bursa duvar kağıdı

Bursa Duvar Kağıdı Ustası

Duvar kağıtları, kendine özel tutkalı ile duvarlara uygulanan bir iç mekan dekorasyon ürünüdür. Duvarlarını boyamak istemeyen kullanıcıların ilk tercihleri olan duvar kağıtları istenildiği zaman duvardan çıkarılabilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle birçok insanın iç mekanlarda aklına gelen ilk seçenek olmaktadır. Sektörde birçok farklı duvar kağıdı modeli bulunmaktadır. Müşterilerinin isteğine göre özel duvar kağıdı üretimi de yapan Bursa Duvar Kağıdı, her müşterinin tarzına uygun duvar kağıtlarının üretimini ve satışını gerçekleştirmektedir. Son iç mekan dekorasyon trendlerini takip eden ekibimiz sizlerin zevkine uygun modeller üreterek her eve ve ortama yakışacak seçenekleri arttırmaktadır. Bu nedenle herkese uyum sağlayacak modeller mevcuttur.

Duvar kağıtları yapısı gereği uygulandığı zeminin hava almasına da izin verir. Boylar gibi kimyasallar içermediği için insan sağlığına da hiçbir zarsrları yoktur. Her eve ve ortama uygun olan duvar kağıtları kolay uygulanması ile herkesin ilk tercihi olmaktadır. Boyaların aksine hızlı uygulanma ve kuruma süresi olan duvar kağıtları Bursa Duvar Kağıdı tarafından özenle uygulanmaktadır. Evlerinizin tasarımına göre renk renk ve farklı desen imkanları olan duvar kağıtları isteğe göre ayarlanabilir boyutlardadır. Son dönemlerde üretilen duvar kağıtlarının kendinden yapışkanlı olan modelleri de bulunmaktadır. Bunların uygulaması ve çıkarılması daha kolay olduğu için birçok insan tarafından tercih edilmektedir.

Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar kağıdı modelleri seçiminde en önemli konu uygulanacak ortamın dekorasyonudur. Renkli bir ortama koyu renkli ve klasik modellerin kullanılması gözü yoracak bir görüntü ortaya çıkaracaktır.  Bu nedenle renkli ortamlar için sade desenli ya da düz renkli duvar kağıtlarını seçmek çok daha şık bir görüntü oluşturacaktır. Duvar kağıtlarını banyo gibi alanlarda kullanmak ise doğru olmayacaktır. Su ve zamanla oluşacak nem duvar kağıdının yapısına ve yapışkan maddeye zarar verebileceğinden zamanla bu ortamlarda bulunan duvar kağıtları kalitesini ve görüntüsünü kaybedecektir. Salon ve ofis gibi alanlarda son dönemde taş görüntüsüne sahip duvar kağıdı modelleri kullanılmaktadır. doğal taşların kullanımı masrafı arttırdığı için kullanıcılar daha çok bu görüntüye sahip duvar kağıtlarını tercih edecektir.

Özellikle kirada oturan insanlar duvar kağıdı kullanmak istemektedir. Kirada oturanlar ev sahiplerinden bazen izin alamadıkları için evde radikal değişimler yapamazlar bu nedenle ise duvar kağıtları onların kurtarıcısı olmaktadır. İstenen desen ve renge göre üretimi yapılabilen duvar kağıtları tamamen kişiye özeldir. Duvar kağıtlarının bütün eve uygulanmasına ise gerek yoktur. Metrekare ölçüsü ile satılan duvar kağıtları  tekbir duvara ya da bütün odaya uygulanabilmektedir. Bunun tercihi ise müşteriye aittir. Modeller tamamen kişiye ait olduğu için istenilen tasarımlar bilgisayar ortamında yapılarak, seçilen kağıt üstüne basılır. Profesyonel ekipler tarafından uygulanan duvar kağıtları kısa sürede uygulanır. Kuruma süresi de çok kısa olduğu için duvar kağıtları hemen kullanıma hazır hale gelmektedir. Bir süre sonra duvar kağıdını beğenmemeniz ve canınızın sıkılması durumunda söküp yenileri ile değiştirmeniz mümkün olmaktadır.

Bursa Duvar Kağıdı Uygulama

bursa duvar kağıdı
bursa duvar kağıdı

Duvar kağıtları farklı materyallerden üretilmiş ve farklı kalınlıklara sahip kağıtlara basılmaktadır. Buna bağlı olarak da uygulama yöntemleri değişiklik gösterir. Bursa Duvar Kağıdı Uygulama ustaları incelikle yapıştırma işlemini gerçekleştirecektir. Uygulama yapılacak duvarların pürüzsüz olması gerekmektedir. Bu durum duvar kağıdının yapışmasını ve görüntüsünü etkileyecektir. Üzerinde pürüzler ve çivi delikleri olan duvarlar ilk olarak çimento ya da alçı sıva ile yapılan saten alçı ile kaplanmakta ve zımparalanarak pürüzsüz hale getirilmektedir. Duvar köşelerinde ve tavan birleşme bölgelerinde su terazisi ile ölçüm yapılarak düzlük oranı görülebilmektedir. Duvar kağıdının duvara uygulanması için kesilmesi gerekmektedir. Duvarın boyundan 10 cm daha uzun kesmek hata payı için gerekli olacaktır.

