Sürgülü Kapı Modelleri

bursa sürgülü kapı

Kapı ray sistemleri genellikle sürgülü kapı modellerinde kullanılmak üzere tercih edilmektedir. Sürgülü kapının kolayca açılıp kapanmasını sağlayan kapı ray sistemleri birçok aksesuara sahiptir. Bu aksesuarlar, ürünün çalıştırılmasını ve kurulmasını sağlar. Kayar kapı ray sistemi aksesuarları alt ve üst parça olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu nedenle kapı ray sistemi parçaları satın alırken bazı hususlara dikkat etmek önemlidir.

Kapı ray sistemi aksesuarları satın alırken kullanılacak kapının ürünün markasına, modeline, malzemesine, uzunluğuna, tekerlek sayısına, genişliğine, ağırlığına ve fiyat seçeneklerine dikkat edilmelidir. Bu özelliklere dikkat edilmesi kullanılan üründen tam performans alınması açısından önemlidir. Kapı ray sistemi aksesuarları satın alırken markaya öncelik vermeniz gerekebilir. Bu, ürünün özellikleri açısından oldukça önemlidir.

Sürgülü kapı modelleri
Ahşap Sürgülü Kapı

Bursa Sürgülü kapı

Paslanmaz çelikten imal edilen kapı ray sistemi aksesuarları suya, kire, toza, neme ve sıcaklığa dayanıklı olarak üretilmektedir. Bu sayede ürünün ömründe bir artış olur. Kapı ray sistemleri genellikle sürgülü kapılarda kullanılmaktadır. Sürgülü kapıların daha kolay açılıp kapanabilmesi için doğru genişlik ve kalınlıkta kapı raylı sistem aksesuarlarının kullanılması çok önemlidir. Kapının açılması istenilen yönde doğru kapı ray sistemleri kurulmalıdır.

Bu sebeple doğru ürünleri kullanmak gerekir. Kapı ray sistemi aksesuarları farklı sayıda tekerleğe sahiptir. Kayar kapılarda genellikle 6 tekerlekli kayar ray makaraları kullanılması tercih edilir. 6 tekerlekli sürgülü ray silindiri kapıların kolayca açılıp kapanmasını sağlar. Sürgülü kapıların alt korkuluğu ve üst korkuluğu vardır. Bu rayların kapılara doğru oturması gerekir.

Sürgülü oda kapısı
sürgü kapı modelleri

Sürgülü kapı fiyatları

Birçok farklı dekorasyona uyum sağlayabilen sürme kapı fiyatlarını incelediğimizde yukarıda saydığımız modeller, özellikler ve markalar gibi birçok faktör sürme fiyatlarına etki etmektedir.

Genel olarak kullanacağınız mekana göre seçeceğiniz model ve sistemlere göre değişen sürme kapı fiyatları bu konuda farklılık göstermektedir.

Sürgülü kapı modelleri ve Sürgülü kapı fiyatları;

Amerikan Sürgülü Kapı

 • En düşük fiyat: 5500 TL
 • En yüksek fiyat: 6750 TL

Masif Sürgülü Kapı

 • En düşük fiyat: 6150 TL
 • En yüksek fiyat: 8.800 TL

Mobilya Kaplı Sürgülü Kapı

 • En düşük fiyat: 4300 TL
 • En yüksek fiyat: 7.500 TL

Cam Sürgülü Kapı

 • En düşük fiyat: 5750 TL
 • En yüksek fiyat: 14000 TL

Lake Sürgülü Kapı

 • En düşük fiyat: 7200 TL
 • En yüksek fiyat: 10000 TL

Laminant Sürgülü Kapı

 • En düşük fiyat: 7500 TL
 • En yüksek fiyat: 9000 TL

PVC Sürgülü Kapı

 • En düşük fiyat: 9000 TL
 • En yüksek fiyat: 16000 TL

Fiyatlar marka ve model ve kapının kaplayacağı alan ile birlikte dikkate alınmaktadır. En doğru kayar kapı fiyatını alabilmek için ölçü almak ve sistem bilgilerini seçmek çok daha sağlıklı olacaktır.

Sürgü Kapı Farklı İsimlerle de Anılabilir

Raylı kapı modelleri; duşakabinlerde, mutfak, oturma odası gibi odalarda, bahçeye açılan bölümlerde oldukça kullanışlı bir etki yaratan bu ürünleri kullanarak evlerinize şık bir görünüm katabilirsiniz. Aynı şey çeşitli işletmeler için de geçerlidir.

Katlanır raylı sürgülü kapılar günümüzde en popüler tercihler arasındadır. Daha fazla alana sahip olmak, sevdiklerinizi de daha iyi ağırlayabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca evinizde daha fazla mobilya için yer bulabilirsiniz. Çocuklar ve aile bireyle için daha sağlıklı kullanım kolaylığı ve rahatlığı sağlar, bu sayede uzun vadede dayanıklı ürün kullanımı sağlamaktadır. Otomatik katlanır kapı çeşitleri de genellikle garajlarda, ofislerde veya diğer işyerlerinde tercih edilmektedir.

Kayar kapı; Ürettiğimiz ve uyguladığımız sürmeli, sürmeli, sürmeli, sürmeli, raylı ve gizli kapı modellerimizden sürme kapıların sürme sistemi, senkron (bir kapı bir yöne sürüldüğünde diğer kapı açılır) olarak kullanılabileceği gibi, aynı normal sürgülü kapı (sağa veya sola kayar kapı) sistemi de kullanılabilir.

Kızaklı kapı çeşitleri arasında yer alan bir diğer kapı çeşidi ise kızaklı kapılardır. Bu çift kanatlı kapı modellerinde kızaklı kapının altında ve üstünde raylı sistemler bulunmaktadır. Bu raylı sistemler sayesinde sağa ve sola açılıp frenli veya standart olarak kapanabilen kapıların kullanımı genellikle manuel olup sürgülü hol kapısı olarak kullanılmaktadır.

Sürgülü oda kapısı

Sürgülü oda kapısı modelleri sabit modeller değildir. Her türlü kapıyı sürgülü kapı yapmak mümkündür. Evlerdeki kapıların çoğu normal standart kapılar olarak üretilmektedir. Ancak bazı durumlarda standart kapılar için uygun alan bulunmamakta ve bunun için sürgülü kapı tercih edilebilmektedir. Bu biraz daha fazla alan tasarrufu sağlar. Tabii ki sadece zorunlu durumlarda tercih edilmemektedir. Estetik olarak güzel görünmesi veya kullanımının kolay olması da onu tercih sebebi yapmaktadır.

camlı sürgülü kapı
sürgülü cam kapı modelleri

Sürgülü mutfak kapısı

Sürgülü mutfak kapısı, dekorasyon stiline uygun canlı renk ve desenlerin yanı sıra en çok tercih edilen sürme kapı sistemleri cam ve ahşap tasarımlardır. Sürgülü Amerikan kapı modelleri, dar mekanlar veya dekorasyon için şıklık yaratmak amacıyla kullanılan ürünlerdir.

Mutfak sürgülü kapı fiyatları; Son yıllarda ev dekorasyonunda kullanılmaya başlanan sürgülü kapı modelleri daha çok mutfak, misafir odası gibi ortak kullanım alanları için tercih edilse de dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Özellikle giyinme odanız varsa sürgülü kapı modellerini oldukça şık ve kullanışlı bir kapı modeli olarak kullanabilirsiniz.

Mutfak Sürgülü kapı fiyatları; Ortalama fiyat 6000 TL ile 10.000 TL arasında değişmektedir. Bu bağlamda piyasa büyüklük ve orantı sağlar.

Kayar kapı modelleri

Sürgülü banyo kapısı veya evinizin diğer yaşam alanları için şık bir görünüme sahip sürgülü kapı modeli arıyorsanız aşağıdaki modellerden ilham alabilirsiniz.

Kayar kapı modelleri:

 • Duvar içi sürgülü kapı
 • Duvar önü sürgülü kapı
 • Gizli sürgülü kapı
 • Kızaklı kapı
 • Asmalı sürgü kapı
 • Raylı kapı
 • Sürme Kapı
 • Paravan Kapı
 • Sürgülü giyinme odası kapısı

Bu modeller genellikle tercih edilen kayar kapı modellerinin başında gelmektedir. Bu modelleri tercih ederek daha güvenilir hizmetler ve sağlıklı kapılardan faydalanabilirsiniz.