Bursa Çelik Çatı Firmaları

Çatılar; rüzgâr, yağmur, yangın ve buna benzer felaketlere karşı tek katlı evler, apartman daireleri, iş yerleri ve endüstri fabrikalarının üzerlerinin kapatılarak bu felaketlerden korunması amacıyla tasarlanmış yapılardır. Bu amaçla yapılan ve içerisinde demir, çelik, yanmaz kaplama malzemeleri gibi maddeler bulunan çatılar dayanıklı, güvenli ve uzun ömürlü birer yapı sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yaşam alanlarımızın en önemli parçalarından bir tanesi olan çatılar, farklı isim ve şekiller ile kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Demir ve çelik çatı Bursa da bu çatı çeşitlerinden bir kısmıdır. Dayanıklı olması hasebiyle sıkça tercih edilmekte olan demir ve çelik çatılar konusunda yapılacak olan çalışmaların profesyonel bir şekilde yapılması da önem arz etmektedir.

Bursa Çelik Çatı Fiyatları 2023

Tercih edilecek olan Bursa çelik çatı fiyatları hakkında net bir bilgi alabilmek mümkün değildir. Her bir markanın ayrı ayrı metrekare hesabı çalıştığı çelik çatılarda, metre fiyatı da farklılıklar göstermektedir. Bu farklılıklardan ötürü çelik çatı yapımında malzeme kalitesi en yüksek ancak birim maliyeti en düşük şekilde sunan firmalar ile iş birliği yapmak ekonomik olarak rahatlık sağlayacaktır. Kalitenin pahalıya getirilmediği, tamamen kullanıcı için seçenek sunulup onlar için en iyi hizmetin verildiği bir anlayışı yakalamak gerekmektedir. Çelik yapı malzemeleri ile yapılan çatıların tercih edilme sebeplerinin en önemlisi güvenilir olmasıdır. Tabiat olayları karşısında diğer çatı malzemeleri ve bunun yanında yapı malzemelerine oranla çok daha sağlam olması ve doğal afetlere karşı tüm kayıpları en aza indirmesi nedenleriyle bu sistemler çok fazla tercih edilmektedir. 

Deprem gibi doğal afetlere dayanıklılık konusunda ileride olmasıyla birlikte, geri dönüşüm aşamasında bolca kullanımı ve farklı farklı kullanım yerlerinin olması nedenleri ile çelik yapı sistemleri tercih edilebilir. İnsanların sıhhati ve hızlılık nedenleri de seçilme nedenlerinden olan çelik çatı metrekare fiyatları farklılıklar göstermektedir. Bu farklılıkların arsasında coğrafi konum, ham maddeye yakınlık, ulaşım imkânları ve daha birçok değişken sebep olmaktadır. Tarımsal ürünler alanında saklama ve ürünleri muhafaza konusunda insanları rahatlatan çelik çatı sistemleri, hayvanların ahırları vb. mekânlarda direklere gerek olmadığı için alan genişliği sağlanmış olur. Bu tür faydaların sağlandığı bu çatı sistemleri kullanıcıların işlerini bir hayli kolaylaştırmaktadır.

100 m2 Çelik Çatı Maliyeti Bursa

Kullanılacak olan çatıların seçimlerinden önce yapılması gerek ilk iş detaylı bir fiyat araştırmasıdır. Bursa çatı katı maliyetleri incelendiğinde çatı örtüsünün altı OSB kaplamalı 100 metrekare bir çatı uygulamasının maliyeti 2023 yılına ait veriler düşünülerek yaklaşık olarak 150.000 Türk Lirası olarak görülmektedir. Bu fiyat politikaları net fiyatlar olmayıp çelik çatı yaptırmak isteyenlere ön bilgi verilmesi amacıyla paylaşılmıştır. Piyasada birbirinden farklı onlarca fiyat bulunabilir. 100 m2 çatı katı uygulamasının maliyeti 2023 yılı baz alınarak hesap edildiğinde ortalama birim fiyatlarına göre bu rakamlarla karşılaşılmaktadır.

