Bursa Ataevler Alçıpan Ustası

Bölme duvar ihtiyacı son dönemde artış göstermektedir. Bölme duvar evlerde fazladan oda ihtiyacını karşılar. Ofiste ise çalışma alanının daha kullanışlı hale getirilmesini sağlar. Bu nedenle en sık kullanılan iç dekorasyon ürünlerinden bir tanesi olmuştur.

Alçıpan sistemleri metal bir iskelet üzerine monte edilir. Vida kullanılarak yapılan montajlama işlemi kısa sürede tamamlanır. Montaj ile yapılması istendiği zaman kolay şekilde sökülmesine de imkan verir. Bu nedenle eskiden tuğla ve sıva ile yapılan bölme duvarlardan daha kullanışlıdır. Alçıpan sistemlerinin diğer bir artısı da kapı, duvar ve pencereye monte edilebilmesidir. Fazladan bir platforma ihtiyaç duymadan da uygulama yapılabilir. Ayrıca alçıpan sistemleri montajlandıktan sonra fazladan bir işleme ihtiyaç duymaz. Yapıldığı şekli ile uzun süre kullanılabilir.

Ataevler Bölme Duvar Ustası

Piyasada bulunan bölme duvar tipleri modüler, cam veya alçıpandar üretilir. Kullanım nedeninize uygun olan tür hangisi ise onu tercih etmeniz sonrasında ek işlemler yaptırmamak için daha faydalıdır. Bölme duvar fazladan oda ihtiyacını karşılama veya alanı daha kullanışlı hale getirmek için yaptırılır. Bu nedenle  şekilden önce fonksiyonuna bakılmalı, ortam şartlarına uygun olan model hangisi ise o  yaptırılmalıdır. Ev gibi çok zaman geçirilen alanlarda bölme duvarlarda genelde alçıpan sistemleri kullanılır. Alçıpan sistemleri bir süre sonra modelin yorucu hale gelmesini engeller sade şekilde mekanın daha modern görünmesini sağlar. Alçıpan levhalar ile yapılan bölme duvarlar ekonomik olarak modüler ve cam bölmelere göre daha ucuz olması da evlerde tercih edilmesinin ana sebeplerinden biridir. Ayrıca alçıpan levhaların arası ısı ve ses yalıtım malzemeleri de konulabileceği için ev ortamında daha kullanışlıdır. Ataevler bölme duvar firmamız hem ofis hem de evlere kaliteli hizmeti uygun fiyata sunmaktadır. Hizmetlerimiz ile ilgili soru sormak ve fiyat bilgisi almak için telefon numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bursa Ataevler Alçıpan Işık Bandı

Asma tavanın birden çok uygulama yöntemi vardır. Yapılacak uygulamanın türü sizin tarafınızdan eçilen asma tavan modeline göre değişir. Bazı modeller kısa sürede hazırlanıp uygulanabilirken bazılarının yapılış süresi daha fazladır. Özellikle evlerde genel olarak alçıpan türünde asma tavan modelleri tercih edilir. Alçıpan asma tavanlarda ekonomik olarak diğerlerine daha uygundur, ayrıca uygulaması da diğerlerine göre daha kısa sürede tamamlanır. Ev dışında ofislerde görülen asma tavanlarda alüminyum ve galvaniz tercih edilir. Bunlar alçıpana göre daha modern bir görüntü oluşturur. Alüminyum ve galvanizden hangisinin seçileceği mekanın yapısına göre belirlenmelidir. Örnek verecek olursak ev için asma tavanlarda alçıpan kullanmak daha doğrudur. Ekonomik olarak maaliyetinin düşük olması, sonradan yapılacak dekorasyon işlemlerine daha açık olması nedeni ile alçıpan tavanın evlerde kullanımı daha doğrudur.

Ev dışında çalışma ofisleri, alış veriş merkezleri, üniversiteler, hastaneler ve kamu binalarında ise metal asma tavanların kullanılması daha doğrudur. Metal asma tavanlar çalışma alanlarını daha resmi ve kurumsal gösterir. Bu nedenle çalışma alanı veya kamu hizmeti gibi iş alanlarında sık şekilde kullanılır. Metal asma tavanlar üzerine yapılacak ışıklandırma ile canlı ya da ciddi ortamlar oluşturulabilir. Genelde ofislerde tercih edilen ışıklandırma yöntemi de budur. Ataevler bölme duvar ustası ve ekibi olarak firmamız bu konuda size profesyonel hizmet vermektedir. Bursa Ataevler asma tavan ihtiyacı olan ofis ve dairelere firmamız pratik çözümler getirerek kısa sürede anahtar teslim etmektedir.