Bursa Sürgülü Kapı Sistemleri

bursa sürgülü kapı

Ev dekorasyonlarında son yıllarda sık sık tercih edilen malzemelerden olan sürgülü kapılar birçok farklı modelde müşteriye sunulmaktadır. Sürgülü kapılar daha çok mutfak ve misafir odası gibi alanlarda tercih edilmektedir. Sürgü kapı modelleri alanlarda diğer kapılara göre daha az yer kapladığından oldukça verimli bir seçenek olmaktadır. Örneğin daha az alanı olan bir evde yaşıyorsanız klasik kapılar yerine sürgülü kapıları tercih etmeniz sizlere fazladan alan sağlayacaktır. Çoğu insan sürgülü kapıların sık sık bozulduğunu ve ses çıkardığını düşünse de gelişen mobilya sektörü bu durumları ortadan kaldırmıştır. Bazı otellerde ya da kafelerde de rastlanabilen sürgülü kapılar müşterinin istek ve ihtiyaçlarına göre tasarlanabilmektedir. Yatak odası ya da giyinme odası gibi mahremiyetin gerekli olduğu alanlarda ahşaptan yapılan sürgülü kapılar tercih edilmelidir.

Sürgü Kapı Modelleri

bursa sürgülü kapı
bursa sürgülü kapı

Balkon ve teras kapıları daha çok camdan tercih edilmektedir. Manzarayı ve bahçeyi görmek için tercih edilen cam sürgü kapılar eve daha geniş havası katmaktadır. Eskiden sürgülü kapıların zamanla yağlanması gerekirdi. Kapının ses çıkarmasını önleyen bu olay, teknoloji ve mobilya sektörünün de gelişmesi ile tarihe karışmıştır. Sürgü kapı modelleri her müşteriye özel olarak tasarlanarak üretilebilmektedir. Üretim öncesi müşterinin hangi alana sürgü kapı istediği, ölçülerin ne olması gerektiği ve hangi model olacağına karar verilmektedir. Bu işlemlerin tamamlanmasından sonra kapının üretimi yapılarak profesyonel ekipler tarafından monte işlemi gerçekleştirilir. Kapıyı monte etmek için ilk başta sürgü sisteminin montelenmesi gerekir. Ardından kapı yerleştirilerek kullanıma hazır hale gelmektedir.

Gizli Sürgü Kapı Bursa

Gizli Sürgü Kapı Bursa duvar içine gizlenen sürgü kapıların satışını gerçekleştirmektedir. Duvar içi sürgülü olan gizli kayar kapılar özellikle dar alanlarda tercih edilmektedir. Metrekaresi küçük olan mekanlarda bu kapıların tercih edilmesi alan tasarrufu sağlayarak müşteriye olumlu etki yaratmaktadır. Diğer sürgü kapılar ile benzer sisteme sahip olan gizli sürgü kapılar, kapı iskeletinin içine ince bir kapının yerleştirilmesi ile oluşmaktadır. Normal sürgülü kapılara göre daha az yer kaplayan bu kapı modelinin kullanımı son yıllarda oldukça yaygınlaşmıştır. Gizli Sürgü Kapı Bursa duvar içinde çalışan, gizli sürgü kapılar için hizmet vermektedir.

Müşterinin isteğine göre model ve boyutta üretilebilen gizli sürgü kapılar kısa süre içinde kullanıma hazır olmaktadır. Gizli Sürgü Kapı Bursa müşterilerine üründe oluşabilecek her türlü arıza ve problem içim müşterilerine servis hizmeti sunmaktadır. Telefon numarası ile müşteri hizmetlerine ulaşılması durumunda garanti kapsamındaki ürünlerin onarım servis tarafından halledilecektir. Kapı modelinin yanında ekstra sürgü mekanizması da satışa sunulmuştur. Bu mekanizma gizli sürgü kapının kullanım ömrünü arttırabilmektedir.  Gizli sürgü kapı modelleri duvar içine petek dolgu ile hazırlanan ahşap çerçeveye sabitlenmesi ile üretilmektedir.

Bursa Akordiyon Kapı

bursa akordiyon kapı
bursa akordiyon kapı

Akordiyon kapılar son zamanlarda oldukça popülerleşen kapılar arasında bulunmaktadır. Akordiyonu andıran yapıları nedeniyle bu isimi alan kapıların kullanım alanları oldukça fazladır. Dekor amaçlı olarak da kafe ve restoranlarda kullanılmaktadırlar. Dekorun yanı sıra gerçekten kapı yerini tutan akordiyon kapılar sağlam, yalıtımı kuvvetli ve dayanıklıdır. Kullanılan malzemeye göre farklı model ve sağlamlıkta olabilmektedirler. Akordiyon kapılar daha çok dar alanlarda tercih edilmektedirler. Belli katmanlardan oluşan kapı aynı müzik aleti akordiyonda olduğu gibi katlanmaktadır. Bu nedenle diğer kapı modellerine oranla daha az yer kaplarlar. Tercih edilme sebeplerinin başında bu özellik gelmektedir.