Yapılması planlanan bu çatı katı projesine ek olarak bir teras çatısı uygulaması da eklenebilir. Bu şekilde eklenecek olan dekoratif teras çatı fiyatları terasınızı, yağmurdan, rüzgârdan, kar, güneşten ve diğer hava şartlarından etkilenmemesi için metrekaresi 1050 Türk Lirası’ndan başlayan fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Birbirinden farklı ve güzel modeller ve her bütçeye uygun fiyatlar ile bu teras çatıya sahip olmak mümkündür. Teras kapatmaların tümünde ahşap aksam ve karkas kullanmaktadır. Sallantılarda en iyi esnekliğe sahip ve kopma noktası düşük diğer tüm malzemelere göre daha uzun ömürlüdür. Sağlıklı olması, daha estetik ve dekoratif bir görünüme sahip olması nedenleriyle teras uygulamalarının ana malzemesi olarak ahşap seçilmektedir.

Bursa Çelik Çatı

Çelik çatı fiyatları Bursa, işin içine başta işçilik olmak üzere farklı değişkenlerin girmesiyle birlikte firmalara göre farklılık göstermektedir. Her firma işçilik ücretini diğerinden farklı tutmaktadır. Bazı firmalar oluşan rekabet ortamından ötürü minimum düzeyde işçilik alarak işlerini tamamlamaktadırlar. Bu durumda da daha az işçiyi daha uzun süre çalıştırmaktadırlar ve genel maliyeti düşürmektedirler. Korozyon, su, ses, ısı ve yangın dayanıklılığı yüksek olan çelik uzun ömürlüdür. İstenilen boy ve kalınlıkta üretilen bu çatılar üretiminde kullanılan malzemelerden dolayı olası bir yangın anında zehirli gaz oluşumunu engellemektedir. Çelik çatıların malzemesi tamamen doğaldır, zararlı kimyasallar içermez ve çevreye de zarar vermez. Estetik görünüme sahip olan bu çatılar konutlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Bir m2 çelik çatı uygulamasının maliyet kalemleri toplamı ortalama 650 Türk Lirası civarındadır. Buradan yola çıkarsak 100 metrekare çelik çatı fiyatı Bursa maliyeti 2020 yılı için yaklaşık olarak 65.000 Tük Lirası olarak hesaplanabilmektedir. Bu fiyatlar bir kesinlik teşkil etmemekle beraber firmadan firmaya farklıklar göstermektedir. Çelik fiyatları sürekli bir değişim içinde olduğu için piyasada farklı çatı maliyetleri karşımıza çıkabilmektedir. Buradan da çıkarım yapılabileceği gibi 150 metrekare çelik çatı fiyatları da ortalama 99.500 Türk Lirası tutmaktadır. Tüm bu hesaplamalar her firmada çeşitlilik oluşturacağı için detaylı bir inceleme ile gözden geçirilmelidir ve bulunduğu takdirde indirimli, kampanyalı fiyatlar tercih edilmelidir. Seçilecek olan bu 100 ve 150 metrekare fiyatlarına göre çatı yaptırma işlemleri tamamlanmalıdır.

Bursa Çelik Çatı Sistemleri

Çatılar, herkesin de tahmin edebileceği gibi binaların dış etkenlerden muhafaza edilmesinde en önemli kısımların başında gelmektedir. Bu durumdan dolayı da sağlamlık konusuna dikkat edilmelidir. Yapılması planlanan çatı ne derecede sağlamlık sağlarsa bina da o denli sağlamlık sağlayacaktır. Çatı konusunda yapılan birbirinden farklı uygulama çeşitleri bulunmaktadır. Çelik çatı uygulaması da bu uygulama çeşitliliği içerisinde bir dal olarak kendisine yer bulmuştur. Çelik çatı ustası Bursa tarafından yapılan bu çelik çatılar ahşap çatılara göre daha uzun süre ve daha sağlıklı bir şekilde kullanılmaktadır. Her maddenin ömrü olduğu gibi her yapı malzemesinin de bir ömrü vardır. Zamanı geçen bu malzemeler, üretim malzemesi ne olursa olsun işlevini yitirmektedir.

Küçük olmayan ev gibi yapılarda genel ahşap çatıya yönelme görülse de bazı apartman dairelerinde ve büyük alanlarda çelik çatı daha çok seçilmektedir. Bursa çelik çatı firmaları tarafından tasarlanan çelik çatılar diğer çatılara göre biraz daha ağırdır. Çatı söz konusu olduğunda tüm alanlarda hizmet veren firmalar, çelik çatı uygulamasında da kullanıcılara aynı şekilde nitelikli bir hizmet sunmaktadır. Çelik çatının yapımından önce çatının yapılacağı alanın fizibilite çalışmaları yapılmalıdır. Sonraki aşamada ise proje için en ideal çelik çatı profil malzemesinin siparişi tamamlanarak çalışma başlatılır. Hazırlık aşaması tamamlanmış olan bu çelik çatı sistemi üzerine diğer kaplama çeşitleri de rahat bir şekilde uygulanabilmektedir.

Bursa Çelik Çatı Yapan Firmalar

Bursa çelik çatı yapan firmalar olarak görevimizin sadece müşterilerin isteklerini yerine getirmek olmadığını da belirtmek gerekmektedir. Haksız bir para kazanmanın peşinde olmadığımızdan her zaman için müşterilerimizin olumlu referanslarını almakta ve buradan aldığımız güç ile yolumuza sağlam ve emin adımlarla ilerlemekteyiz. Müşterilerimize önerimiz, her türlü ihtiyacınız için özenle çalışabilecek firmalar bulmaya uğraşın. Böyle yaparsanız ihtiyaçlarınız, hızlı ve kaliteli bir şekilde giderilmiş olur.

Çelik çatı fiyatları Bursa ise araştırma konusu olması gereken bir diğer konudur. Gerek işçilik gerek malzeme gerekse işin adımları konusunda müşteriler ile detaylı bir bilgi vererek iletişime geçilmektedir. Söylenen fiyatlar ile onların içi rahat bir şekilde işe başlamayı tercih ederiz. Bu şekilde müşteri her adımda neler yapılacağını hangi ücretle yapılacağını bilmektedir. İsterseniz çelik sac, isterseniz de kiremit ile bu çatıların üzerini kolaylıkla kaplayabilirsiniz. Bunun seçimi tamamen sizin zevkiniz ve kullanacağınız alanın uygunluk durumuna göre yapılmaktadır. Yapacağınız bu işlemin ücretlendirmesi ise yine firmalar tarafından müşterilere sunulmaktadır.

Bursa Sac Çatı Sistemleri

Sanayi sektörünün yeni yeni gelişmeye başlamış olduğu yıllarda üretilen sac çatı ürünlerine bazı binaların çatılarında hâlâ rastlamaktayız. Öncelikle suyu sızdırmama, dayanıklılık ve ağır olmama özellikleri sayesinde sac çatı kullanılmıştır. Bursa sac çatı ustası tarafından eğim derecelerinin pratik bir şekilde ayarlanması büyük bir kolaylık oluşturmaktadır. Levhalar halinde üretilmesi, kolay uygulanması, nakliyesinin kolay olması ve dayanıklılığı sebepleriyle genel olarak işletme, köy ve zirai yapılarda tercih edilen sac çatılara artık her türlü binada rastlamak içten bile değildir. Sanayinin de gelişmesiyle artık her kalınlıkta ve her çeşit modellerde sac çatı şekillerine rastlıyoruz.

Bursa sac çatı yapan firmalar tarafından ilk üretilen galvaniz sacdan üretilen bu malzeme zaman içinde geliştirilmiştir. Zaman geçtikçe paslanması ve dezenformasyona uğraması sebebiyle belli bir süre sonra yenilenmesi gereken eski sac çeşitlerinin yerine panel kiremit şeklinde üretilen belli boyutlardaki levhalar kullanılmaktadır. Galvanize işleminden geçmiş olan çeliğin üst kısmı aşınmadan korunmak için çinko, fosfat ve akrilik ile kapatılıp son işlem olarak püskürtme doğal taşlar ve polimer akrilik kaplaması yapılarak fırınlanmaktadır. Bu şekilde müşterilerin kullanımını sunulan sac çatı plakları, çatı ana yapısı üzerine ustalıkla yerleştirilip sabitlenmektedir.

