Bursa Epoksi Zemin Kaplama

Bursa epoksi zemin kaplamaları yapı sektörü içerisinde çok geniş bir kullanım alanına sahip olmasıyla öne çıkmaktadır. Zemin kaplaması şeklinde kullanılan epoksinin en temel amacı, fiziksel ve kimyasal tüm zararlı maddelerin beton yüzeyler üzerinde oluşturabileceği olumsuz etkilerden betonu korumaktır. Epoksi zemin kaplama uygulandığı mekânlarda betonarme betonuna göre çok daha kaliteli bir performans göstererek kesintisiz bir yüzey imkânı sunmaktadır. Ayrıca epoksi kaplama modelleri kullanıldığı alana göre farklılık göstermektedir.

Epoksi zemin kaplama; döşeme ile kuvvetli bir bağ oluşturur ve kimyasal maddelerden yüzeyi korur. Özellikle sıvı olan maddelerin zararlarına karşı kesin çözüm sunmaktadır. Epoksi zemin kaplama Bursa; basınca dirençlidir, esnek bir özelliğe sahiptir ve aşınmaya karşı da dayanıklıdır. Temizlenmesi kolay olması ve sağlıklı yüzeyler oluşturmasıyla da ön plana çıkan epoksi, çatlamaya karşı dayanıklıdır, çabucak uygulanabilir. Farklı epoksi zemin kaplama renkleri kullanılarak uygulandığı mekânın görüntüsünü estetik ve şık bir hale getirir. 

Bursa Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları 2021

Bursa Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları 2021 üzerinde en etkili etmen, işlemin yapılacağı alanın m2 cinsinden büyüklüğüdür. Yapılacak uygulama için kullanılacak malzeme miktarını doğru şekilde hesaplamak, fiyat açısından tahmininizi güçlendirecektir. Yanlış olarak hesaplanan epoksi kaplama fiyatları Bursa sonunda sizlerden farklı bir fiyat istenebilir. Kaliteli malzemeler tercih ederek bunun sonucunda hayalinizdeki ev veya işyeri dekorasyonuyla karşılaşabilirsiniz. Bunun yanında güçlü ve dayanıklı yapısı sebebiyle uzun vadeli düşünerek kesinlikle tasarruf edebilirsiniz. Bursa epoksi fiyatları üzerinde birçok farklı etken etkili olmaktadır. Bu etkenleri; kullanılacak malzeme kalitesi ve miktarı, alanın büyüklüğü (m2), ekibin deneyimi, uygulama zorluk düzeyi, hâlihazırda zeminin durumu ve gerekli ise zemin temizleme işlemleri olarak sıralamak mümkündür. Standart bir 2021 epoksi zemin kaplama fiyatları m2 bazında 40 ₺ ile 100 ₺ aralığında değişmektedir.

Epoksi Zemin Kaplama Modelleri

Epoksi zemin kaplama modelleri çok çeşitlilik göstermektedir. Epoksi zemin kaplama modelleri; granüllü (portakal desen) epoksi zemin kaplama, şeffaf epoksi zemin kaplama, anti – statik epoksi zemin kaplama, metalik epoksi zemin kaplama, 3 boyutlu epoksi zemin kaplama ve epoksi boya şeklinde sıralanabilir. Epoksi uygulaması; sağladığı izolasyon ile ortamları nemden rutubetten koruması, hijyenik olması sayesinde tozumayı engellemesi ile insanları hastalıklardan korur. İş makinalarını ve elektronik cihazları toz gibi olumsuz etkenlerden muhafaza ederek, arıza riskini düşürür ve bakım onarım masrafları ile iş kayıplarını engeller. Zemine epoksi uygulaması, fabrikalarda ise üretilen ürünlerin olumsuz dış etkenlerden en az düzeyde etkilenmesini sağlayarak hatalı çıkmasına engel olur. Epoksi zemin kaplama fiyatları da modelden modele değişmektedir. Şimdi sizlerle modellere göz atalım.

Portakal Kabuğu Epoksi Kaplama

Portakal kabuğu epoksi kaplamanın kullanıldığı alanlar çok fazladır. Açık ve kapalı otoparklardan tekstil fabrikalarına, çeşitli sektörlerdeki fabrika, atölye, depo ve lojistik depolarına kadar birçok alanda kullanılan granüllü epoksi kaplama, aynı zamanda mağaza, AVM gibi birçok çalışma ve yaşam alanında da sıklıkla tercih edilmektedir. Kaymazlık özelliği ve ağır araçlara karşı dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar rahatça kullanılabilmektedir. Özellikle transpalet, forklift, kamyon ve tır gibi araçların kullanımına karşı oldukça dayanıklıdır. Epoksi kaplama Bursa, görsel dokusu nedeniyle portakal kabuğu görünümüne sahip olan granüllü zemin kaplama uygulaması, kaplamaya hazır hale getirilmiş zeminlerde kolay bir şekilde uygulanır. Bu uygulama, sürme (rulo) veya mala ile kolayca yapılır.