Sürgülü mutfak kapısı bursa
Sürgülü mutfak kapısı bursa
Sürgülü mutfak kapısı bursa
Sürgülü mutfak kapısı bursa

Banyo kapısı olarak sık sık kullanılan akordiyon kapılar genelde PVC malzemesinden üretilmektedir. PVC neme ve suya dayanıklı olduğu için bu alanlarda daha kullanışlı olmaktadır. En sık tercih edilen malzemelerden bir diğeri de MDF kapılardır. Bursa Akordiyon Kapı müşterinin isteğine göre her malzemeden akordiyon kapı üretebilmekte ve  kullanıcıya istenilen ölçülerde sunmaktadır. MDF kapılar genel olarak salon, yemek odası, giyinme odası ve yatak odası gibi alanlarda tercih edilmektedir.

Bursa Sürgü Kapı Montajı

Sürgü kapılar bulundukları ortam içerisinde yer tasarrufu sağlayan kapılardır. Bu yüzden birçok insan son zamanlarda bu kapılara yönelmektedir. Diğer kapı modellerine oranla çok daha modern duran ve ortamı geniş gösteren sürgü kapılar, çeşitli modellerde müşterinin isteğine göre üretilme imkanına sahiptir. Kişiye özel üretilebilen sürgü kapılar uzun yıllar kullanım ömrüne sahiptir. Sürgü kapının üretimi yapılırken müşterinin istediği malzeme ve boyutlar göz önüne alınmaktadır. Sahip olunan alanın ölçülerine göre kesip hazırlanan sürgü kapıların montesi için bir profesyonel çağırılmalıdır. Bursa Sürgü Kapı Montajı uzman ekipler tarafından yapılmaktadır. İstenen boyutlara göre üretilen sürgü kapıların montesi için ilk önce duvarda ölçüleri işaretlemek gerekmektedir.

Sürgülü kapı modelleri bursa
Normal kapıyı sürgülü kapıya çevirme
Üstten sürgülü kapı bursa
Üstten sürgülü kapı bursa

Alan boş değilse gerekli yıkımlar yapılarak montaja hazırlanmalıdır. Bu durumda yıkılan duvara tekrar alçı atılarak monteleme işlemi için gereken koşullar sağlanmalıdır. Sürgülü kapıların monte edilmesi için ilk olarak kapının iskeleti monte edilir. Tel, kör kasa, kanca ve köpük ile bağlanabilen kapı iskeleti kapının sağlam olarak durmasını sağlar. Köpük kullanımı hava ve ısı geçişini de önleyerek yalıtım işlevi de görecektir. Sürgü kapı için diğer adım ray sisteminin monte edilmesi olacaktır. Bursa Sürgü Kapı Montajı’nın son adımı monte edilen raya doğru şekilde sürgü kapıyı yerleştirmek olacaktır. Kulpların da takılmasından sonra kapı kullanıma hazır olmaktadır.

Bursa Sürgü Kapı Yapan Firmalar

Sürgü kapılar küçük alana sahip ortamlar için en iyi tercihlerden biridir ve her santimetrenin kullanılabilir olmasında büyük etkileri bulunmaktadır. Kullanımı büyük fark yaratan sürgü kapılar birçok farklı firma tarafından üretilir. Bursa Sürgü Kapı Yapan Firmalar Bursa’da bulunan kullanıcılara en modern ve yeni tarzda sürgü kapıları sunmaktadır. Sürgü kapılarda klasik kapı modellerinde olduğu gibi açma ve kapanma alanlarına ihtiyaç olmamaktadır. Bu yüzden iç mekan tasarımcıları tarafından küçük alanlarda sıklıkla tercih edilirler.

Sürgü kapılar sayesinde çeşitli sistemler ve malzemeler evin mimari yapısında entegre edilir. Bu gibi özellikler ile banyo ve mutfakta tercih edilen sürgü kapılar mahremiyeti de korumaktadır. Cepli sürgü kapılar genelde tek kanat açılımılıdır ve bu yüzden dar alanlar için ideal olmaktadır. Cepli sürgü kapılarda duvarın içine gizli bir cep oluşturularak kapının kanadı ve ray sistemi buraya monte edilmektedir. Alan tasarrufunun yanı sıra estetik olarak da göze hitap eden sürgü kapı modelleri Bursa Sürgü Kapı Yapan Firmalar tarafından kullanıcıya sunulmaktadır.

Bursa Kapı Montajı

bursa sürgülü kapı
bursa kapı montajı

Her ortamda kapı kullanılmaktadır. kapılar müşterinin isteğine göre seçilir ve üretilir. Evin dekorasyonuna ve tarzına göre değişik renklerde ve modellerde olan kapılar, ortama tamamlayıcı etki sağlamaktadır. Bursa Kapı Montajı müşterinin seçtiği modelin montajını profesyonel ekibi ile gerçekleştirmektedir. Kapıların montajı için kapı mandalları, kapı kilitleri, menteşeler, raylar ve kapı stopları gibi malzemeler kullanılmaktadır. kapıları duvara bağlarken tel, kör kasa, kanca, takoz ve poliüreten köpük kullanılabilmektedir. Bu malzemeler ekibe ve müşterinin isteğine bağlı olarak seçilir. İşlem seçildikten sonra uygun ölçülerde kesilen kapının kasası duvara monte edilir. Ardından menteşeler ile kapının yerleştirilmesi yapılır. Son olarak kapı kilidi ve kulbu takılarak monteleme işlemi bitirilir.