Yeni nesil Bursa sac metal çatı imalatı uygulamalarında sac levhaların altının yalıtım ürünleri ile kaplanması da mümkün kılınmaktadır. Böylece fazladan bir işlem yapılmaksızın çatılar su ve ısı konusunda yalıtımdan geçirilmiş olur. Yapılması planlanmış olan sac çatı uygulamalarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta çatı iskeletinin önceden hazırlanmasıdır. Sac plaka büyüklüğü ve boyutu, sac çatıların yerleşimi konusunda önemlidir ve uygun aralıklar ile çatı ana yapısına yerleştirilmelidir.

Firma ve modellerin seçimleri yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli konulardan bir tanesi de hiç şüphesiz ki sac çatı fiyatları Bursa olarak karşımıza çıkmaktadır. Saclar; prefabrik yapıların üretim aşamasında, çatı ve cephelerin kaplamalarının yapılmasında, depo inşaatlarında ve buna benzer alanlarda tavan ve duvar kaplaması olarak da kullanılabilmektedir. Kolay lehim tutup ateşe karşı dayanıklı olan bu sacların fiyatları firmadan firmaya farklılıklar göstermektedir.

Bursa Onduline Çatı Kaplama

Çatıların farklı doğa olaylarına karşı dirençli olması için malzeme skalası oldukça geniştir. Bu malzemeler arasında hem fiyat hem de performans olarak dikkat çeken malzeme Bursa onduline çatı malzemesidir. İçeriğinde bulunan elyaf katkısı ile ondüline çatı malzemesi, aynı anda reçineli bir yapıdadır. Bu nedenle geçirgenliği üst düzeydedir ve bu konuda hiçbir istisnaya mahal vermemektedir. Onduline çatı malzemesi fiyatları son derece makul olduğundan birçok kullanıcıyı bu malzemeyi almaya yönlendirmektedir. Tam manasıyla çatı kaplama sistemlerine entegre olarak imal edilen ve kullanılan ondüline çatı malzemesi, aynı anda istendik tüm sonuçlara ulaşmada da etkilidir.

Onduline çatı kaplama Bursa ile çatı kaplaması yapılmış bir mekânda çatıların kesinlikle su ve ısı geçirmiyor olması en önemli şarttır. Kuvvetli bir organik bir salgı malzemesi ile desteklenen rengi ile tüm olumsuz hava şartlarına dayanıklı ve korumalıdır. Bu şekilde su yalıtımı ve ısı yalıtımı, ondüline çatı kaplama malzemesi sayesinde yapılmaktadır. Ayrıca estetik bir görüntü de sağlamaktadır. Güneş ve rüzgâr, uzun vadede olumsuz etki yaratabilir. Bu durumlar karşısında direnç gösteren bu sistem, esnek yapısıyla çatlamaları ve kırılmaları da önler. 

Onduline fiyatları uygun olduğu için Bursa onduline çatı firmaları tarafından çatı kaplama işleminin de çok daha az maliyetle tamamlanması bu malzeme sayesinde sağlanabilmektedir. Onduline çatı sistemi uygulanmış olan çatılarda öncelikle malzeme dayanıklılığına ve su geçirmemesine özen gösterilmelidir. Aynı anda Onduline malzeme fiyatları konusunda da malzemenin kullanıcının ihtiyaçlarına yönelik olması da çok önemlidir. Çatılarda oluşan ve hissedilen rutubetin, küflenmenin ve bakımsız görüntünün önlenebilmesi için bu tür çatı sistemlerinin sıkça kullanılması, avantajlı olmaktadır. Hafifliği nedeniyle hem kurulumu hem de uygulanması konusunda hiçbir zorlukla karşılaşılmadan sonuç alınacaktır.

Bursa Metal Çatı Sistemleri

Birçok çeşidi ile malzeme kullanılarak uygulaması yapılan metal çatı sistemleri, çağdaş ve hafif çizgilere sahip uzun ömürlü bir çatı sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bursa Metal çatı firmaları tarafından yapılan alüminyum sac, titanyumlu çinko ve bakır araçlar ile gerçekleştirilebilen metal çatı uygulamaları birbirinden farklı uygulama tekniklerine sahiptir. Ömrünün uzun olması, su geçirmeyecek şekilde yapılmış ve su tahliye sistemleri doğru olarak planlama yapılmış olması nedenleri ile en iyi örneklerden biri olarak metal çatı kaplamaları verilebilir. Rüzgârdan az etkilenen hafif çatılar şeklinde tasarlanarak uygulanabilen metal çatı sistemleri tek parça şeklinde monte edilebilmektedir. Eğimli ve düzgün olmayan çatılarda ve kubbe tarzı kaplama yapılacak alanlarda kullanılabilmektedir. Metal çatılar ayrıca çatı eğimiyle doğru orantılı olarak uygulama sonrası üzerinde yürümeye imkân tanımaktadır. Bu yapılarda genelde kalınlıkları 0,50 – 0,80 mm arasında olan metaller kullanılmaktadır.

