal kaynak tüketimi ve buna paralel daha az doğa zararı etkileri oluşturuyor. Tüketime paralel olarak salınan sera gazı başta olmak üzere, çeşitli gazlarında yarı yarıya düşürülmesi avantajı sağlanıyor. Oluşan bu çevresel ve olumlu etkiler, gelecek nesillere daha iyi bir dünyayı miras bırakabilmemizi sağlayacak. Bursa mantolama firmaları arasında yer alan kuruluşumuz, bu anlamda toplumsal misyonunun farkında bir hizmet anlayışına sahip.

Krediyle mantolama yaptırma Bursa

Hali hazırda yeni yapıların ısı yalıtımlarını gerçekleştirmeleri amacıyla, Ziraat Bankası ve Şekerbank tarafından sağlanan çeşitli kredi finansmanları bulunuyor. Krediyle mantolama yaptırma Bursa şehrinde, bu sebeple uzun dönemdir gerçekleştirilen uygulamalar arasında yer alıyor. Kuruluşumuz, çeşitli projelerde farklı kredi finansman destekleriyle sayısız başarılı uygulama gerçekleştirdi. Bu sayede bu alanda edindiğimiz bilgi birikimi ve deneyimlerimiz, daha nitelikli hizmet sunumları gerçekleştirmemizi de sağlıyor.

Krediyle mantolama yaptırma Bursa genelinde zaten artmaya devam eden bir potansiyel oluşturuyordu. Ancak açıklanan Konutlarda Isı Yalıtım Kredi paketi sonrasında, talebin aşırı yoğunlaşması söz konusu olacak. Özellikle yaz ayları, ısı yalıtım uygulamalarının en fazla yapıldığı zaman dilimidir. Bursa genelinde artan taleplere yanıt oluşturmak üzere, geniş ve deneyimli kadrolarımızla hizmetinizdeyiz. Her türlü yaşam alanı için ısı yalıtımı uygulamalarını, her aşamasında sağladığımız danışmanlıklarla da destekliyoruz. Bursa ısı yalıtımı ihtiyaçlarınız için, çağrı merkezimizi kullanarak her türlü soru ve hizmet taleplerinizi tarafımıza iletebilirsiniz. Isı yalıtımı ve mantolama ihtiyaçlarınızın yanında, tadilat, dekorasyon, çatı uygulamaları, sıvı yalıtımı uygulamaları gibi, yapı tekniği alanında her türlü ihtiyacınıza profesyonel çözümler üretiyoruz. Bu geniş seçeneklere sahip hizmet alanımız, aynı zamanda çeşitli uzmanlıkların da kuruluşumuz tarafından tek çatı altında olması avantajını sağlıyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir