Bursa Cam Balkon Firmaları

Cam balkonlar temel olarak camların alüminyum taylar içerisinde hareket ederek, balkonların uygun köşelerinde camların katlanarak açılması sistemidir. Özellikle günümüzde şehir hayatının yorucu ve gürültülü olduğu düşünüldüğünde, balkonlar insanların güvenle ve rahatça oturabileceği alanlardır. Eskiden balkonlar PVC ve alüminyum doğrama gibi malzemeler ile kapatılarak kapalı bir oda haline getirilirdi. Ancak cam balkon sistemlerinin oluşturulması ve kullanımının yaygınlaşması ile bu durum ortadan kaldırıldı. Bursa Cam Balkon sistemleri sayesinde, balkonlar asıl işlevlerini kaybetmeyip, oda haline getirilmeden istenildiği zaman açılıp kapanabilen bir alan haline geldi.  Balkonların kapalı hale getirilmesi binanın dış görüntüsünü bozarak ortaya uyumsuz bir görüntünün çıkmasına sebep olur. Bu nedenle cam balkonlar daha kibar bir görüntü sunarak aksine dış görüntüyü güzelleştirmektedir.

bursa cam balkon
bursa cam balkon ustası

Bursa Cam Balkon uygulamalarında asıl malzemenin cam olması ve şeffaflık özelliği sayesinde kullanıcın temizleme işlemi de çok kolay hale geldi. Çeşitli iklim şartlarında da kullanımı kolay olan cam balkonlar aynı zamanda gürültü, toz ve böcek gibi dış etkenlerin de ev içine girmesini engellemektedir. Cam balkon uygulamaları ısı bariyerli profiller ile üretildiklerinden dolayı dış ortamdan gelen havayı iç ortama ulaştırmaz. Bu da oluşabilecek ısı kayıplarının önüne geçmektedir. Cam balkonların katlanabilir olmasından dolayı camlar fazla yer kaplamaz ve alandan tasarruf imkanı sunar. Temperleme işlemi uygulanmış ısı camlı sistemlerde, manyetik birleştirme mekanizmaları sayesinde mükemmel yerleşmenin yanı sıra ses ve ısı yalıtımı da sağlanmaktadır. Uygulanması ve kullanımı kolay olan cam balkonlar günümüzde evler ve iş yerleri gibi alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Bursa cam balkon m2 fiyatları 2022

10 m2 cam balkon fiyatı bursa Nisan 2022 Tarihi itibari ile 17500 TL
12 m2 cam balkon fiyatı bursa Nisan 2022 Tarihi itibari ile 21000 TL
15 m2 cam balkon fiyatı bursa Nisan 2022 Tarihi itibari ile 26250 TL
20 m2 cam balkon fiyatı bursa Nisan 2022 Tarihi itibari ile 35000 TL
25 m2 cam balkon fiyatı bursa Nisan 2022 Tarihi itibari ile 43750 TL

Oturduğumuz evlerin ve çalışma ortamlarımızın vazgeçilmezi haline gelen cam balkonlar artık her yerde karşımıza çıkmaktadır. Her üründe olduğu gibi cam balkonlarda da çok fazla sayıda ürün, marka ve model bulunmaktadır. Cam balkon fiyatlarını belirleyen en önemli konu ise kullanım faktörleridir. Bursa cam balkon fiyatları birim satış olarak hesaplanmaktadır. Metrekare cinsinden hesaplanan cam balkon fiyatları kaplanan alana göre belirlenmektedir. Bu alanlar genişlik ve yüksekliğin çarpılması ile ifade edilmektedir. 1. Cephe ile 2. Cephenin toplamı ile yükseklik çarpılarak 10000ê bölerek gereken metrekareyi elde ediyoruz. Seçtiğiniz modele ve ölçülere göre çıkan metrekare birim fiyatı ile çarpılarak fiyat hesaplanmaktadır. Farklı çeşitlere sahip cam balkonlar bulunmaktadır. Fiyatı etkileyen faktörler de bunlardır. Temel malzemenin seçimi ve camların türüne göre fiyatlarda değişiklik görülmektedir. Profesyoneller tarafından tamamlanan bu adımlar balkon alanlarında yapıldığı için güvenlik önlemleri alınarak tamamlanmaktadır.

Fiyatlara dahil olan hizmetler iskeletin takılması ve cam plakaların tek tek sisteme monte edilmesidir. Gereken malzemelerin hepsi ekibin elinde mevcuttur. Balkonlara sağlam montesi yapılan cam balkonlar ömür boyu kullanılabilecek kalitededir. Kullanıcıların isteklerine göre camların renkleri de değişebilmektedir. Siyah filmle kaplanan camlar son günlerde oldukça popüler hale gelmiştir. Bursa cam balkon fiyatları bu özelliklere bağlı olarak değişmektedir. Alanında uzman olan ve iş sağlığı güvenliği kurallarına uygun olarak çalışan ekibimiz her zaman müşteri isteklerine uygun olarak hareket etmektedir. İşlem öncesinde gereken tüm güvenlik önlemleri alınmaktadır. Dikkatle çalışan ekibimiz her zaman sizlerin ihtiyaçlarını öncelik olarak alarak işlemleri gerçekleştirmektedir. Özenle ölçümü yapılan balkonlar özel aletler ile milimetrik olarak ölçülmektedir. Böylece yaşanabilecek hatalardan ve uyumsuzluklardan kaçınılmaktadır.