Her türlü detay ve birleşimi çözülmüş metal çatı sistemlerinin uygulama aşamasında metal çatı ustası Bursa tarafından özel makine, ekipman ve el aletleri kullanılmaktadır. Bu çatı sistemleri malzemeden tasarruf sağlayarak, çeşitli kalınlık ve yüksekliğine sahip, ortalama değerlerde büyüklük ve genişliğe sahip olan levhaların birleşiminden oluşmaktadır. Gizli tespit klipsleri ile sabit ve kayar şekilde montaj uygulaması sağlanan bu sistemler bunun yanında genleşmeye de izin vermektedir. Bursa metal çatı yapan firmalar tarafından metal çatı yapımında ayrıca ufak kare plakalardan oluşan metal shingle, geçmeli düz levhalar ve basamaklı step sistem gibi farklı modeller de uygulanabilmektedir. Yapılmış olan bu metal çatı sistemleri tüm aksesuarlarla uyumludur.

Bursa Shingle (Şingıl) Çatı Kaplama

Shingle çatılar; bir estetik, ekonomik ve pratik su yalıtım sistemleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bursa shingle çatı imalatı yaptığı işlemler ile çatılarınıza estetik bir güzellik katarken, kesin sızdırmazlık özelliği ile çatıların yalıtım problemine de çözüm bulmaktadır. Daha önceden yapılmış olan mevcut tabakalar varsa bu tabakaları gözden geçirip kabarmış olan bölümler yalıtım bıçağıyla dikkatlice yarılmalıdır. Bu şekilde içinde hava kalmaması sağlanmakta ve tamir edildikten sonra uygulama işlemlerine başlanmaktadır.

Toplum ve çevre konusunda son derece duyarlı olan shingle çatı yapan firmalar, bünyesinde kurulan ve uygulaması yapılan kalite yönetimini sürekli geliştirme yönünde hareket ederek sektörün liderliğine oynamaktadır. Lider bir kuruluş olmaya çalışan bu firmaların standart üretim renkleri kırmızı, yeşil, kahve, gri ve mavi renktedir. Bu firmalarda projelere ve kurumsal renklere göre özel renkte üretim de yapılabilmektedir. Bursa Shingle çatı uygulaması çok kolay ve pratiktir. Önemli olan birkaç nokta vardır. Bu noktalara dikkat edilirse sorun yaşanmayacaktır.

Bursa Membran Çatı Kaplama

Su yalıtım malzemesi olarak tercih edilen Bursa çatı membran kaplama temeldeki su birikintisinin bohçalama diye tabir edilen bir birikme sorununa yol açmasını engellemektedir. Betonarme teras çatılarda uzun ömürlü kullanım ve üst düzey performans sağlama konusunda da membran etkili bir yalıtım malzemesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Geleneksel olarak bilinen ısı yalıtımı ya da su yalıtımı kavramlarında su yalıtım tabakasının altına ya da yapı betonunun üzerine verilmektedir. Bu durum zaman içerisinde binaya zarar vermektedir. Bu zararı önlemenin yolu Bursa membran çatı ustası tarafından yapılan membran yalıtımından geçmektedir.

Binaların ömürlerine ömür katan bir malzeme olan membran, ayrıca yanlış drenaj çalışması sonucu ortaya çıkabilecek olumsuzlukları da telafi etmektedir. Ters teras membran çatılar, su ve ısı yalıtımları sayesinde daha korunaklı ve daha uzun ömürlü olmaktadır. Bu aşamada Bursa’da membran çatı yapan firmalar kullanılacak olan membran malzemesi yapının ömrünü uzatmaktadır. Bu çatı çeşidi, yapısında bulunan ayrı taşıyıcılar ile yüksek gerilemelere karşı üstün bir performans sergilemektedir.