Şimdi sizlerle portakal kabuğu desenli epoksi kaplama Bursa uygulanmış yüzeylere göz atalım.

Düz Epoksi Zemin Kaplama Bursa

Düz epoksi zemin kaplama Bursa uygulamaları için belli bir sıranın takip edilmesi gerekmektedir. İlk aşama, zemin hazırlığı yapma aşamasıdır. Epoksi malzeme, uygulama yapılan yüzeyin şekline girmektedir. Bu yüzden döşeme betonu veya şapın düzgün olması gerekmektedir. Döşemelerde çoğu zaman referans düzlem esas alınır, ancak bazı durumlarda bu eğimli bir düzlem de olabilmektedir.

Epoksi kaplamada ikinci aşama, beton yüzeyin astarlanmasıdır. Beton olan yüzey için, özelliği ve nem oranı dikkate alınarak uygun bir astar malzeme ve kendinden yayılabilen epoksi uygulaması modellerinden biri seçilmelidir. Astar; sert bir fırça gibi bir malzeme ile beton yüzeye uygulanır. Beton yüzeye astarın iyice yedirilmesi ve tam olarak astar ile kapanması sağlanmalıdır. Bu işlem esnasında önemli detaylardan biri de astar birikmesinin en az derecede olmasına özen gösterilmelidir. Gözenekli veya açık desenli olan yüzeylerde, ikinci bir kat uygulama yapılması işin sağlamlığı açısından önemlidir. Bir sonraki aşamada reçine kaplamalar, dökme esaslı döşeme kaplama, çok katlı döşeme kaplaması ve mala ile uygulanan epoksi reçine kaplamalar için farklı farklı uygulamalar ve epoksi zemin kaplama renkleri bulunmaktadır.

Zemine epoksi uygulaması yapılırken istenmeyen durumlarda, döşemede çatlaklar veya betondaki derz yerleri sorunlarının en aza indirgenmesi için cam dokuma kumaş takviyesi kullanılır. Astar uygulaması yapıldıktan sonra, ince bir tabaka şeklinde reçine döşeme uygulaması yapılır ve sonra üzerine derz noktasını her iki taraftan da 100 mm kadar aşacak şekilde cam dokuma serilmesi işlemi yapılır. İlk sürülen reçine kat, tam kurumadan üzerine son reçine döşemesi uygulanır. Zemine epoksi uygulaması için son aşama olan kürleme yapılması aşaması için normal yoğunluklu bir kullanım için genel olarak; 15 – 20 ºC sıcaklıkta 1 – 3 gün arası ve yaş temizlik kullanılması gerekir. Fakat kimyasal madde teması olacak veya yoğun trafikli bir alansa 15 – 20 ºC sıcaklıkta 3 – 7 gün arası bir zaman dilimine ihtiyaç duyulmaktadır. Epoksi zemin kaplama fiyatları da granülü (portakal desen) epoksi zemin kaplama, şeffaf epoksi zemin kaplama, anti – statik epoksi zemin kaplama, metalik epoksi zemin kaplama, 3 boyutlu epoksi zemin kaplama ve epoksi boya gibi modellere göre değişiklik göstermektedir.

Epoksi Boya Uygulaması

Epoksi boya uygulamasında genel manada uygulamanın belirleyici koşulları bulunmaktadır. Amaç, duvar olarak kullanılmak istenen yerleri boyamak ise farklı ölçütler vardır. Duvarlara epoksi uygulaması, eğitimli ve deneyimli bir usta tarafından rahatlıkla uygulanır. Boya yapılırken özenli olmaya ve yavaş yavaş yapılmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca steril de olmalıdır. Çünkü sıvı bir şekilde olan bu boyanın kurumasının ardından sertleşmesi çok hızlı olmaktadır ve bu hiç de istenmeyen bir durumdur. Epoksi boyası, genel olarak yere ya da duvara uygulanırsa bir mala yardımı sayesinde sırayla ve özenle uygulanır. Bu boya uygulamasında genel olarak uygulama yapılacak alanın iyi olması önemlidir.

Bursa epoksi duvar boyası uygulamaları, ortama ve zemine göre farklılık arz etmektedir. Epoksi boya uygulaması renk seçeneğinin belirlenmesi sonucunda duvara sıvı bir şekilde boya aktarılır. Aktarılan boyanın üzerine duvarın uygunluğu göz önünde bulundurularak astar boyanın çekilmesi uygulama işlemi tamamlanmış olur.

Epoksi duvar boyası uygulaması yapılan alanlar çeşitlilik göstermektedir. Bu alanları; endüstriyel zemin kaplamaları, otopark zemin kaplamaları, ev ve ofis zemin kaplamaları ile laboratuvar zemin kaplamaları şeklinde sıralamak mümkündür. Epoksi boya fiyatları Bursa da kullanılan alanın büyüklüğü ve farklı paritelere göre artıp azalmaktadır.