bursa boya badana ustası

Bursa Ataevler Boya Badana Ustası

Ataevler ev boyama hizmeti almayı düşünenler, öncelikle evin ihtiyacına göre boya seçimi yapmalıdır. Kullanılacak boya türünün uygun olanı seçilmezse kısa sürede yeniden boya badana yapılması gerekebilir. Örnek vermek gerekirse kolay kirlenen duvarlar için rahat silinebilen ve dayanıklı boyalar tercih edilmelidir. Silindiğinde aşınmayan, boyası atmayan yapıdaki boya türleri kullanılması daha doğrudur. Kolay kirlenen duvarlarda bu neden su bazlı boya yapılmalıdır.

Kolay kirlenme dışında dairelerde sık görülen sorunlardan biri de küflenmedir. Küflenme genelde eski yapılarda görülse de çevresel faktörlere bağlı olarak yeni yapılarda da görülebilir. Fazla önemsenmese de duvarların küflenmesi ciddiye alınması gereken bir konudur. Sadece estetik olarak kötü durması değil sağlık açısından da önlem alınması gereken bir durumdur.

Duvarların küflenmesini engellemek için farklı önlemler alınabilir. Bunlardan en etkilisi küf önleyici boyalardır. Küf önleyici boyalar ile uzun süre duvarlarınızın sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz. Ataevler boyacı ustası olarak firmamızda görev alan personeller alanında yetkin ve uzmandır. Dairenizde yaşanan küf sorunu için gerekli işlemleri kısa sürede tamamlayarak anahtar teslim etmektedir.

Ataevler Boya Badana Ustası

Duvarlarda oluşan küfün önüne geçmek için öncelikle küfün neden oluştuğunun bilinmesi gerekir. Bunun anlaşılması ise belli bir bilgli birimi ve deneyim ister. Küfün birden fazla sebebi olabilir. Bunlar; su sızıntıları, kalitesiz yalıtım malzemeleri, nemli ortam, evde sürekli buharlı bir ortamın olması, buhar birikmesi ve havalandırmada yetersizlik gibi etkenler duvarlarda zaman içinde küf oluşturur. Bunların dışında iklim de küf oluşumunda etkilidir. İklim küf yapmaya müsait ise dış cephe de yalıtım da yetersiz ise dairelerde yine küf görülür.

Bu sebeplere bağlı olarak küf daha çok tuvalet ve banyoda, pencere kenarlarının çevresinde oluşur. Banyoda küfün oluşma sebebi buhardır. Buhar birikerek zaman içinde duvarlarda küf oluşmasına neden olur. Tuvaletlerde de aynı durum geçerlidir. Pencere kenarları çoğunlukla dış cephe yalıtımının yetersiz olmasından kaynakladır. İklim şartları da burada etkendir. Özellikle dış cephesi yetersiz olan dairelerin iç cephede belli aralıklarla küf önleyici boya ile duvarlarını boyatması gerekir.

Ataevler Boya Badana Firmaları

Küf önleyici boya kapatıcı ve yalıtıcıdır. Dayanıklı bir yapıda olamsı nedeni ile uzun süre sürüldüğü yüzeyde kalır. Boyandığı yerdeki duvarın veya tavanın arkasındaki su sızıntılarının ve nemim ön yüzeye geçmesini engeller. Bu tür boyalar aynı zamanda duvarın nefes almasını sağlar. Bu sayede kısa sürede küflenmesini önler. Ayrıca duvarın kuru kalmasını da sağlar.

Küf önleyici boyanın en önemli özelliklerinden birisi koku yapmamsıdır. Kolay kurur. Tavanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Herhangi bir dökülme ya da çatlama yapmaz. Bu gibi boyalar genelde plastik ve su bazlı boyalardır. Küf ve mantar oluşumunun sık görüldüğü dairelerde mutlaka küf önleyici boyalar kullanılmalıdır.

En sık zaman geçirilen yer olan evlerde küf solumak sağlık açısından zararlıdır. Ayrıca evin kötü kokmasına ve kötü görünmesine neden olur.  Ataevler boya badana firması olarak kaliteli hizmet anlayışı ile ekonomik fiyata tüm sorunlarına hızlı ve pratik çözümler üretiyoruz. Profesyonel bir şekilde çalışan ekibimiz, küf, dökülme, boya badana gibi tüm işlerde titizdir. Sorunları uzun vadeli çözerek rahat, ferah ve sağlıklı bir ortamda yaşamanıza yardımcı olur.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Keşif Hizmeti.Tüm tadilat talepleriniz için yerinde ücretsiz keşif hizmeti veriyoruz!

ASYA Yapı Dekorasyon tecrübeli ustaları ve mesleki birikimi ile A'dan Z'ye tüm tadilat taleplerinizi karşılıyor.