Bursa Gemlik Boya Badana Ustası

Bursa Gemlik Boya Badana Ustası

Boya badana işi yorucu ve zahmetli bir iştir. Her ne olursa olsun en azından belli bir süre ev kullanılamaz olacağından ekstra bir yorgunluk getirir. Bu haliyle bile yeterince zorken, bir de işini profesyonelce yapmayan ustalar ile anlaşmaz çekilecek zahmeti iki katına çıkarır. Bu nedende Gemlik boyacı ustası seçmeden önce bazı noktalara dikkat etmenizde fayda vardır. Gemlik ev boyama hizmeti için bir firma ile görüştüğünüzde gelecek ustaya bazı sorular yöneltebilirsiniz. Sorulara gelen cevaplar ile ustanın ne derece tecrübeli olduğunu ve ne derece güvenli olduğunu anlayabilirsiniz.

Gemlik boya badana için görüşeceğiniz ustaların ilk olarak ne kadardır bu işi yaptığını öğrenin. Bu ustanın işinde ne kadar deneyimli olduğunu gösterir. Tercihen en az 2-3 yıldır bu işi yapıyorsa işini iyi yapacak kadar tecrübeye ulaşmış demektir. Bu kadar süre içinde yaptığı işlerden sürekli müşterisi mutlaka oluşmuştur. Onların iletişim bilgilerini alarak boyacılığına dair sorular sorabilirsiniz. Boyacılıkta ne kadar yetenekli olursa olsun bir usta için tecrübe her şeyin başında gelir.

Gemlik Boya Badana Ustası

Tecrübeden sonra sizin için önemli olan diğer bir konuda güvenliktir. Gemlik boyacı ustası seçerken ustanın geçmişte bir suça bulaşıp bulaşmadığını öğrenmeniz fayda sağlayacaktır. Özellikle eşyalı ev boyatacaksanız bu konu önemlidir. Kendinizi tamamen garantiye almak istiyorsanız eve gelecek ekibin ,TC Kimlik numarasını veya ikametgah adresini de talep edebilirsiniz. Kurumsal bir firma ile çalışacaksanız bunlara gerek kalmayabilir. Firma kurumsal yapıda olduğu için personel alımında titiz davranacağından hem işinde deneyimli hem de güvenilir personelleri istihdam edecektir.

Boyacılıkta olmazsa olmaz bir konu da referanstır. Küçük çaplı işler yerine büyük binaları boyayan ustalar işlerini zamanında bitirme konusunda daha tecrübelidir. Anlaşacağınız ustanın daha önceden büyük bir binayı boyayıp boyamadığını sorup, boyadığı yer ile görüşecek kesin bilgi alabilirsiniz.

Bir ustanın işinde ne kadar titiz olduğunu anlamak için görüşme esnasında size sorduğu soruları dikkate alın. Usta ne kadar çok soru soruyorsa işini o derece çok özenli yapıyor demektir. En ince detayları dahi öğrenmek istemesi işini düzgün yapacağına işaret eder.

Gemlik Boya Badana Firmaları

Yukarıda saydığımız özellikler iyi bir ustada olması gereken vasıflardır. Bu ustalar ile çalışmak, diğerlerine göre biraz daha maliyetli olabilir. Ancak boyacılıkta işin kalitesi düştüğünde duvarların yeniden boyanması gerektiğinden ucuz işçilik ileride daha çok ekonomik kayıp getirebilir. Bu nedenle Gemlik boya badana hizmeti alırken ucuza değil kaliteye yönelmeniz daha doğrudur.

Gireceğiniz mali külfetin nedeni de önemlidir. Neden evi boyattığınızı ustaya iletmeniz daha doğrudur. Sağlık açısından mı, estetik yönünden mi, kiracıya verilecek o sebeple mi olduğu ustaya aktarılırsa o sorunlara daha çok eğilecektir. Bu neden iş öncesi ve iş sırasında ustanın sürekli iletişimde kalması önemlidir.

İşin verilen sürede bitmemesinin birden fazla nedeni olabilir. İşin uzaması ustanın kötü olduğunu göstermez. Çeşitli aksaklıklara bağlı olarak teslim süreci 1-2 gün uzayabilir. Boyanın yetmemesi, duvarın boyayı tutmaması, boyanın akması, kat atılmasına rağmen istenilen görüntünün oluşmaması gibi nedenler ile ilave çalışmalar gerekebilir. Bu süreçte usta sizi arayarak bilgilendirmesi gerekir.

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir