Bursa Mutfak Tadilatı

Bursa mutfak tadilat, bir evdeki en masraflı yenileme hizmetleri arasındadır. Mutfak, evin bir bileşeni olarak, gerçekten de Türk halkının değer verdiği bir mekandır. Nitekim bunun yansımasını sofralarımızda dahi görmekteyiz. Bu yüzden, bu yazımızda, Bursa’da mutfak yenileme hizmeti talep etmek isteyen kişilere çok can alıcı ipuçları vereceğiz. Böylece, daha stratejik bir biçimde bütçenizi neye harcamak istediğinize karar verebileceksiniz.

 1. Kaliteli ve kullanışlı musluklar, gösterişli bir mutfağın işlevselliğini yansıtan en önemli elementtir.

Mutfak tadilatı hizmetlerindeki en önemli ve zorlayıcı süreç hiç kuşkusuz mutfak musluklarının yerleşimidir. Bu noktada hizmet talep edenlerin doğru firmaları seçmeleri önemlidir. Ayrıca model tercihinde amaç olabildiğince kullanışlılık ve kalite olmalıdır. Bunun yanında dikkat etmemiz gereken şey lavabolarımızın derinliklerinin 25 cm’den fazla olmamasıdır. Ayrıca duvara yapışık bir musluk istiyorsanız, açma kapama anahtarının yeterli alana sahip olduğuna dikkat etmelisiniz.

 1. Quartz Tezgah, son dönemlerde gittikçe daha çok talep edilen doğal ve karakterini gösteren bir malzemedir.

Bursa mutfak tadilat hizmetleri almak isteyen kişiler, belirli bir karakteri mutfaklarında göstermek istemektedir. Bu nokada bizlerin tavsiyesi doğallığın gücünü mutfağınıza taşımanızdır. İnsan yapımı olan doğal bir taş olarak Quartz Tezgahlar hem değerli hem kaliteli hem de gösterişlidir.

bursa mutfak tezgahı
bursa kuvars mutfak tezgahı
bursa mutfak tezgahı
bursa granit mutfak tezgahı
 1. Güneş girmeyen mutfağa kimse girmez!

Aydınlık ve dışarıdaki atmosferle bir nevi teşvik-i mesai içerisinde yer alan mutfak, çok amaçlı bir etkinlik alanı gibidir. Hem kokteyl toplantılarını hem arkadaş muhabbetlerini hem de genel işlerimizi yapmamız için uygun bir atmosfer sağlamaktadır. Bu yüzden yeni pencereler, tadilatın önemli noktalarındandır.

Aydınlık Mutfak Tasarımı
Aydınlık Mutfak Tasarımı
Aydınlık Mutfak Tasarımı
Aydınlık Mutfak Tasarımı

Bursa Mutfak Tadilat Firması

Bursa mutfak tadilat firması seçimi de tabii ki mutfağınızın dönüşümünü belirlemekte olan önemli bir etmendir. Çünkü mutfak, işçilik konusunda da firmaları zorlayan bir kategori olmaktadır. İşin yalnızca tesisat kısmından bahsetmiyoruz. Kozmetik amaçlı yapılan duvar boyama gibi ince işçiliklerin de oldukça zorlayıcı bir yanı vardır.

Dolayısıyla alanında tecrübeli ve kendisini kanıtlamış firmaları tercih etmelisiniz. Mümkünse birkaç tane referans amaçlı görsel görmeniz, firmanın neler yapabileceğini anlayabilmeniz açısından önemlidir. Sonuçta bütçenizi yakmak ve istemediğiniz bir mutfakla karşılaşmak istemezsiniz.

Bursa’da mutfak yenileme çalışmaları örnekleri;

Bursa Mutfak Tadilatı İşleri Ne Kadar Sürer?

Bursa mutfak tadilatı işleri, birden fazla değişkenin yer aldığı süreçtir. Dolayısıyla belli bir zaman söylemek de pek mümkün değildir. Ancak sizler için bu süreci özetleyip ortalama olarak ne kadar sürebileceğini de paylaşmak istiyoruz. Bahsedeceğimiz bu adımlar, sıradan bir mutfak tadilatı içindir.

Adım Adım Mutfak Yenileme İşleri

 1. İlk olarak proje çizimi için keşif yapılmaktadır. (1 gün)
 2. Tasarım süreci profesyonel olarak gerçekleştirilir ve proje çıkarılmaktadır. (Yaklaşık 3 gün)
 3. Tesisat düzenlemesi projeye göre yapılmakta ve yenileme işlemine başlanmaktadır. (Yaklaşık 1 hafta)
 4. Yer zemini döşemelerinin yerleştirilmesi.
 5. Mutfak dolapları yenilenmesi için eski dolapların çıkarılması.
 6. Seçilen malzemelerin monte edilmesi.
 7. Son aşamada duvar ve tavan boyaması.

Bu aşamalarla birlikte Bursa mutfak yenileme hizmetleri yaklaşık 3 ila 4 hafta arasında tamamlanmış olur.

Bursa Mutfak Tadilat Fiyatları Ne Kadar?

Bursa mutfak tadilat fiyatları da birçok değişkenle belirlenmektedir. Ancak yine ortalama olarak birtakım rakamlar verecek olursak 3 farkı mutfak tadilatı projesine göre 3 farklı ortalama bütçe belirtebiliriz:

 1. Bursa’da Standart apartman dairesi için uygun fiyata mutfak tadilatı istiyorsanız 16000 TL’den başlamaktadır. (Ortalama olarak; Mutfak dolap kapaklarının yenilenmesi, tezgah yenilemesi, duvarların tamirlerinin yapılması ve boyanması gibi işleri kapsar.)
 2. Daha lüx bir yenileme çalışmasını talep ederseniz (mutfak dolapları, mutfak tezgahı, duvarlar, yer döşemeleri, pencereler, Mutfak tavanı ve mutfağın görünen birçok yeri) bu durumda 25.000 TL’den başlayan bir bütçe ayarlamanız gerekecektir.
 3. Ultra lüx bir çalışma isterseniz (iç mimar ve dekorasyon hizmetleri dahildir) mutfağınıza minimum 45.000 TL değerinde bütçe ayırmanız gerekecektir. (Geniş mutfaklar için tercih edilebilen mutfak tadilatı çalışmasıdır, mutfakta bulunan her şey A’dan Z’ye yenilenir ve oldukça kaliteli ürünler kullanılarak çalışmalar yapılır)