İkinci ve takip eden duvar kağıtları ise eğer varsa desen birleşim yerlerine dikkat edilerek yapıştırılmalıdır. Bu ilk iki boyun uygulanmasından sonra Bursa Duvar Kağıdı Uygulama ekipleri diğer duvar kağıtlarının da kesimlerini yaparak nizami bir şekilde uygulanmasını sağlayacaktır. Hata yapılması olasılığını azaltmak için kesim yaparken sıralı bir şekilde yapılmalı ve ters uygulamayı önlemek için kağıtların üst kısımlarına işaret konulmalıdır. Böylece desen bozuklukları da önlenecektir. Duvar kağıdı uygulanmasında kullanılan yapıştırıcılar piyasadan da temin edilebilmektedir. Bu yapıştırıcıların üzerlerinde hazırlama ve kullanım talimatları da bulunmaktadır. Üzerinde prepasted ibaresi bulunan duvar kağıtlarının fabrikada üretilmesi sırasında yapışkanları arka kısımlarına uygulanmıştır. Bu tarz duvar kağıtlarının uygulanması sırasında bu nedenle yapıştırıcıya ihtiyaç duyulmamaktadır.

Bursa Duvar Kağıdı Satan Yerler

Bursa’da duvar kağıdı satan yerler arasında en bilindik olanları Koçtaş ve Bauhaus olsa da gerek çeşitlilik, gerekse fiyatlardaki uygunluk açısından bir çok alternatif arayışı vardır. Büyük yapı marketler hem daha az model sunmaktalar hem de fiyat açısından alternatifleri yoktur. Bu yüzden bu bölümümüzde sizlere duvar kağıtlarını nerede bulabileceğinize dair bir kaç lokasyon vereceğiz. 

1- Marmara Dekorasyon, Gazcılar.

gazcılar duvar kağıdı firmaları

2- Tuna Duvar Kağıtları – Karaman mh. Nilüfer

bursa nilüfer duvar kağıdı firmaları

Bursa Duvar Kağıdı Fiyatları

Dünya standartlarında üretimi yapılan bir rulo duvar kağıdı genel olarak 53 x 1000 cm (+% 3 ) ölçülerinde üretilmektedir. Kullanım amaçları ve ortamlarına göre özel olarak üretilebilen duvar kağıtları da bulunmaktadır.  Dünyaca geçerli olan teknik özellikler ve standartlar ise ürün etiketlerinde ve ürün kutularında özel semboller ile gösterilmektedir. Uygulama yapılacak yüzeye, mekanın konumuna ve istenen modele göre Bursa Duvar Kağıdı Fiyatları değişeceğinden doğru ürün seçimine dikkat edilmelidir. Duvar kağıtlarının kullanılan farklı üretim teknolojileri ve malzeme yapısına bağlı olarak birçok farklı tipi bulunmaktadır.  SIMPLEX duvar kağıtları, tek kattan oluşan birinci hamur kağıt üzerine renk ve desen baskısı yapıldıktan sonra, yüzeye genel ve hafif bir şekilde gofraj baskı yöntemi ile üretilmektedir. Bu modellerin dış etkenlere karşı dayanıklılığı ise diğerlerine oranla daha düşüktür.

EMBOSS duvar kağıtları renk ve desen baskısı yapılan birinci hamur üst kağıt tabakasının alt kağıt ile özel yapıştırıcı ile duble edilmesi ve desen yapısına özel olarak silindirler ile kabartma efekti verilmesi ile üretilmektedir. Kabartma dokusu genel olarak tüm yüzeye verildiği gibi basılan desenin ve figürlerin kabartılması ile emboss yapılmaktadır. Vinil esaslı duvar kağıtları ise dünyada en sık şekilde kullanılan duvar kağıdı tipidir. Kağıt astar üzerine pvc laminasyonu ile üretilen özel kağıtlardır. Pvc kaplı olan üst yüzeye renk ve desen baskısı yapıldıktan sonra özel makinelerde sıcak uygulaması yapılarak kabartma dokusu ve desen efektleri verilmektedir. Bursa Duvar Kağıdı Fiyatları ise seçtiğiniz duvar kağıdının yapısına ve desenine bağlı olarak farklılık göstermektedir

Bursa Duvar Kağıdı Ustası

bursa duvar kağıdı
bursa duvar kağıdı

Duvar kağıtları boyalara oranla son zamanlarda çok sık tercih edilmektedir. Boyaların uygulama sırasında etrafa yaydığı koku ve tek renk seçenekleri ile daha zahmetli olmaları ile duvar kağıtlarına oranla daha az tercih edilmekte. Son zamanlarda çıkan suya dayanıklı ve kolay temizlenen boyalar dahi duvar kağıtlarının önüne geçemedi. Bunun nedeni ise duvar kağıtlarının istenilen desen ve renkte üretiminin mümkün olmasıdır. Uygulama sırasında mutlaka bir profesyonel ile çalışılması gerekmektedir. Bursa Duvar Kağıdı Ustası yılların verdiği tecrübe ile en karışık desenlerdeki duvar kağıtlarını bile kısa sürede kolayca uygulayabilmektedir. Uygulama öncesi duvarın hazırlanması işlemleri de Bursa Duvar Kağıdı Ustası tarafından yapılmaktadır. Duvarın pürüzsüz hale getirilmesi, duvar kağıdının yapıştırıcısının hazırlanması ve duvar kağıdının uygun ölçülere göre kesilerek, özenle yerleştirilmesi sadece profesyonellerin kısa sürede yapabilecekleri bir işlemdir. Tutkallama işlemi sonrasında tüm kağıtlar üst üste gelecek şekilde katlanmalı ve kağıdın yapıştırıcıyı daha iyi emmeleri sağlanmalıdır.

Ücretsiz Keşif Hizmeti.Tüm tadilat talepleriniz için yerinde ücretsiz keşif hizmeti veriyoruz!

ASYA Yapı Dekorasyon tecrübeli ustaları ve mesleki birikimi ile A'dan Z'ye tüm tadilat taleplerinizi karşılıyor.