Bursa Duvar Çıtası Ustası

Bursa duvar çıtası uygulama ustası, evlerin dekorasyon düzenlemesi için üst düzey performans sergileyen ve bu uygulamayı ivedilikle yerine getiren kişilerden oluşmaktadır. Son yıllarda görülen en moda dekorasyon stili duvar dekorasyonu olarak karşımıza çıkmaktadır. Duvar dekorasyonu deyince akla ilk gelen ise duvar çıta kaplaması olmaktadır. Yaşam alanlarında yapılan yenilikler ve kaliteyi artıran faktörler her zaman doğru etkiyi göstermiştir. Uygulama esasına ve ne tür bir etki oluşturulmak istendiğine göre değişkenliklerin söz konusu olduğu duvar çatı uygulaması farklı şekiller baz alınarak yapılabilmektedir. Uygulama sonrasında yapılan çalışmaya dair herhangi bir kötü durum veya problem ortaya çıkmaması için duvar çıtası uygulama ustası sağlam ürünler kullanarak işlemleri gerçekleştirmelidir.

Bursa Duvar Çıtası Ustası

bursa duvar çıtası ustası
bursa duvar çıtası modelleri
bursa duvar çıtası ustası
bursa poliüretan duvar çıtası modelleri

Yaşanmakta olan mekânların duvarları dekore edileceği zaman, öncelikle kullanıcının kişiliğini yansıtan dekorasyon modelinin belirlenmesi gerekmektedir. Evde kullanılan eşyaların modelleri ve tasarımları duvar dekorasyonunun belirlenmesinde yardımcı olacaktır. Yaşanılan yerlerin duvarları tablo ve resimlerle görselleştirebilmektedir. Bu görselleştirmelerden bir tanesi de Bursa duvar çıtası ustası olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanı sıra duvar çıtası ile ister klasik olsun, ister modern tarzda olsun ister de diğer farklı tarzlarda olsun her dekorasyonun yapılması uygundur. Duvar çıtası içerisine resim konulabilmekte, tablo ya da duvar kâğıdı eklenebilmektedir. Böylece farklı tasarımlar oluşmaktadır. İstenilen şekilde seçilmiş olan modeller yaşanılan mekânlarda uygulanabilmektedir. Tüm bu ürün gamında her dekorasyon sitiline uygun Bursa duvar çıta modelleri bulunmaktadır.

 

VERİLEN HİZMETLER

Bursa Duvar Çıtası

Poliüretan çıta satışı

Nilüfer Duvar Çıtası

Poliüretan çıta uygulama

Mudanya Duvar Çıtası

Duvar çıtalama

Yıldırım Duvar Çıtası

Duvar çıta uygulaması

Osmangazi Duvar Çıtası

Çerçeve duvar çıtası

Görükle Duvar Çıtası

Duvar poliüretan çıta

Bademli Duvar Çıtası

Duvar çıtası mdf

Balat Duvar Çıtası

Duvar çıta yapıştırma


Yaşanılan mekânlarda hazırlanan dekoratif yapılardan bir tanesi de hiç şüphesiz ki duvar çıtası TV ünitesi modelleridir.İnsanların gününün büyük bir bölümünü karşısında geçirmekte olduğu televizyonlar oturulan mekânda farklı bir yer kaplamaktadır. Hal böyle olunca televizyonların monte edilmesi de bir ihtiyaç doğurmaktadır. Bu ihtiyacın giderilmesi günümüzde TV üniteleri ile karşılanmaktadır. Tasarlanan bu TV ünitelerine ise dekoratif bir süsleme yapılması evin havasını değiştirecektir. Bu dekorasyonda poliüretan çıta modellerinin kullanılması ise kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Dekoratif yapı içerisinde kendisine yer bulan bu modeller, yansıttıkları estetik güzellikler ile kullanıcıların ilgisini çekmektedir. Evin en güzel köşelerinden birinde kendisine yer bulan TV üniteleri, yapısına entegre edilen çıta modelleriyle daha da farklı bir güzellik sunmaktadır.  

bursa duvar çıtası ustası
bursa duvar çıtası fiyatları
bursa duvar çıtası ustası
bursa duvar çıtası satılan yerler
bursa duvar çıtası ustası
bursa duvar çıtası

Bursa poliüretan çıta uygulama fiyatları

Dekore edilecek olan yaşam alanlarının hazırlık aşamasında ilk olarak duvara çıta nasıl yapılır sorusu akıllara gelmektedir. Öncelikle temiz ve boyanmamış halde olan duvarlara çıta yapıştırılacak yerler işaretlenir. Çıta köşeleri açı testeresi ile kesilir. Kesilen çıtalar suda 5 – 6 dakika kadar bekletilir ve NP1 sürülerek yapıştırılır. Daha sonra nemli süngerle çıta üzerlerindeki lekeler silinir. Bursa poliüretan duvar çıtası ustası tarafından eğer mastik kullanıldıysa boyamak için bir süre beklenmelidir. Mastik kullanılan çıtalar ise gün içerisinde boyanabilmektedir.

