Bursa Kaba İnşaat

Kaba inşaat, temel işlemleri, demir, elektrik, temiz ve kirli su tesisatları döşemesi ve dolgu duvarları da içerisine alan bir sektörel tabirdir. Teknik olarak inşaatların en az % 40’ ının tamamlanmış olmasına kaba inşaat denir. Hukuki çerçevede ve teknik şartnamelerde, kaba inşaat % 40 ile tanımlanıyor. Kaba inşaat olarak tabir edilen, temel işlemleri, soğuk demir uygulamaları, tesisatların döşenmesiyle birlikte, duvar dolguları ve betonarme belirli teknik uzmanlıklardır. Her bir uzmanlık alanının senkronize bir şekilde çalışarak, projeye uyumlu inşaat sürecini ilerletmesi gerekir. Bursa kaba inşaat firmaları arasında bulunan kuruluşumuz, her proje için gereken kaba inşaat uzmanlığını sunabiliyor.

Yapı sektörünün her alanında sunduğumuz profesyonel hizmetler, uzun bir geçmişe ve saysızı projenin oluşturduğu birikime dayanıyor. Dolayısıyla yapı sektörünün belirli bir alanı olan kaba inşaat çözümleri de, profesyonel olarak sunabildiğimiz hizmetler arasında yer alıyor.

Bursa kaba inşaat ustası

Kaba inşaat ustası olarak tanımlanan teknik uzmanlar, bir yapının temelden başlayarak, tüm dış iskeletinin ve dolgu duvar sistemini inşa ederler. Bir cümleyle anlatılabilen bu süreç içerisinde, projeye bağımlı olarak hizmet üretebilmek hayli zorludur. Her aşamasında birçok teknik detaya dikkat edilmesi, şartnamelere uyulması zorunludur. Aksi halde üretilecek sonuç pek açıdan sağlıklı olamayacaktır. Kaba inşaat, duvar işçiliği, elektrik ve su tesisatı işlemleri, temel işlemleri, beton döküm işlemleri gibi arklı teknik uzmanlıklara dayanır. Bir projenin sadece kaba olarak tanımlanan bölümünün tamamlanması için çok sayıda deneyimli kişinin uyumlu şekilde çalışması gereklidir.

Her birinin kendisinden sonraki teknik uzmanlıklara alt yapı oluşturması, uyumlu ve planlı çalışmayı da zorunlu hale getirir. Projenin büyüklüğü fark etmeksizin, tüm yapılarda bu sistemde çalışma şartnamelerle de zorunlu tutulmuştur. Yapıların deprem ve diğer doğal afetlere dayanıklılığı, ısı yalıtım özellikleri, tesisat sistemleri şartnamelerle belirlenir. Bir yapının ruhsat alabilmesi, ancak hazırlanan proje ve projeye bağlı inşaat süreciyle mümkündür.

Bursa kaba inşaat firmaları

Bursa yapı sektörünün en yoğun ve dinamik olduğu şehirlerden biridir. Sürekli büyümeye devam eden şehir, modern mimariyle, eski mimari örneklerin bir arada olmasına alt yapı oluşturuyor. Bu durum Bursa kaba inşaat firmaları açısından da, yoğun hizmet talebine çözüm sunabilme rekabeti oluşturuyor. Yoğun talebin oluşturduğu arz, kullanıcı açısından maliyetlerin düşmesine yol açıyor. Ancak, aynı zamanda maalesef sunulan hizmet kalitesinin de düşmesi sonucu da ortaya çıkıyor.

 

Bursa kaba inşaat fiyatları, kullanıcı açısından doğru firma seçiminde öncelikli bir kıstas. Ancak sunulan hizmetin kalitesi ve daha önce gerçekleştirilmiş projelerden gelen deneyim bu alanda daha önemli bir kıstas olmalıdır. Kuruluşumuz, en nitelikli hizmeti en ekonomik şekilde sunabilmek amacıyla yoğun bir çaba gösteriyor. Sektöründe çok eskilere uzanan bir geçmişe sahip olan firmamız, sahip olduğu deneyim avantajını da kullanıcı hizmetine sunuyor.

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir