bursa villa tadilatı

Bursa Villa Tadilatı ve Yenileme

Her tadilat çalışmasında olduğu gibi Bursa villa tadilatı ve yenileme çalışmaları da titizliğe ve temizliğe önem vermeli, kalite malzeme ile yapılmalı ve profesyonel bir işçilik ortaya çıkarılmalıdır. Villa içi tadilatlarda mimari proje hazırlanması ön şart ve ilk uygulanması gereken adımdır. İç mekân taraması yapıldıktan sonra tadilat ve yenileme yapılacak alanlar tek tek, kalem kalem belirlenmeli ve not edilmelidir. Daha sonra tadilata başlanmalıdır. Başlıca yapılması gereken villa tadilat ve yenileme çalışması, tesisat bölümlerinin kontrol edilmesi eskiyen yerlerin yenileriyle değiştirilmesi, tadilat gerektiren yerlerin de tadilat yapılarak sağlıklı bir sıhhi tesisat yapılması gerekmektedir. Ayrıca ıslak zeminlerin tesisatları çok daha önemli olduğundan profesyonel firmalar ve ekipler eşliğinde kontrol edilmesi ve yenilenmesi yapılması gereken en doğru hareketlerden olacaktır.

Bir villada oturuyor ve oturduğunuz bu güzel mekânın yenilenmesini ve tadilat edilmesini düşünüyorsanız profesyonel bir firma veya ekip ile anlaşmalı Bursa villa tadilatı ve yenileme çalışmalarına vakit kaybetmeden başlamalısınız. Anlaştığınız bu profesyonel firma veya ekip bu alanda tecrübeli olmak zorundadır. Böyle bir durumun tam tersi olursa süreç aleyhinize işlemiş olacaktır. Eğer villanızın sağlam olmasına ve güzel görünmesine önem veriyorsanız tadilat sürecini iyi yönetmeli ve avantajlı kullanmalısınız. Anlaşmış olduğunuz deneyimli ve profesyonel ekip ile birlikte yenilenecek yerleri güzelce tespit edip en küçük ayrıntılara bile dikkat ederek tadilata öyle başlamalısınız. Eğer imalatçı firmaları villanızın tadilat için bulabilirseniz maliyetiniz çok düşecek, tek kişi ile çalışmanın faydalarından yararlanacak ve işleriniz oldukça kolaylaşacaktır.

bursa villa tadilatı
bursa villa tadilatı

Bursa villa tadilatı ve yenileme yaptırırken işin daha başındayken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan biri de 3 boyutlu proje çizimi olmalıdır. Çünkü 3 boyutlu proje çizimi ile yapılan villa tadilatı ve yenileme planı sizlerin hem kafasının rahat olmasını sağlayacak hem de görsel olarak işin başından sonunu ön görebilmenize imkân verecektir. Villa gibi çok lüks olan mekânlarda yapılacak iç ve dış tadilat ve dekorasyon işleri genel olarak 1 ay içinde tamamlanabilmektedir, fakat bu süreyi etkileyen birçok etken olabilir. Bu etkenlerden en önemlisi tadilat yapılacak olan alanın metre kare olarak boyutudur. Standart 3 + 1 odalı bir ufak villanın tadilat ve yenileme çalışmaları ortalama olarak 15 günden 30 güne kadar sürebilmektedir.

Villanın iki katlı veya üç katlı olması ile metre kare boyutunun 200 metre kareyi geçmesi durumlarında bu süre artmakta ve 1 ay ile 2 ay arasında sürebilmektedir. Tabi bu süreçte bir diğer etken de mobilyaların azlığı veya çokluğu olmaktadır. Mobilya işlerinin az olması durumunda tadilat süresi de epey kısalmaktadır. Bu süreci daha da kısaltmanızı sağlayacak son etken ise kaliteli bir ekip ve kaliteli malzemeleri seçmeniz olacaktır. Kaliteli bir işçilik sayesinde Bursa villa tadilatı ve yenileme işleminiz hızlanacaktır. Ayrıca kaliteli malzeme seçimi sayesinde ustalarınız daha az gayret sarf edecek, daha kolay uygulama yapacak ve sizin işlerinizi de daha kısa sürede halletmiş olacaktır.

Bursa villa tadilatı ve yenileme çalışması yaparken en çok merak edilen konu her zaman ki gibi fiyat konusu olmaktadır. Fiyatlandırma yapılırken daha çok villanın iç ve dış kısımlarında yapılacak tadilat kalemleri tek tek yazılır ve buna göre bir fiyat ortaya çıkarılır. Tabi burada bazı bölümler, fiyat üzerinde büyük etki yapmaktadır. Kapı ve pencereler bu tadilatta en büyük payı almaktadır. Bunun dışında en çok mobilya ve mermer aksamı ile kalorifer tesisatı ve petekleri fiyat üzerinde fazlaca etki yapmaktadır. Bu alanlarda yenileme yerine tadilat yapılması fiyatı biraz düşürecek ve sizi rahatlatacaktır. Genel bir fiyat politikasından bahsetmek mümkün olmamakla birlikte ortalama değerler söyleyebiliriz. Ortalama 200 metre kare olan bir villanın iç ve dış tadilatı ortalama olarak 90 bin ₺ ile 110 bin ₺ arasında değişmektedir.

 

Bursa Anahtar Teslim Villa Tadilatı

Bursa anahtar teslim villa tadilatı; genel olarak tadilat veya dekorasyon yapılacak alandaki malzeme, işçilik, kırım, yıkım ve temizlik gibi tüm işlemlerin yapılması ve villa sahibine hazır olarak teslim edilmesini kapsamaktadır. Anahtar teslim villa tadilatı genelde; kırım döküm yapılması, tesisatların yenilenmesi, asma tavan, boya yapılması, lambaların takılması, mobilya işleri, mutfak yenileme, kapı ve pencerelerin değişimi, ev zemininin laminant parke veya seramik döşeme yapılması, banyo ve tuvalet yenilenmesi, çatı tadilatı gibi uygulamaları kapsamaktadır.

Tadilat ve dekorasyon firmaları, Bursa anahtar teslim villa tadilatı gibi tüm tadilat ve dekorasyon işlerinizi profesyonel ve kaliteli ekipleri sayesinde hızlıca yerine getirerek hem sizi zor durumda bırakmıyor hem de evinizi mükemmel bir yaşam alanı haline getiriyor. İmalatçı olan firmaları tercih ederseniz işleriniz hem çok kolaylaşıyor hem de maliyetiniz düşüyor. Anahtar teslim villa tadilatı yapan firmalar, bire bir gelip yerinde özel ölçü alarak ilerde çıkabilecek en küçük sorunların bile önüne geçmektedir. Bu tarz firmalara ister evinizin boya badana işlerini, ister mutfak dolabı işlerinizi, ister seramik döşeme işlerinizi, ister elektrik, su ve doğalgaz tesisatı işlerinizi, isterseniz de komple anahtar teslim villa tadilatı yaptırabilirsiniz ve gönül rahatlığıyla teslim alabilirsiniz.

 

Bursa Villa Yenileme

Bursa villa yenileme aşamaları, her bir villa için farklıdır ve bu farklılıkta villa sahiplerinin istekleri çok önem arz etmektedir. Bu kısımda en önemli olan adım; iç mimar ile villa sahibi olan kişinin birebir görüşmesi ve buna göre adımlarına karar vermesidir. Villa yenileme hususunda her zaman anlaştığınız iç mimarınızın içgüdülerine ve ön görülerine güvenmelisiniz. Çünkü iç mimarlar, ev sahiplerinin isteklerini görüntüye döken ve onların içlerini dışa yansıtan kişilerdir. Fakat yine de temkinli olarak her adımı birebir takip etmelisiniz.

Bursa villa yenileme çalışmalarının ilk başlangıcında mutlaka zeminler ve duvarlar ile başlanmalıdır. Duvarlar için farklı uygulamalar yapılarak ferah ve yeni yaşam alanları oluşturulabilir. Bunun yanında duvarların rengi ve deseni de çok önemlidir. Zemin standart gibi görünse de seçtiğiniz renk ve desenle villanıza ferahlık katabilirsiniz. Parkeler veya yer karoları seçilir. Bu aşamada açık renk tonlarını seçerseniz doğru yolda ilerlemiş olursunuz. Ayrıca duvarlar ile zeminin uyumlu olması da göze oldukça hoş gelecektir. Mobilya ve aksesuar seçimi, villa yenileme konusunda büyük bir önem arz etmektedir. Villanızın hem göze hoş gözükmesi, hem nezih bir ortam oluşturmanız hem de tarzınıza yatkın bir dekor seçmeniz sizi çalışma sonunda memnun edecektir.

Bursa villa yenileme yaptıracak olan birçok villa sahibi, aslında villasının potansiyelinin farkına varamamakta ve villasında ne gibi cevherlerin saklı olduğunu görememektedir. Bu yüzden sadece yapılacak sıradan bir mobilya değişimi ya da duvar kaplaması uygulaması bile onu memnun edebilmektedir. Fakat villasının ihtiyacı olan konular ve güzellik katacak detaylar ancak tadilat ve yenileme esnasında ortaya çıkmaktadır. Villa yenileme işlemi, sadece ev sahibinin yaşam alanını dekore etmek olarak algılanmamalıdır. Villa yenileme işlemi; aslında bir nevi geleceğe de yatırım yapmaktır. Çünkü yapılacak villa yenileme işlemi sayesinde villanız hem daha lüks, hem daha işlevsel hem de daha şık bir hal almış olacaktır.

 

Ücretsiz Keşif Hizmeti.Tüm tadilat talepleriniz için yerinde ücretsiz keşif hizmeti veriyoruz!

ASYA Yapı Dekorasyon tecrübeli ustaları ve mesleki birikimi ile A'dan Z'ye tüm tadilat taleplerinizi karşılıyor.