Bursa Duvar Çıtası Fiyatları

1-50 metre duvar çıtası uygulaması

Metre fiyatı 75 TL (Malzeme + İşçilik dahil)

50-100 metre duvar çıtası uygulaması

Metre fiyatı 70 TL (Malzeme + İşçilik dahil)

100-200 metre duvar çıtası uygulaması

Metre fiyatı 65 TL (Malzeme + İşçilik dahil)

200 metre ve üzeri duvar çıtası uygulaması

Metre fiyatı 60 TL (Malzeme + İşçilik dahil)


Ocak 2022 tarihi itibariyle birçok model içerisinde en ucuz duvar çıtası fiyatı 65 Türk Lirası iken; en yüksek duvar çıtası fiyatı 155 Türk Lirası olarak karşımıza çıkmaktadır. Ortalama bursa duvar çıtası fiyatları ise 75 Türk Lirası’dır. Fiyatı ve seçim tercihi yapılan bu uygulamalar poliüretan çıta ustası Bursa tarafından titizlik içerisinde yapılmaktadır. Her bir noktasına ayrı özen gösterilen bu çıta uygulamaları, dekore edilmekte olan yaşam alanlarının daha da estetik bir hal almasında önemli bir rol oynamaktadır.

Koridor Duvar Çıtası Dekorasyon Modelleri

Önce rengine karar verilen boya uygulaması duvar çıtası nasıl yapılır sorusunun cevabı için başlama cümlesidir. Rengine karar verilen boyanın kutusu açılıp iyice çalkalandıktan sonra boş bir kaba dökülmelidir. Dökülen bu boyaya ruloyu sürterek ona boya yüklemesi yapılmalıdır. Bundan sonrası ise malumdur ki ruloyu duvarlarda gezdirerek boyama işlemi tamamlanır. Duvar çıtası koridor seçiminde her ne kadar kullanıcının zevki önemli olsa da bazen teknik manada tercihler uygun olmayabilir. Tavsiye, çalışılacak olan Bursa duvar çıta ustasının söylediklerinin dinlenilmesi yönündedir.

 

bursa duvar çıtası ustasıbursa koridor duvar çıtası modelleri

Gerek iş yeri gerek ev gerekse düğün salonu gibi birçok farklı mekânda bu çalışma uygulanabilmektedir. Hemen hemen her modelin her deseni bu uygulamalar ile kullanıcılara sunulabilmektedir. Bunlardan bir tanesi de poliüretan çıta firmaları Bursa tarafından hazırlanan çıtalardır. Yaşam alanlarında yapılacak bu tarz çalışmalarda mutlaka işinin ehli olan kişiler ile akıl alışverişi yapılmalıdır. Bütün bu araştırma ve akabinde yapılan çalışmalar ile birlikte yaşam alanlarında meydana gelecek olan değişiklikler daha güzel bir hayat sürülmesi için iyi birer seçenek olacaktır.

Duvar Çıtası Modelleri

Duvar çıta modelleri, hem duvar süslemelerinde hem de tavan süslemelerinde kullanılan modellerdendir. Dekoratif ve boyanabilir duvar çıta modelleri, mobilya süslemeleri ile kapı ve ayna süslemelerinde, duvar pano çerçeve dekor çalışmalarında kullanılmaktadır. Kolay montaj edilebilen bu ürünler internet üzerinde yapılan bir araştırmada duvara çıta uygulama örnekleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Duvarlar dekore edileceği zaman, öncelikle kullanıcıların kişiliğinizi yansıtan dekorasyon modellerinin belirlenmesi gerekmektedir. Yaşadığınız mekânda kullanılan eşyalar, dekorasyon model ve tasarımlarının belirlenmesinde yardımcı olacaktır. Poliüretan çıta modellerinin merkezine istenilen tablo veya resim konulabilmektedir. Duvar kâğıdı konularak da farklı tasarımlar elde edilebilmektedir.

