Bursa Bina ve Apartman Tadilatı

Bursa bina veya apartman tadilatı ile ilişkili olarak bilinen yanışlarla başlayacağız. Ve bu kapsamda, tadilat sürecinin nasıl ilerlemekte olduğunu göreceğiz. Çünkü birçok kişi için bina tadilatı sanki bir nevi inşaat süreci gibi kulakta tınlamaktadır. Oysa süreç tamamen farklıdır.

Bina Tadilatı Ne Zaman Yapılır?

Binanızın artık eskimeye başladığını mı düşünüyorsunuz? Muhtemelen ısıtma sistemi, boruları, tesisat sistemi de iyice yıpranmıştır. Dış cepheye bakan bina pencereleri ve kapıları gibi açıklıklar da boyasını ve canlılığını kaybetmiştir. İyiden iyiye binanın yıpranmış bir görüntü vermesine sebep olmaya başlamıştır.

Bahsettiğimiz bu süreçler artık binanızın bir nevi yenilenmeye ihtiyacının olduğunun kanıtıdır. Hem teknik anlamda hem de kozmetik anlamda binanıza bakım gerekmektedir. Modern teknolojinin tadilat ve dekorasyon sürecine doğrudan dahil olmasıyla birlikte, binanızın tıpkı ilk günlü kadar canlı görüntü vermesi mümkündür.

bursa bina tadilatı
bursa bina tadilatı
bursa bina tadilatı
bursa bina tadilatı
bursa bina tadilatı
bursa bina tadilatı

 

 

 

 

 

 

Bina Tadilatı Yıkım Ve İnşaat Değildir!

Bu yanılgıya değineceğimizi söylemiştik. Çünkü birçok kişi Bursa bina tadilat hizmetleri ile yüklü duvar yıkımlarını hayal etmektedir. Veya taşıyıcı duvarlar haricindeki strüktürel yapının değişimi zannedilmektedir. Korkmayın ve endişelenmeyin. Çünkü tadilat hizmetleri düşündüğünüz kadar toz-toprak bir süreç değildir.

Elbette ki taleplere uygun şekilde birtakım yıkım ve düzenleme çalışmaları mümkündür. Ancak bu çalışmalar binanın teknik yapısının köklü değişimi anlamına gelmemelidir.

Bursa Yapı Tadilat Firması

Bursa yapı tadilat firması ile anlaşırken, taleplerinizi doğru bir şekilde belirtmeye özen göstermelisiniz. Ancak talebinizin tadilat mı yoksa temel bir yenileme (re-building) mi olduğunu anlamanız için aşağıdaki kriterlere hakim olmanız gerekmektedir

 
dış cephe mantolama
dış cephe mantolama
dış cephe mantolama
dış cephe mantolama
dış cephe mantolama
dış cephe mantolama
 • Tadilat hizmetlerinde amaç küçük çaplı değişiklikler sonucunda binanın estetik görüntüsünü yakalamasıdır.
 • Bina temelinde ya da temel destek yapısında çok küçük yıkım işlemleri yapılmaktadır.
 • Kapı, pencere değişimleri tadilatın en önemli odak noktasıdır.
 • Tesisatın değişimi de yine tadilat hizmetleri arasında yer almaktadır.

Bu konular Bursa bina tadilat firması hizmetleri içerisinde yer almakta olan temel odak noktalarıdır. Eğer talebiniz daha büyük çaplı bir inşaatı gerektiriyorsa, inşaat firmaları ile görüşmeniz gerekmektedir.

Bursa Apartman Tadilat İşleri

Bursa Apartman tadilat işleri nelerdir? Yukarıda kısaca değindik. Ancak şimdi biraz daha genel bakış açısıyla paylaşmak istiyoruz:

 • Binadaki güvenlik bileşenlerinin onarılması ve kontrolü (yangın alarm sistemi, yangın merdiveni vs)
 • Drenaj bağlantılarının ve diğer servis bağlantılarının kontrolü, onarımı.
 • Binanın gider borularının ve elektrik tesisatının kontrolü ve iyileştirme çalışmaları.
 • Mantolama ve yalıtım çalışmalarının yapılması.
 • Küçük çaplı yıkım ve düzenleme çalışmalarının gerçekleştirilmesi.
 • Binadaki nemin bertaraf edilmesi için gerekli açıklıkların oluşturulması veya yenilenmesi.
 • Fare, böcek istilasına sebebiyet verecek bölgelerin temizlenip düzenlenmesi ve binanın yapısına uygun hale getirilmesi.
 • Kapı ve pencerelerin yenilenmesi.
 • Radyatörlerin yenilenmesi.
dış cephe mantolama
dış cephe mantolama
dış cephe mantolama
dış cephe mantolama

Bina Tadilat İşlerindeki En Önemli Dört Konu: Dış cephe, Pencereler, Balkonlar ve Kapılar

Bina tadilat işleri içerisinde yer almakta olan en önemli iki konu dış cephe boyası ve balkonlardır. Yapının dış kabuğunu oluşturan duvar, tavan ve zeminler ısı yalıtımı ile donatılmaktadır. Bursa Mantolama Firmaları arasında en önde gelen firmamız sayesinde siz müşterilerimize her zaman en iyi markalar ve en kaliteli ustalar ile hizmet vermekteyiz. Fakat daha verimli bir yalıtım ve kozmetik iyileştirme için mutlaka kapı-pencere değişimi de gerekli olmaktadır.

Bu kapsamda binanın görüntüsüne modern bir bakış açısı kazandıracak malzemelere yer vermek en doğru seçenek olmaktadır. Çünkü tadilatı hissettirecek en güçlü kozmetik unsurlar balkon ve pencere gibi açıklıklardır.

Bursa Bina Tadilat Fiyatları

Bursa bina tadilat fiyatları oldukça geniş bir aralık içerisinde bulunmaktadır. Çünkü bir binanın yenilenmesi, tadilatı uzun soluklu süreçler arasındadır. Diğer taraftan çok sayıda kriter ve öncül bulunmaktadır.

Yukarıda da bir binaya tadilat anlamında nelerin gerekebileceği konusunu sizlere belirtmiştik. Bu yüzden belirli rakamlar vermek oldukça zor olmaktadır. Ancak firmalarla görüşme sağlayarak ortalama fiyat teklifleri alabilmektesiniz.

İyi Bir Bina Tadilatı Parasının Karşılığını Verir

Fiyat konusunda keşif yapmadan net bir rakam veremiyor olsak da Bursa bina tadilat hizmetleri içerisinde yapacağınız yatırım karşılığını mutlaka verecektir. Çünkü birçok kişi tadilat hizmetlerini kendileri için değil ticaret amacıyla yapmaktadır. İyi görünümlü bir yapı fiyatını da artırmaktadır. 

Anlaşacağınız iyi bir Bursa tadilat firması olarak GÖKTEM Yapı Dekorasyon ile girişeceğiniz tadilat süreçleri, son derece olumlu bir yatırımdır. Ve iyi bir tadilat hizmeti, mutlaka karşılığını verecektir.