Bursa Beşevler Alçıpan Ustası

Beşevler bölme duvar firmaları arasında kaliteli hizmet vermeyi amaç haline getirerek her işimizde özenli bir çalışma yürütüyoruz. Beşevler alçıpan ustası ve deneyimli yardımcı ekibimiz ile birlikte her işinde daha iyiye giden, piyasada yer alan en kaliteli malzemeler ile en iyi hizmeti veren dekorasyon şirketlerinin başında yer alıyoruz.

Bölme duvar son dönemlerde hastane, ofis, alış veriş merkezi, lokanta gibi alanlarda tercih edilen bir yapıdır. Eskiye göre tuğla ve sıva yerine alçıpan levhaların kullanılması zamandan kazanç getirdiği gibi ekonomik olarak da maaliyetin düşmesini sağlamıştır. Farklı tipte birçok alçıpan bölme duvar tipi vardır. Bunlardan ihtiyaca en uygun olanı belirlenerek yapıldığında alanlar daha kullanışlı hale gelir. Geniş mekanlar daha verimli kullanılmış olur.

Piyasada çeşitli boyutlarda ve genişlikte alçıpanlar bulunur. Hangisinin kullanılacağı ustanın çalışma öncesi yapacağı çalışmada belirlenir. Genelde iç dekorasyonda kullanılan alçıpanlar 120 cm x 250 cm ölçüsündedir. Kalınlık  olarak da sıklıkla 1,25 cm  kullanılır. Bunun dışında farklı ölçülere sahip levhalar da mevcuttur. Mekanın yapısına göre diğerleri de tercih edilebilir. Örneğin kalınlık bakımından 6-18 mm olan levhalar da vardır. Genişlik olarak ise 120 -125 cm uzunluğu ise 200-450 cm aralıklarında alçıpan levhalar bulunmaktadır. Beyaz (“fx”), Suya dayanıklı (“wr”),  yangına dayanıklı (“fr”) , darbeye karşı dayanımı artırılmış  ve akustik gibi çeşitleri vardır. Peki bunlar hangi alanlarda kullanılır?

Beyaz (fx) alçıpanlar oda içlerinde duvar ve tavanda, suya dayanıklı (wr) banyo-wc gibi ıslak mahallerin duvar ve tavanlarında, yangına dayanıklı (fr)  yangın ihtimalinin olduğu mahallerde sıklıkla kullanılır.

Beşevler Bölme Duvar Ustası

Alçıpan dışında hareketli bölme duvarlar özellikle ofis ve lokantalarda tercih edilen bölme türlerinden biridir. Alçıpana göre daha az yer kapladığından alandan çok daha fazla tasarruf edilmesini ve verimli kullanılmasını sağlar. İnce yapısı sayesinde kalabalık hissi uyandırmaz.

Hareketli bölmeler ray sistemi üzerine oturtulan panel parçalarından oluşturulur. Lokanta, ofis ya da hastane gibi ayrılmak istenen bölüme yerleştirilir. Genelde geçici olarak bölme yapılmak istendiğinde haraketli bölmelere başvurulur. Çünkü bu tür ürünlerin yerleştirilmesi de sökülmesi de diğerlerine göre çok daha basittir.

Raylar üzerine oturtulan paneller sabitlenmez. Bu dizayn konusunda büyük bir kolaylık sağlar. İhtiyaç duyulduğunda panellerin hepsi ya da birkaç tanesi çıkartılabilir. Yeniden ihtiyaç duyulduğunda aynı kolaylıkla ray sistemine oturtulabilir. Bursa Beşevler bölme duvar hizmetimizde hareketli bölmeler konusunda deneyimli ustalarımız en doğru seçeneğini size sunar. Sunulan seçeneklerden istediğinizi kısa sürede hazır hale getirerek mekanda kurar. Böylece işleriniz aksamadan bölme duvar ihtiyacınızı zahmetsiz şekilde karşılayabilirsiniz.

Beşevler Alçıpan Işık Bandı

Haraketli bölmeler mekana estetik bir görüntü kazandırırken pratik biçimde alanın bölünmesini sağlar. Modern bir şekilde ekstra oda ihtiyacı kolaylıkla sağlanır. Sağlam yapıdaki malzemelerden üretilmesi üzerinde farklı dekorasyon çalışmalarının yapılmasına da olanaklı hale getirir. Paneller kaplama kağıt ile kaplanabilir veya istenirse boyanabilir.

Bunlar dışında asma tavana da çeşitli dekorasyon çalışmaları yapılarak son derece modern ve şık bir ambiyans yaratılabilir. Alçıpan ışık bantları farklı renk seçenekleri ile çalışma alanını daha ferah gösterirken, firmaya kurumsal bir hava da katar. Hem bölme duvar hem de ışık bandı hizmeti almak için Bursa Beşevler asma tavan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.