Her dekorasyon modeline uygun tasarım fikirleri mutlaka bulunmaktadır. Her dekorasyon sitiline uygun köpük kartonpiyer çeşitleri de bulunmaktadır. Bu ürünler klasik tarz ev dekorasyonlarında, İngiliz yahut Amerikan ev tipi dekorasyonlarda ve modern ev dekorasyonlarında kullanılmaktadır. Bunun yanında köpük çıta modelleri de tercih edilen dekorasyon çalışmaları da vardır. Tamamen kişisel zevklere göre şekillenen bu seçimler birbirinden farklı estetik güzellikler ortaya çıkarmaktadır. Boyanabilir köpük çıta modelleri ve motifleri uygulanılacak olan alana hızlı kuruyan silikon ile yapıştırılabilmektedir. Silikon kuruyana kadar beyaz bant ile yapıştırılır ve kuruduktan sonra da bant çıkartılır. Beyaz mastik ile köşe birleşim yerleri, çıta kenarlarında kalan boşluklar ve motif birleşim yerleri doldurulur. Bu sayede kusursuz görünüm elde edilen bu uygulama ile her türlü iç cephe boyası ile duvar çıta ve motifleri boyanabilmektedir. Şimdi sizlerle birkaç gözde model paylaşacağız.

Bursa duvar paneli uygulamaları

Firmamız poliüretan duvar çıtası uygulamalarının yanında poliüretan ya da MDF malzemeden yapılma duvar paneli işçilikleri de yapmaktadır. Genellikle boş duvarlar ya da TV ünitelerinde tercih edilen bu paneller boyanabilir olarak ve hazır boyalı ya da desenli şekilde de uygulanabilmektedir. Bursa duvar paneli firmaları arasında çok defa tercih edilen ve bir çok örnek tasarım ile ASYA YAPI DEKORASYON duvarınıza ve ünitenize özlediğiniz şıklığı kazandırabilir.

 

Bursa Tavana Çıta Uygulaması

Tavana çıta uygulaması yapılacaksa öncelikle ön araştırma yapılmalıdır. Bu araştırma kullanıcın kafasında mutlaka bir fikir oluşacaktır. Bu kullanıcın kişiliğini yansıtan dekorasyon tarzıdır. Eğer duvar çıta uygulamasına karar verilmediyse, tecrübeli kişilerden bu konu hakkında yardım alınmalıdır. Evlerde tavan çıtası uygulanacak olan alanın büyüklüğü de önemli bir bilgidir. Tavan çıtası ve bordür kalınlıkları dekorasyonu mutlak surette etkilemektedir. Tavana yapılan bu işlemlerden sonra strafor çıta tavan işlemine sıra gelmiş demektir. Tavan çıtasının kalınlığı ile odanın büyüklüğü arasında orantı olmalıdır. Yoksa absürt bir görüntü ile karşılaşılması içten bile değildir.

Bunların dışında poliüretan çıta uygulaması yapılacak olan duvarın bulunduğu ortamın genişliği de son derece önemlidir. Poliüretan çıtaların genişliği, poliüretan bordürün genişliği ve poliüretan kartonpiyerin genişliği bu uygulamalar sırasında çok fark etmektedir. Çok büyük bir salona en küçük çıtayı uygulamak bazen orantısız olabilmektedir. Bu minvalde müşterilere alanın genişliğini hakkında sorular sorulması gerekmektedir. Ona göre uygun olan tavan çıta modelleri seçilmelidir. Duvarların ölçümlerinin yapılmasının ardından bu alanlar lazer terazi ile çizilmektedir. Çıta köşelerinin kesimlerine dikkat edilmeli, gerekirse çıta köşesi belirleyicisi kullanılmalı. Silikon yapıştırıcı veya hızlı yapıştırıcı sürülerek çizilen duvara yapıştırılmalıdır. Yanlarından da hızlı yapıştırıcının spreyi sıkılmalıdır. Ek yerleri hafif 120’lik zımpara ile törpülenmelidir. Ek yerlerinden çıkan yapıştırıcı artıkları temizlenmeli ve bu alanlar lake macunla kapatılmalıdır. Eğer çıtalar boyanmamış ise boyamadan önce astar atılmalı ve boyama işlemi bir saat sonra yapılmalıdır.

 

poliüretan çıta bursa, bursa poliüretan çıta, bursa duvar çıtası, duvar çıtalama bursa, duvar çıtası bursa, bursa çıta uygulaması

Ücretsiz Keşif Hizmeti.Tüm tadilat talepleriniz için yerinde ücretsiz keşif hizmeti veriyoruz!

ASYA Yapı Dekorasyon tecrübeli ustaları ve mesleki birikimi ile A'dan Z'ye tüm tadilat taleplerinizi karşılıyor.