Cam balkon çeşitleri

Temel olarak cam balkon çeşitleri ikiye ayrılmaktadır. Katlanır cam balkon ve sürgülü cam balkon olarak ayrılan bu çeşitler tamamen kullanıcıya ve ortama bağlı olarak değişiklik gösterir. Katlanır cam balkon sistemleri, her bir camın tek tek kaydırılıp açılması şeklinde fonksiyona sahiptir. Sürgülü cam balkonlar ise her bir camın sıra ile birbirini çekmesi ile çalışır. Sürgülü cam balkon modellerinde birden fazla ray bulunmaktadır. Her ray bir cam için ayrılmaktadır. Camlar toplandığında bir camın genişliği kadar alan sabit kalmaktadır. Bu nedenle balkon tamamen açık hale getirilememektedir. Fakat bu cam balkon türlerinde cam balkonun içine açılmadığı için balkonda yer kaplamamaktadır. Katlanır cam balkon modelleri farklı şekle sahip balkonlarda kolayca uygulanabilmektedir. Yay, U, L ve köşeli gibi farklı şekildeki balkonlar ile uyumlu bir şekilde çalışabilen katlanır Cam balkon çeşitleri çok fazla alan için tercih edilmektedir. Sürgülü cam balkon modelleri ise doğrusal bir şekilde çalıştığı için sadece düz balkon, gömme balkon, L balkon ve U şeklinde olan köşeli balkonlara uyum sağlamaktadır. Yay şeklinde ve 90 derece olan balkonlara uygulanamamaktadır.

Cam balkonlarda tercih edilen camlarda da çeşitli türler bulunmaktadır. Tek camlı cam balkon sistemlerinde kullanılan camlar 8 ya da 10 milimetre kalınlığında olan temperli veya lamine camlardır. Türkiye’de cam balkonlarda en çok tercih edilen cam tipi 8 milimetre kalınlığında ve temperli olanlardır. Isı camlı cam balkon sistemlerinde ise camlar, iki veya daha çok sayıda cam plakanın aralarında ortam basıncına uygun kuru hava veya gazları barındıracak şekilde fabrika şartlarında bir araya getirilmesi ile oluşturulur. Tek cama göre 5 kat daha fazla izolasyon sağlamaktadır. Bu cam çeşitleri hem katlanır hem de sürgülü cam balkon sistemlerine uyumludur. Isı camlı cam balkon modellerinde kullanılan ısıcam sadece yetkili üreticileri tarafından üretilmektedir. Diğer camlar ise çift camlıdır ve ısıcam ile karıştırılmamalıdır.

Bursa Cam Balkon Yapan Firmalar

Cam balkon ustası seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu montajı yapacak olan cam balkon ustasının tecrübesidir. Piyasanın en iyi sistemini almak için Cam balkon ustası Bursa ustaları montajın yapılması sırasında çok dikkatli şekilde çalışmaktadır. Cam balkonlar konut balkonları, teraslar, kış bahçeleri, cafe, restaurantlar, oteller ve mağaza vitrinleri gibi alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır. katlanır cam balkon seçtiğinizde kanatların tümü içeriye açılabilmektedir. Bu nedenle de temizlik işlemleri rahatça yapılabilmektedir. Cam balkon ustası Bursa ekibi seçiminizi yapmanızın ardından 7 ila 15 iş günü içerisinde cam balkonunuzu sizlere teslim edecektir. Cam balkonunuzu ve tasarımını seçtikten sonra size sadece beklemek kalacaktır. Profesyonel ekibimiz en kısa sürede sıkı çalışarak sizlere hayalinizdeki balkonu sunacaktır. Cam balkonlar ısı ve ses yalıtımı yaptıkları için son zamanlar çok sık tercih edilmektedir. Özellikle şehirde yaşayan insanlar dış alanın gürültüsünü kesmek ve soğuk havanın evin içine girmesini engellemek için cam balkon sistemlerini tercih etmektedir.

Cam balkon ustaları çalışma hayatlarından önce sağlık kontrollerinden geçirilmektedir. Kontrollerin ardından ilk olarak işe çırak olarak başlamaktadırlar. Zamanla deneyim kazanmaları ve işi öğrenmeleri ile cam balkon ustası olarak çalışabilmektedirler. Müşterilere hem satış öncesi hem de satış sonrası hizmeti veren cam balkon ustaları her zaman müşterilerin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda ürün önerisi yapmaktadırlar. Ürünün se.imi yapıldıktan sonra kurulum yapılacak alana gelip ölçü alan ustalar müşteri ile fiyatta anlaşılmasının ardından cam balkonun montajına başlayacaktır. Son çıkarılan ve hayati önem arz eden iş güvenliği ve sağlığı kurallarına uygun olarak çalışan cam balkonu ustalarımız hem sizlerin hem de kendilerinin can güvenliğini sağlamak için koruyucu ekipmanlar ve malzemeler ile çalışmaktadır.